e ezw /qg tn 6^ 1,1 \j0^5^ Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 12 juii 1969 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG VAN 4 JULI 1969 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. Het was reeds 20.15 uur toen de heer Burge meester Milo de zitting voor geopend verklaarde. De heer Straetmans, met vakantie, is afwezig en dhr Cornells zal met hem afparen, en dus niet deel nemen aan de stemmingen van de openbare ver gadering. 1 C.O.O. ontwerp verbouwingswerken Stedelijke Kliniek - uiteenzetting door ontwerper - even tueel goedkeuring van het voorontwerp De architect geeft aan de hand van het plan nadere uitleg en verklaart dat vooral de brandbe veiliging een grote rol speelt in de indeling van het «kompleks. Het kompleks van de ouden van dagen en de ziekenafdeling zouden van elkaar dienen ge scheiden te worden. Om rendabel te zijn zou de ziekenafdeling uit 160 bedden dienen te bestaan. Dhr De Ville - Wat is de raming van de wer ken Dhr Arrchitect - Algemeen wordt aanvaard 1 -miljoen fr. per bed. Daarvan valt 60' ten laste van de Staat en 40' r voor de C.O.O. Dhr De Ville - Reeds vroeger moesten we vast stellen dat de bestaande gebouwen verzakt waren en eerhalve de muren gescheurd. Wat gaat dat worden wanneer er nu nog een derde verdieping wordt opgebouwd Dhr Architect - Na een grondig onderzoek zul len de nodige verstevingen worden aangebracht. Dhr De Ville - Voldoet het nog aan de moderne volksgezondheid in een stadscentrum een ziekenhuis verder uit te bouwen Zal achteraf niet blijken dat het een geldverspilling was Dhr Architect - Dit is voor mij een lastige vraag Naar mijn persoonlijke mening zou ik het bejaar dentehuis daar behouden en een nieuw hospitaal •bouwen buiten het stadscentrum. Dhr Burgemeester - Iedereen in de Raad is wel voorstander van een Intercommunale, maar do kwestie stelt zich nu anders. Wij moeten snel uit breiden zo niet wordt onze instelling gesloten. Dhr De Ville - De uitvoering van dit plan kan misschien vijf jaar duren. Dhr Burgemeester - Als het ontwerp goedge keurd wordt eindigt meteen de bedreiging tot slui ting. Dhr Cornelis - Deze bespreking gaat buiten de zaak van dhr architect. Dhr Burgemeester - Op twee verschillende ver diepingen wordt verzorging van inwendige ziekten voorzien, rnag dat Dhr Architect - Op de ene worden zieken ver zorgd die na een paar dagen terug naar huis kun nen; op de andere de zieken die lang in de instel ling moeten vertoeven. Dhr Goubert - Wordt er een modern methode voorzien voor -het verbranden van de afval Dhr Architect - Dit wordt zeker voorzien, eerst daags gaan wij in Nederland een nieuw procédé bekijken waarbij de afval verbrijzeld wordt en dan weggespoeld via de riolering. Dhr De Riemaecker - Welke ruimte komt er tussen de voorziene scheiding van de twee panden? Dhr Architect - Alleszins voldoende om een brandweerwagen door te laten. Dhr Architect verlaat de zaal. Dhr Waltniel - Ik kan akkoord gaan met de aan merking van dhr De Ville. Er wordt veel te vlug gegaan en we krijgen geen gelegenheid over deze plannen enze mening te zeggen. Nu worden wij voor voldongen feiten gesteld, en moeten wij onze t'jd verbeuzelen aan een fictief plan om de sluiting an de instelling te beletten. Dhr Burgemeester - Ik ben ook akkoord om een nieuw hospitaal te laten bouwen, maar wij -taan nu voor het feit dat wij reeds in hoger beroep dienden te gaan om de sluiting te beletten. Dhr Waltniel - Akkoord, als dit plan de redding meet brengen. Wordt er van dit plan iets uitge voerd Dhr Burgemeester - Als we een nieuw hospitaal kunnen bouwen moeten we van dit plan niets uit voeren. Dhr