d e e/? "n 'Q ci tri s WELKOM! Raadszitting Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 26 april 1969 VAN 18 APRIL 1969 e^/ Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In de lijn van de huidige strekking der jonge ren tot medewerking aan het politiek en openbaar leven werd, zoals het past. zonder veel lawaai, ver leden zondag in Ninove een Stedelijke Jeugdraad gesticht, dit dan in navolging van wat elders ook wordt gedaan. Het genomen initiatief draagt onze gehele goedkeuring weg omdat hiermede een orgaan werd gesticht dat op zeer nuttige wijze onze gemeen tevaderen kan inlichten over de betrachtingen der jongeren en tevens kan helpen om de geschillen die, fataal, tussen oud en jong oprijzen te over bruggen. Ook wel omdat hiermede het bewijs is ge leverd dat de jonge generatie niet zo afkerig staat tegenover de politiek, zoals dit wel al te gemak kelijk wordt beweerd, maar integendeel haar ver antwoordelijkheid durft nemen. Alleen spijt het ons vast te stellen dat de doelstellingen van deze Jeugdraad nog altijd vaag zijn en geen precies programma kon worden voor gelegd. Het bleef bij algemene lijnen die, wil de raad goed werk verrichten, nader dienen bepaald zodat zowel de Gemeenteraad als de Jeugraad we ten wat ze juist aan mekaar hebben. Dit is een eerste noodzaak. Het viel ons ook op dat in het dagelijks be stuur, zoais dit werd verkozen - zie de juiste sa menstelling vindt u aan het einde van dit artikel - té veel plaats werd gemaakt voor politiek getinte jeugdgroeperingen, terwijl toch andere, bredere mo gelijkheden bestonden. Zo vinden we geen enkele vertegenwoordiger van atletiek- of sportclubs, van kulturele vereni gingen e.a., terwijl de afwezigheid van een P.V.V- vertegenwoordiging niet onopgemerkt mag voorbij gaan. Een Jeugdraad, zoals die door de stichters wordt opgevat, kan alleen nuttig werk verrichten als hij samengesteld is door ALLE jeugdclubs der stad, ongeacht de politieke kleur of de filosofische strekking. Slechts in dit geval kan de Gemeen teraad met goed gevolg nota nemen van de wen sen door de Jeugdraad op de tafel gebracht. Wij weten het, gemakkelijk zijn alle clubs niet samen te brengen, daarom dan ook onze eerste wenk tot het opstellen van een programma dat boven alle politieke en persoonlijke ambitie gaat en de redelijke voorstellen der jongeren bij de bevoegde overheid kan voorleggen. Dat deze voor stellen altijd dienen gezien in het kader van het openhaar nut en gezonde ontspanning, hoeft niet eens gezegd. Er zijn ook andere zaken waarvoor de Jeugd raad, wil hij zijn taak vervuilen, moet opletten. In geen geval kan hij dienen als springplank voor een gemeentelijk of ander politiek mandaat, in welk geval de betrokken persoon automatisch uit de Jeugdraad zou gesloten worden. Verder dient de Raad zich te wachten zijn raadgevingen op te vatten als eisen die zonder meer moeten ingewilligd, maar daar tegenover slaat dan weer dat de Gemeenteraad bij zijn beslissingen en in de mate van het mogelijke rekening dient te houden met het door de Jeugdraad uitgebrachte advies. En wij geloven veel te mogen zeggen dat het Stadsbestuur met deze opvatting volledig akkoord zal gaan. Naar onze mening zou het best zijn als het dagelijks bestuur van de Jeugdraad kontakt nam met een afvaardiging van de Gemeenteraad om samen te bepalen over welke - niet politieke en niet budgetaire - zaken kan onderhandeld worden. Voor de jongeren zou het in elk geval zeer nuttig zijn te weten voor welke wettelijke moeilijkheden de Gemeenteraad soms