k u^ams b(A e/sS/ Qtf D A N K U Instituut HH. Harten Mn. Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 5 juli 1969 Einduitslagen juni 1969 G G G Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Zeer bescheiden worden onze nieuwbouw-s -ho len aangeduid, niet meer met een groot opschrift boven de ingangspoort - maar liever ergens een •koperen ibord op die poort dat eenvoudig de be naming van de school weergeeft. Wie kan de opga ve van een school nu nog opschrift-kort weergeven9 Een katholieke school cmoet telkens weer op nieuw tot stand komen, als zuurdeeg voor de men selijke maatschappij. De geest van Christus zelf moet haar bezielen. En toch, nu de stilte van de vacantie is inge treden, willen wij even aan retrospectie doen over het Instituut der HH. Harten, korter over het Zus terhuis te Ninove. De instelling is gegroeid door het verlangen van de ouders. Zij kunnen in hun gezin het onont beerlijk cultuurbezit - laat staan de katholieke op voeding - niet altijd - en om verschillende redenen - aan hun kinderen geven. Zo kwam aan de Dender in de vorige eeuw de nederzetting tot stand die nu uit het stadsbeeld niet meer is weg te denken een Klooster dat zich tot eerste taak nam de kinderen te helpen vormen tot een menswaardig leven. En aangezien het door reli gieuzen werd gedaan was de streefvorm in de jeugdjaren de basis meegeven voor een volwassen christendom. Zeer vlug breidde het onderwijsne* zich uit tot lager middelbaar onderwijs handel, snit en naad. wetenschappelijke en dit nu, voor het eerst dit jaar, volledig grieks-latijnse humaniora. Met het lager onderwijs, de kleuter- en peuter tuin en de B.L.O.-afdeling, is nu in het onderwijs voor alle geledingen voorzien. Zodat de «bouwwerf» aan de Dender nu itot het verleden behoort. Het instituut is af. Wat nooit af is noemen wij vorming. Vooral nu niet in onze tijd van crisis omdat de evolutie gebeurt in een zorgwekkend turbulent tempo. Om die vorming, om die begeleiding, om die informatie zo nodig voor de jonge christenen van vandaag, werden vorige week veel dankwoorden gesproken door de leerlingen. Dankwoorden die werden onderschreven door het applaus van de on telbare ouders. Het instituut gaat naar de 1800 leer lingen en 130 leerkrachten 1 Wat een kolossale wis selwerking tussen gezinnen en school wordt daar niet uit geboren Wat een verantwoordelijkheid voor al die volwassenen tegenover de jongeren om door hun eigen voorbeeld, gedragingen en woor den, de jeugd tot eerbied en enthousiasme, liefde en bewondering te dwingen. Alle tegenspraak in leven en doen zou hier zeer verwarrend zijn voor de jongeren en geloofsafval veroorzaken. Dat is mediteerstof voor de vacantie. Mocht het perpetuum-mobile van ons instituut ons leiden naai de kroon waarmee wij een van onze afgestudeerde leerlingen tooiden prima perpetua. De kroon van de onvergankelijkheid waarmee de Heer alle zal tooien die onderricht hebben ge geven aan anderen. D.M. OUDE HUMANIORA 1e Latijn-Grieks Behaalden getuigschrift van hoger middelbaar enderwijs en maturiteitsdiploma Behaalden getuigschrift van hoger middelbaar onderwijs Adriaens Brigitte 65 G De Maeseneer Huguette 68 G De Mont Cecile 69 G De Smet Maria 70 G De Vos Car ine 83 g Goossens Myriam 75 G Lievens Anne 71 G Luvsterman Rita 91 G Prima Perputua 1963-1969 - Gouden Meaalie Prijs voor de meest verdienstelijke leerling. Prijs voor Geschiedenis aangeboden door de Algemene Spaar- en Lijfrentekas. Prijs voor Frans vanwege L'ailiance frangaise de belgique Bijzondere vermelding vanwege de Inter- scolaire B.P.-wedstrijd. Parmentier Godelieve 76 Tilmant Bernadette 80 G Prijs voor Frans vanwege L'ailiance frangaise de belgique Van De Maele Diane 80 vf MODERNE HUMANIORA 1e Wetenschappelijke B Behaalden getuigschrift van hoger middelbaar onderwijs en maturiteitsdiploma Andries Gertrude 73 G Prijs voor Frans vanwege L'ailiance frangaise de belgique De Geyter Lutgarde 73 Bijzondere vermelding vanwege de Inter- scolaire B.P.-wedstrijd De Saegher Linda 71 G De Vleesehouwer Nadine 72 G De Wit Agues 73 G De Zaeytijd Marie-Paule 76 G Hijsselinckx Christine 84 G Lauwaet Erna 67 G Penne Mia 77 G Roothooft Elisabeth 64 G' Thys Frieda 87 G Prijs voor de meest verdienstelijke leerling. Bijzondere vermelding vanwege de Inter- scolaire B.P.-wedstrijd. Van Den Eynde Marie-Th. 86 G Prijs voor wiskunde en wetenschappen, aangeboden door de Kredietbank. Van Eeckenrode Rita 76 G Van Londersele Christiane 73 1 Ba uw ens Martine 74 Cooreman Annie 72 Devos Marie-Rose 67 Renders Anne-Marie 60 Sterckx Lisette 66 Van Den Berghe Christiane 73 Van Der Smissen Micheline 71 Van Vaerenbergh Magda 73 Bijzondere vermelding vanwege de Inter- scolaire B.P.-wedstrijd. 3e jaar A6/A2 - Handel Hoger Secundair Technische Afdeling Hebben het eindexamen afgelegd en het diploma bekomen Beeckman Jeannine, Cammaert Godelieve, De Hainaut Christine, De Leeuw Micheline, De Troyer Christiane, De Vos Erna -f prijs van het Gemeentekrediet van België, De Vos Nicole Neuckermans Annie. Pensis Rita. Tresignie Greta, Van Cauwenbergh Christiane, Van Cauwenbergh Rita, Van den Berghe Linda prijs van de Bank van Brussel Van Den Brempt Micheline, Van der Haegen Esther, Van Der Hulst Anne, Verlinden Francine 6e jaar C1 - Afdeling Snit en Naad Hoger Secundair Technische Afdeling Hebben het eindexamen afgelegd en het diploma bekomen Barbieur Annie, Leirens Rita, Rigutto Nelda, Van Den Berghe Monique, Van Holsbeeke Lut garde prijs van de Spaarkas Van Londersele Magda, Willems Marie-Th. 5e jaar C3 - Specialisatie - Afdeling Snit en Naad Lager Secundair Beroepsonderwijs Hebben het eindexamen afgelegd en het brevet bekomen Debruyn Monique, De Wever Bernadette, Lievens Laurette, Lobijn Francine, Malfroid Annie -f prijs van de Generale Bank- maatschappij, Mattens Lucienne, Pillet Nicole, Van Ker.khove Rita, Van Liefferinge Yolande, Vernaillen Annie 4e jaar A6 A3 - finaliteit - Handel Lager Secundair Technische Afdeling Hebben het eindexamen afgelegd en het diploma bekomen Eoulangier Marleen. Chiau Sonja -f prijs van de Spaarkas. De Backer Linda, Defrère Rita, De Groote Erna, De Nul Greta, De Raedt Monique, De Schepper Magda, Dewaele Martine, Geeroms Magda, Ghijssels Hilda. Groeninck Greta, Merckaert Maritta, Van Impe Patricia, Verhoonhove Godelieve hstBr) ■•rw» Jq^s9 e*»n d we Cl

Denderklok | 1969 | | pagina 1