d e Qr/ en in memoriam Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 22 februari 1969 RENE LUYSTERMAN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Een edel mens is naar de Vader weer gekeerd René Luysterman, van 1932 tot 1956 drukker-uitgever van De Denderklok Toen vóór een paar jaar - hij was toen na enkele jaren afwezigheid naar zijn geliefd Ninove teruggekeerd - zijn gezondheid plots werd geknakt, is hij deze verraderlijke slag necit meer helemaal te boven gekomen. En a! wisten wij sinds geruime tijd dat zijn nakend einde onafwendbaar was, toch maakt thans zijn afsterven ons stil als wij de ne derige, ingoede figuur, die René Luysterman was, weer voor ogen roepen. Toen René 34 was, stelde het plotse afsterven van zijn vader, Raymond, hem voor de zware taak de toen zes jaar oude Den- derklok in stand te houden en uit te bou wen. Vierentwintig jaar lang heeft hij zich van die niet altijd lichte opdracht gekweten, nauwgezet volgens de drie grondprincipes, die van meet af aan boven zijn weekblad stonden christen, Vlaams en volksgezind. Vierentwintig lange jaren heeft hij Ninove en omgeving een spiegel voorgehouden, waar in wel en wee, lach en leed, waarheid en leugen ongesluierd, naakt terug te vinden waren. Al was hij een vreedzaam mens als geen ander, toch deerde het hem niet om wille van de rechtvaardigheid soms harde woorden in de kolommen van zijn blad open baar te maken. Ook al bracht die durf hem ettelijke keren vóór de rechterstoel te Oude naarde, waar hij echter nooit een veroorde ling opliep, doch telkens vrijspraak verkreeg. Om diezelfde rechtvaardigheid kon hij ook onverzettelijk worden, zoals in 1940 toen de Duitsers aandrongen op een verder ver schijnen van zijn blad en hij pertinent wei gerde, omdat hij wel besefte wat er gebeuren zou. Op de allereerste zaterdag na de be vrijding, op 7 september 1944, was hij echter met zijn Denderklok opnieuw daar waar hij zich noodzakelijk achtte te midden van het volk. Datzelfde volk, dat hij in de erop volgende maanden vermanend wees op het onrechtvaardige, onmenselijke van een soms hysterisch geworden repressie. Hij kon rekenen op een schaar begaaf de, ijverige medewerkers, ever wie hij met gloed vertellen kon en die hij dankbaar was zolang hij leefde. Over diegenen onder hen, die hem naar de eeuwige rust waren voor gegaan, kon hij onmogelijk praten zonder dat zijn ogen vochtig werden Albert Van Paepegem, Georges Hove, Marcel De Paepe. Pastoor Pcelaert. De ouderen in de huidige redactieraad ën de jongeren, die er ter aan vulling in waren opgenomen, waren voor hem als mensen van zijn familie, want hij voelde zich als met een heel speciale band ermee vertonden. Een groet van René wan neer hij met zijn boodschappentas in de hand door de stad wandelde, was een moment van ware menselijkheid, die u tegemoet straalde. En het waren voor hem uren van zalige vreugde, toen hij in het gastvrije huis van Paster Poelaert enkele van de voor de redac tieraad legendarische vergaderingen kon bij wonen. Precies zoals het voor al de aanwe zigen een reden van blijdschap was René in hun midden te hebben. Niet alleen echter naar de Dender klok gingen zijn aandacht en zijn ijver. Onder zijn voorzitterschap organiseerde de Ninoofse Katholieke Middenstandsbond in de jaren 46-56 negen schitterend geslaagde han delsforen. Dertig jaar was hij actief lid van de Stedelijke Vrijwillige Brandweer. Hij was on dervoorzitter van het Leersecretariaat Nino ve, bestuurslid van de Harmonie en van de Christelijke Volkspartij, afdeling Ninove. Hij heeft zijn leven met dienstbetoon gevuld en de talenten ten volle gebruikt, die de Heer hem had geschonken. Stil is René zijn weg gegaan, zonder één enkel greintje uiterlijk vertoon, nooit heeft hij gevleid, nooit geroemd, nooit ge kwetst. Hij was een van diegenen voor wie het mooie vers geschreven is hij had de zware last op zich geladen een eerlijk mens te zijn in woord en daad een van diegenen, op wie 's Heren acht zaligheden alle acht toepasselijk zijn. In een lijd, waarin groot sprakerigheid tot een kwaliteit, hardheid tot noodzaak en vervreemding van de Kerk tot een mode worden verheven, bleef hij een sieraad van goedheid, rechtvaardigheid en diep christelijke beleving. Zijn achtbare, diepbeproefde echtgeno te, zijn zoon, die hem heeft opgevolgd, zijn kinderen en kleinkinderen, die deze heerlijke mens als vader hebben gehad, al zijn familie leden biedt de hele redactieraad van De Denderklok zijn oprechtste gevoelens van christelijke deelneming aan. Heden ging van ons weg om volledig in Gods Liefde te verblijven De Heer echtgenoot van Mevrouw gabrielle HAELTERMAN geboren te Ninove op mei 189 en naar de Vader weergekeerd te Zeveneken op 17 februari 1969, na gesterkt te zijn door het heilig sacrament van de zieken. Dit melden U, gelovend in de veriijzenis Mevrouw René Luysterman-Haelteirnan, zijn echtgenote: De hr en mevr. Paul Borremans-Luystei man en kinderen Johan, Hanna, Paul, Gei da en F rank, De hr en mevr. Victor Parmentier-Luysterman en kinderen Veerle, Marina en Jan, De hr en mevr. Paul Luysterman-Jacoos en kinderen Rita, Frieda en Patrick, zijn kinderen en kleinkinderen: De hr en Mevr. Hubert Haelterman-Van Lier- de, kinderen, kleinkinderen en achterklein kinderen, De hr en mevr. Jozel' De Coster-Haelterman, kinderen en kleinkinderen, zijn schoonbroers, schoonzusters, neven en nichten. De Eerwaarde Zusters Kindsheid Jesu, Zeve neken, De families Luysterman, Haelterman, Le- maire en Evens. Om God te danken voor zijn schoon leven en sterven nodigen wij U uit met ons de eucharistie te vieren in de kerk van Onze Lie ve Vrouw te Ninove, op ZATERDAG 22 FE BRUARI 1969, te 10.30 uur. Samenkomst aan het rouwhuis Koepoortstraat 10, Ninove, te 10 u. Geen bloemen of kransen. Familie, vrienden en kennissen die bij ver- getelheid geen doodsbericht ontvingen, gehe ven dit. als zodanig te willen beschouwen. RENE LUYSTERMAN

Denderklok | 1969 | | pagina 1