komt te staan. Zoals te zien staat de Jeugdraad voor groter moeilijkheden dan misschien wel verwacht, maar daarom de moed niet opgeven. Elk begin is moei lijk en, zoals heger gezegd, op de steun van de stedelijke overheid kan worden gerekend. Op de enze trouwens ook, op voorwaarde dat elk politiek gekibbel achterwege blijft en het voor opgezette doel de ontwikkeling van de jeugd, niet wordt uit het oog verloren. Dagelijks Bestuur Voorzitter Wilfried De Wolf (C.V.P.) Jacques Timmermans vJong Socialisten) Marc Van den Meersch (Katholieke Scouts) Luc Van Ongeval (K.S.A. - Jeugdclub) Te 20.05 uur verklaart dhr Burgemeester de zit ting voor geopend. Alle raadsleden zijn aanwezig. Dhr De Riemaecker - Graag zou ik eerst mijn voorstellen ronddelen in verband met de reorgani satie van het politiekorps, het wijzigen van het kader van het werkliedenpersoneel, het wijzigen van het kader van het administratief personeel, en het voorstel tot administratief statuut voor het be dienden- en politiepersoneel der stad Ninove. Dhr Burgemeester - Akkoord. Het lijvig bundel wordt aan ieder raadslid uit gedeeld. 1 Kasverslag stad 1e kwartaal. Dhr De Riemaecker geeft er lezing van en de Raad verleent gunstig advies. 2 Grondafsiand op het kerkhof. Dhr Secretaris - Er is een vraag van Mw De Leemans-Cooman voor 2 plaatsen in volle grond. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3 Kennisgevingen in verband met Fabelta. Dhr Burgemeester - In verband met onze be spreking over de Fabelta, in de vorige zitting, en ons schrijven aan het departement, ontvingen wij van minister Vlerick een brief waarin hij onze be zorgdheid begrijpt, maar ons de verzekering geeft dat er geen gevaar bestaat voor het volledig of ge deeltelijk sluiten van de fabriek, en ons nadrukke lijk bevestigt dat de zaak met de grootste aandacht en van nabij wordt gevolgd. Wij ontvingen ook een schrijven van de Kom- munistische Partij van België, afdeling Dender streek, waarin op de zaak Fabelta de aandacht van onze gemeenteraad wordt gevestigd, en tevens nog gevraagd wordt deze aangelegenheid, op voorstel van volksvertegenwoordiger Vernimmen. in een ge westelijke ekonomisch conferentie te onderzoeken en te bespreken. Kort na onze voorgaande gemeenteraadszitting ontving ik het bezoek van dhr Directeur van Fa belta Ninove die mij een nota over de feiten over handigde (geeft er lezing van) en waarin ons de volledige en juiste toedracht wordt medegedeeld. Dhr De'Ville - Dat is inderdaad een hele op luchting', maar ik zou toch graag het advies kennen van de Raad in verband met de voorgestelde con ferentie. Dhr De Riemaecker - Deze vraag komt onver wachts en is onvolledig gesteld. Dat men ons een schriftelijke voorstel bezorge. Dhr De Ville - Een advies bindt toch tot niets, er is geen politiek mee gemoeid. Dhr Burgemeester - Niemand staat daar ongun stig' tegenover gestemd. Dhr Waltnie! - Er is daar niets tegen in te brengen, maar wat beoogt men feitelijk Het slui ten van bedrijven voorkomen, daar hebben wij weinig vat op. Het is méér onze taak hier de werk gelegenheid te waarborgen. Dhr Burgemeester - In de brief is er sprake van mensen bijeen te brengen om een urgentie-pro gramma op te steilen. Dus gaat het over de tewerk stelling. Dhr Waltniel - En waarvoor is er dan het Economisch Expansiecomité en het Gewestplan Wij mogen niet te veel vergaderen. Dhr Burgemeester - Daaraan had ik ook reeds gedacht, en er is dan nog de Intercommunale «Het (lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1969 | | pagina 1