d e e^n Tieners thuis RAADSZITTING ABONNEMENTEN Eenenveertigste Jaargang Zaterdag 16 december 1967 DEKENIJ NINOVE CENTRUM VOOR BEZINNING VAN 7 DECEMBER 1967 HERNIEUWING VAN DE en - Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Posteheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 105 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Pater Crick was zeker niet de minst geappre cieerde der sprekers die ons door hei Centrum voor Bezinning werd voorgesteld. Zijn gedachten waren bevattelijk en zijn toon gemoedelijk. In het klassieke drama waar moeder een liefde briefje ontdekt van de jonge zoon, pleitte hij voor een positieve reactie. Moeder bespreekt de zaak met vader. Een vader begint dan best niet met te drei gen of te spotten. Hij wekke liever vertrouwen en pas dan kan hij de knaap wijzen op zijn grote ver antwoordelijkheid. Zo zal ook de aangesproken jon ge man de zaak vanuit een andere hoek bekijken. Jonge mensen zijn verliefd. Een verre aanloop voor het huwelijk. Een normale situatie met even wel veel knelpunten. Vader en moeder praten dan best met hun grote jongen of meisje, 't Is waar wat moeder zegt over die grote verantwoordelijk heid; zij verbinden zich voor gans het leven. Een vader vraagt om mekaars vrijheid te eerbiedigen, want om te weten of het liefde voor eeuwig is, moet er een tijd overheen gaan. De jonge lui begrijpen meteen dat vader's en moeder's gezag in feite een liefdedienst is; zij nemen dit wel Twee jonge mensen willen groeien in liefde. Hun geest, hart en lichaam wenden zich naar me kaar. Waar het woord te kort schiet, vult het li chaam aan. Een zoen is oneindig rijker dan elke liefdesverklaring. Zo is het lichaam instrument van het hart en zeker niet telkens een bron van zonde. Het lichamelijk contact groeit normaal naar het eindpunt in de volledige lichamelijke eenheid. Gans het lichaam wordt hier instrument van liefde. In dit perspectief vervagen de vragen mag dat of mag dat niet Er is slechts éen vraag is het te ken een liefdedaad of is het egoïsme De volledige lichamelijke eenheid wordt slechts binnen het huwelijk als liefdedaad beleefd. Immers, alleen het huwelijk draagt het karakter van bin ding voor het leven. Slechts binnen deze duurzame binding weet de lichamelijke eenheid zich zinvol. Geslachtsgemeenschap is iets definitiefs: buiten het huwelijk liegt deze gemeenschap, omdat de verlo vingstijd juist het karakter van voorlopigheid draagt. Zo is het waarlijk niet zonder zin, maar een eis, wanneer de definitieve huwelijksbinding be vestigd en gesteund wordt door de gemeenschap én met zijn wettelijke bepalingen én met zijn religieuze bekrachtiging. De conlrontatie van verschillende meningen achteraf maakten het mogelijk rijkere nuances te leggen en bijkomende aspecten onder ogen te ne men. Wij waren gelukkig met de nieuw-verworven inzichten. Even na 20 uur verklaart dhr Burgemeester de zitting voor geopend. Dhr Cornelis, ongesteld, wordt voor de beide zittingen verontschuldigd. Dhr Secretaris geeft lezing van het verslag der vorige zitting. Mits een kleine aanmerking wordt dit verslag algemeen aanvaard. Dhr De Riemaecker vraagt en verkrijgt net woord bij ordemotie. In opdracht van het Departement worden op de Steenweg naar Bergen te St.-Kwintens-Lennik grote bouwwerken uitgevoerd. De aannemer ervan kan ons 7.000 m3 grond bezorgen, gedamd en met een laag zavel aan 50 fr per m3, of voor een bedrag van 350.000 fr. Deze grond zouden wij aanvoeren om op te hogen langs de Elisabethlaan, tussen de spoorwegbrug en de Provinciale school. Er is daar op sommige plaatsen een niveauverschil van wel 2 meter. Ik doe nu dit voorstel om de heren van de Raad nog een gelegenheid te geven morgen de toestand ter plaatse te gaan bezichtigen en er dan morgenavond tijdens de bespreking van de begro ting over te stemmen. 