k /qq m s b o OCH Raadszitting St. - ALOYSIUSFEESTEN m 0 Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 14 juni 1969 VAN VRIJDAG 6 JUNI 1969 COLLEGE - NINOVE cp zaterdag 28 eri zondag 29 juni, telkens te 19 u. f ?£-®sëé Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Droeg ons vorig artisel dezelfde hoofding, dan was dit bedeeld als spot in verband met de eisen vcor méér pree en minder werk »-uren van de achtbare leden van Kamer en Senaat. Onze lezers hebben dat, vanzelfsprekend, ook zo verstaan. Maar nu we het eens gaan hebben over de ver goedingen, uitbetaald aan burgemeesters en schepe nen van gemeenten en steden, is het ons heilige ernst ais we zeggen och arme l Noteer wel dat deze verzuchting ons niet wordt ingegeven door enig rechtstreeks of onrechtstreeks belang, niemand van onze redactie heeft, gelukkig maar, iemand aan de top van het stadsbestuur, zedat we hieromtrent ronduit ons gedacht megen zeggen. Wij vinden voer ons part dat onze parlementa riërs veel te vet betaald zijn in vergelijking tot de gierigheid waarmede vadertje Staat onze stadsbe stuurders beloont voor al het werk en de moeite die zij zich getroosten. Waar vroeger een fun :tie van burgemeester of schepen het privé-jachtterein was van de kasteelheer, de industrieel of de dikke burger, kwamen - dank zij de democratisering - ook deze mandaten geleidelijk in handen van min der tegoeden zoals bedienden, middenstanders of werklieden, over het algemeen mensen die wel gra tis hun tijd, goede wil en bekwaamheid ter beschik king stelden, maar er niets voor voelen er ook nog geld bij in te schieten - iets wat maar al te dikwijls het geval is. Was tot voor twintigtal jaren het be sturen van een stad zoals Ninove niet zo moeilijk, er bij zijn was een kwestie van prestige en werd beschouwd ais een eerzaam tijdverdrijf. En al kon het er bij sommige zittingen aardig stuiven zo b.v. bij een betwiste benoeming, de vuilkar zaliger ge dachtenis, de muggen van de Paardebeek, veel ver der dan het stadhuis ging dat niet en alles ging zijn gezapige, gewone gang. Onze moderne, veeleisende tijd heeft ook dit aspect onzer samenleving grondig gewijzigd. Urba nisme, wegenwerken, afwatering, inplanten van nieuwe industrie, scheppen van nieuwe woonwij ken, uitgebreider onderwijs en wat nog al meer, stellen steeds hegere eisen en groter aandacht zodat wat vroeger door vele verkozenen als eens een avondje-uit werd beschouwd, nu een zware blok aan het been is geworden voor hen die er zich heb ben voorgespannen. Dit alles nog verzwaard door het feit dat burgemeester en schepenen, nu méér dan vroeger, niet alleen dichter maar werkelijk on der het volk leven, zijn vreugde delen maar ook de vele kleinere zorgen waaronder de gewone man van heden gebukt gaat. Houden we daarbij nog re kening dat deze hulp aan de bevolking gegeven wordt buiten het eigen werk om, en we zien dat de stadsbestuurders inderdaad nog weinig vrije tijd over hebben om zich met ernstig werk bezig te houden. En dat alles wordt gepresteerd voor een appel en een ei. Want. al kennen we het juiste ba- rema niet, toch zijn we niet mis als wij beweren dat een burgemeester van een kleine stad het moet stellen met het tiende van de pree van een kamer- 1 d, een schepen met ongeveer het twintigste. En dat is mis. De tijd, dat een functie van burgemeester of schepen als eervolle bijzaak werd beschouwd is voor goed voorbij. Het is ons recht te eisen dat het stads bestuur zich volledig inspant, ten dienste van allen en voor het algemeen nut. Maar net is ook onze plicht er vcor te zorgen dat de betrokkenen hier voor over de nodige tijd beschikken. En dit kan dan alleen wanneer deze mensen over een redelijke vergoeding beschikken. Wij zijn geen voorstanders van geld-weggooie- rij, wij staan op het standpunt dat met ons geld zui nig moet omgesprongen worden, maar in dit geval zijn wij van oordeel dat de gierigheid de wijsheid bedriegt. Wie goed wil bediend worden hoeft daar voor de prijs te betalen, maar eens deze prijs be taald hebben we ook het recht goed werk te eisen. Er wordt wel eens geklaagd ever gebrek aan interesse voor de gemeentepolitiek. Maar ligt dit gebrek niet juist in het feit dat deze job de slechtst betaalde is En moeten we niet diep onze pet af nemen voor mensen die, niettegenstaande dat alles, toch nog de moed hebben de gemeentezaken ter harte te nemen Te 20 uur verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Behalve dhr Waltniel zijn alle raadsleden aanwezig. Dhr Burgemeester Zijn er aanmerkingen op het verslag van de vorige raadszitting Dhr De Riemaecker - In verband met punt 15, aankoop eigendom Stationsstraat, werd mij ge vraagd of de gemeenteraad een advies of een op dracht had' verleend, maar mijn antwoord staat niet in het verslag vermeld. Dhr Secretaris - Dit punt werd in geheime zitting behandeld. Dhr Do Riemaecker - Achteraf ja. Dhr De Riemaetker - Bij eenparigheid van stemmen werd het princiep goedgekeurd voor de oprichting van een sportcomité waarvan de voor gelegde statuten hier in de gemeenteraad zouden bespreken worden. Volgens het verslag schijnt dat precies zeer dringend te worden opgelost, daar waar ik veronderstel dat de gemeenteraad van oordeel is dat de oprichting van een sportcomité beter na do aanstaande gemeenteraadsverkiezingen kan gebeuren. Dhr De Vilie - En waarom Dan hoeven wij hier nu ook niet meer te spreken over de zaak van de auto-skooter. Dhr De Riemaecker - Maar dat is heel wat anders, het contract van de auto-skooter eindigt cp 31 december 1969. Dhr Burgemeester - Het princiep van de op lichting van een sportcomité werd hier goedge- (lees verder op pagina 2) V r - We feesten het schooljaar uit en we feesten de vakantie in... met alle ouders, oudleerlingen, vrienden, ken nissen en sympathisanten. - Een collegeleest... dat betekent wat Een collegeleest KAN men niet meer vergeten... - Een collegeleest eens meegemaakt... daar komt men op af van overal... - En steeds in stijgende lijn... naar het eeuwfeest toe in 1972. - Restaurant - Bodega - 2 orkesten Vermoesen met zanger Maggy met zangeres. - Italiaans Cafetaria - Bierhalle - Dans - Amusement. Jong en Oud, iedereen wordt bedacht... Komt u overtuigen, want bij ons gaat op die dagen de zon nooit onder Tot over enkele dagen en houdt 28 en 29 juni vrij. r's/en wMlJ J0\KsQe Ztnd weefrfi.

Denderklok | 1969 | | pagina 1