en r ^Qq/tïs e OCH ARME! St. - ALOY SIUSFEESTEN VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Drieënveertigste Jaargang Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. Als ge het nog met. wist, vriend lezer, onze parlementariërs moeten te veel werken en ze verdienen te weinig... Een parlementaire job is de rotste stiel ter wereld... Dit althans volgens een ons onbekend kamerlid dat er zich in de dag bladen over bekloeg slechts 16.000 fr. per maand over te houden om vrouw en kinderen te schragen op zijn stoere schouders. Toevallig (ja... ja werden deze verklaringen afgelegd in het zonnige Griekenland, waar de man op onze ikosten op studiereis was en de ma neuvers der zeestrijdkrachten van de NATO bij woonde. Over de bevoegdheid inzake zeevaart, tak- tiek en strategie van deze parlementaire missie denken wij het onze, gij waarschijnlijk ook. Even als wij er het onze van denken als deze missionaris sen - ook toevallig - logies vinden in super hotels waar gij en wij voorbijgaan ter wille van het fi nancieel gebod. Daarover wel eens later. Voor het ogenblik houden we ons aan de cijfers zoals Kamerlid X. die bereidwillig aan de pers verstrekte en waar het een en ander over te zeg gen valt. Van de 500.000 harde franks per jaar worden afgetrokken 62.500 fr. voor pensioen - zonder te vertellen hoe groot dat pensioen eigenlijk is en op welke korte tijd het wordt verdiend. Nochtans weet iedereen dat een gewoon gepensioneerde, na een arbeidzaam leven, het met ongeveer zes keer minder moet stellen en het doet ook. Daarbij komt dat het niet gaat om werkelijke onkosten, maar om een bijdrage aan een voorzorgfonds waar de Staat, dus wij allemaal, het grootste deel bijleggen. Onze man betaalt aan zijn partij 30.000 fr. per jaar. Ook al geen onkosten want in feite is dit een bijdrage aan een steunfonds dat zijn herkiezing moet waarborgen. Over kleinere uitgaven als ziekenfonds, ver keersbelasting, verzekering enz. stappen we over, wie betaalt die niet, maar 22.000 fr. voor belasting op het Inkomen heeft toch veel weg van een spe ciaal voorkeurtariefken waar de gewone man niet van geniet. Zeer gewillig met zijn uitleg, zegt ons kamer- Lid jaarlijks 60.000 fr. nodig te hebben aan zakgeld. Al bij al een aardig bedrag voor pinten en aperi- tiefkens aan zijn kiezers, want zelf zal de man al dat vocht toch niet binnen gieten. Aan telefoon 24.000 fr., aan postzegels 12.000 fr. en aan zijn secretariaat 24.000 fr. zijn cijfers die tot nadenken stemmen. Voor zover we weten is de briefwisseling van kamerleden - op gratis om slagen en papier van de Kamer - portvrij, terwijl 24.000 fr. telefoonkosten ons veel schijnen voor werkzaamheden die hoofdzakelijk bestaan in het afwezig zijn op de openbare zittingen. Verder blijft het een open vraag hoe een hulpje van een secretaris aan 2.000 fr. per maand het klaar speelt om in enkele uren, na zijn eigen dag taak, nog 4.000 brieven te typen en circa 5.000 ke ren te telefoneren. Een dergelijk fenomeen dient beter betaald te worden. Kamerlid X. beweert ook nog jaarlijks 12.000 km te bollen aan 4 fr. per km of 48.000 fr. per jaar, alleen al voor zijn parlementair werk. Spekschietenj is een onschuldig tijdverdrijf, voor zo ver de schellen niet te dik zijn, maar hier wordt met een half varken ineens geschoten. Want zijn secretariaat, plus postzegels, plus telefoon, plus auto, verzekering, zakgeld en propagandastaf- fel, maken samen 210.000 fr. Een bedrag dat geen enkel werkgever zal aanvaarden van zijn handels vertegenwoordiger, zelfs al verdient die meer dan 16.000 fr. per maand. Terloops dient opgemerkt dat niets de kamer leden verplicht er een auto op na te houden. Voor de enkele keren dat een zitting wordt bijgewoond, 'beschikken ze toch over een gratis-spoorabonne- ment, le klasse dan nog. En om het nog aan te dikken eist Kamerlid X. nog dubbel verlofgeld en een 13e maand, veel te weinig voor iemand die - aldus onze zegsman - 6 1/2 dagen op de 7 werkt aan het heil des vaderlands. Veel kommentaar zullen we er niet aan toe voegen tenzij dan het feit onderstrepen dat onze parlementariërs hun eigen belangrijkheid over schatten, zichzelf onmisbaar vinden, terwijl het te genovergestelde dichter de waarheid benadert. Ook zouden ze er goed aan doen te denken aan de besturen van gemeenten en kleine steden waar de uitgekeerde vergoedingen - of moeten we zeg gen aalmoezen - niet evenredig zijn aan het ge presteerde werk. Daarover willen we het een vol gende maal eens hebben. op zaterdag 28 en zondag 29 juni, telkens te 19 u. - We feesten het schooljaar uit en we feesten de vakantie in... met alle ouders, oudleerlingen, vrienden, ken nissen en sympathisanten. - Een collegeleest dat betekent wat - Een collegeleest KAN men niet meer vergeten... - Een collegefeest eens meegemaakt... daar komt men op af van overal... - En steeds in stijgende lijn... naar het eeuwfeest toe in 1972. - Restaurant - Bodega - 2 orkesten Vermoesen met zanger Maggy met zangeres. - Italiaans Cafetaria - Bierhalle Dans Amusement. Jong en Oud, iedereen wordt bedacht... Komt u overtuigen, want bij ons gaat op die dagen de zon nooit onder Tot over enkele dagen en houdt 28 en 29 juni vrij. Cijfers die spreken Middelbare afdeling telt momenteel 434 11. - groei tegen 1968 18. Lagere afdeling telt 556 11. - groei 43. Kleuterafdeling telt 139 11. - groei 6. Samen 1129. (lees verder op pagina 2) e^n Wv<

Denderklok | 1969 | | pagina 1