1 Brandweer aanvraag aankoop materieel met siaatstoelagen. Dhr Burgemeester Wij hebben een schrijven ontvangen van de Korpsoverste waarin de Bestuur raad van de Brandweer ons voorstelt over te gaan tot de aankoop van een nieuwe personeels- en ge reedschapswagen, ter vervanging van de Chevrolet- wagen die in 1935 werd aangekocht. Wij voldoen hiermede aan een eis waaraan ons brandweercen trum zal verplicht worden in het 5-jarenplan dat de reorganisatie van het brandweerwezen voorziet. De staatstussenkomst bedraagt 75%. Dhr Goubert WTat zal er gebeuren met de oude wagen Dhr Burgemeestei Daar zal niets meer mee aan te vangen zijn. Dhr De Duffeleer Zelfs de banden kunnen .niet meer vernieuwd worden omdat die maten in de handel niet meer bestaan. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 2 Net der waterleiding - uitbreiding tot het be neden-industriepark - onderschrijven van aan delen. Dhr De Riemaecker Deze zaak werd reeds besproken op de Sectie van Financiën. De Stad moet 30.000 nieuwe aandelen van 100 fr of 3.000.000 onderschrijven, die door de Staat voor 100% wor den gedragen. Dit bedrag maakt deel uit van de 22.000.000 fr. die door het Departement werd toe gekend voor de wegenis en de watervoorziening van het industriepark. Dhr Waltniel Wij zullen dit punt stemmen omdat wij van oordeel zijn dat ons industriepark moet uitgerust worden en de watervoorziening ook niets kost aan de stad. Wordt het devident van de Maatschappij be paald door het waterverbruik of hoe Dhr De Riemaecker Onder meer door het waterverbruik maar ook door het aantal aandelen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 3 Oud kerkhof - ontruiming der panden van de gewone begravingen tot 31 december 1953. Dhr Burgemeester Wij stellen voor tijd te gunnen voor de ontruiming tot 31 december 1968. Dhr Waltniel Wat blijft er dan over Dhr De Riemaecker De gewone begravingen 1954 en de concessies. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 4 Krotwoningen Twijndersweg - goedkeuring minnelijke overeenkomst. Dhr De Riemaecker Een huis in de Twijn dersweg 1 are 10 ca, voor de prijs van 180.000 fr., alles inbegrepen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 5 Onteigeningen beneden-industriepark - goed keuring overeenkomsten in der minne. Dhr De Riemaecker Eigendom Beeckman- Grysolle, 37,50 fr. per m2 plus wederbeleg. Eigendom Marguerite Van Der Schueren 38 fr. per m2 plus wederbeleg. Eigendom Louis Van Der Schueren, 38,50 fr. per m2 plus wederbeleg. Eigendom erven Van Paepegem, 41 fr. per m2 plus wederbeleg. De nodige opmerkingen werden overgemaakt aan het Comité van Aankoop. Dhr Waltniel En is daar geen reactie op ge komen Dhr De Riemaecker De Commissaris is hier geweest als wij hier niet waren. Dhr De Ville Dan hebt ge hem nog niet gezien Dhr De Riemaecker Nog niet. Dhr De Ville Het Schepencollege werd dus over zijn bezoek niet ingelicht Dhr Burgemeester De Commissaris is naar het stadhuis gekomen toen hij de houding van de Gemeenteraad had vernomen. (Lees verder op pagina 2). Over enkele dagen zult U in de gelegen heid gesteld worden om uw abonnement te hernieuwen voor 1968. Prijs per jaar 105 fr. Daar deze kwitanties slechts eenmaal aan geboden worden, verzoeken wij onze abonné's de nodige schikkingen te willen treffen voor het hernieuwen van hun abonnement. Wij rekenen op een goed onthaal en dan ken U vooraf. V w u/aams eft

Denderklok | 1967 | | pagina 1