Waltniel - Wordt deze mening ook in de COO vooropgezet Dhr Burgemeester - Wij moeten eerst toch de sluiting vermijden. Dhr Waltniel - En daarna Dhr Burgemeester - Daarna... Dnr Waltniel - Daarna de zaak voor een nieuw bouw ernstig onderzoeken en bespreken. Dhr Burgemeester - Waarom niet Dhr Waltniel - Neem dit plan dan als oplossing voor de sluiting, maar laat ons dan ernstig spreken over nieuwbouw, intercommunale enz Dhr De Duffeleer - En wat gebeurt er indien de inspectie na 1 jaar vaststelt dat er aan dit plan neg niet begonnen is Ehr Burgemeester - Ze weten dat de uitvoering niet in één jaar kan gebeuren, zij hebben twee jaar nodig om het principe goed te keuren. Dhr De Duffeleer - Ik bedoel een begin ge maakt met de uitvoering. Dhr Burgemeester - Misschien zullen we daar wel last mee krijgen. Dhr Do Duffeleer - Dus is dit fictief plan een gevaar. Dhr Burgemeester - Dus moeten we het prin ciep van nieuwbouw goedkeuren. Dhr Waltniel - Daar moeten we eerst nog over spreken. Dhr Burgemeester - Dus moeten we de instel ling laten sluiten Dhr Waltniel - U mag de kwestie niet verkeerd interpreteren. Deze kwestie dient ernstig on Ier- zocht. Vooraleer deze verbouwing zal kunnen ver wezenlijkt worden zal zij reeds voorbij gestreefd zijn. Dhr Burgemeester - Exposeren is gemakkelijk. Dhr Waltniel - Hoe dat, wij weten van niets. Ehr Burgemeester - Het wordt dit plan of een ander Dhr Waltniel - Dat vraagt een onderzoek. Dhr Burgemeester - Er wordt toch een goedge keurd bedrag in de begroting ingeschreven. Dhr Waltniel - Dat was een formele vergissing. Dhr De Riemaecker - Niemand heeft zich in derdaad tegen deze inschrijving verzet, maar er werd uitdrukkelijk gevraagd er tijdig te kunnen ever spreken. Thans worden we het mes op de keel gezet. Wanneer was er eigenlijk eerst sprake van slui ting Dhr Burgemeester leest de volledige evolutie van de erkenningen. Hieruit dat de eerste ernstige dreiging tot sluiting dateert van in 1963. Dhr Waltniel - De dreiging tot sluiting hangt in de lucht sinds 1963 en er werd nog niets gedaan voor een eventuele nieuwbouw. Nu -moeten er trucjes gebruikt om de zaak te redden. Dhr Burgemeester - De COO heeft zich verde digd zo lang zij kon. Instellingen die veel minder zijn mogen blijven voortwerken. Dhr Cornelis - Wij moeten hier niet spreken van trucage maar de feiten in alle kalmte bezien. Van in het begin is er gevaar geweest voor de er kenning van de dienst inwendige ziekten. Dhr De Riemaecker - Dat is het eerste woord dat wij hierover horen. Dhr Cornelis - Ik kan U hierover meer zeggen maar dan strikt persoonlijk. Wij moeten de leefbaarheid van onze instelling in acht nemen. Ook de ligging en hierover werd reeds vaak in de COO gesproken. De hoge kost prijs kan ons misschien de oprichting van een in tercommunale doen overwegen. Dit voorgesteld ver bouwingsplan kan de zaak nu redden doch dit belet ons niet plannen voor nieuwbouw voor te bereiden. Het indienen van dit bundel betekent uitstel var. executie. Dhr De Riemaecker - Ik zal dit ontwerp goed keuren onder voorwaarde dat in september oi ok tober deze zaak grondig in de gemeenteraad wordt besproken in aanwezigheid van de COO en een af vaardiging van het departement. Zo niet, dan zal ik het plan en de financiering ervan niet goedkeu ren. Ik wil ook nog doen opmerken dat dit ontwerp vlug zal voorbij gestreefd zijn. Dnr Burgemeester - Ik ga hiermee akkoord. Dhr De Riemaecker - En laat ons niet te veel illusies maken over een eventuele intercommunale. Stel U in de plaats van een andere gemeente. Dhr Cornelis - De uitbating kost geweldig veel voor een kleine stad, en de inwoners van andere gemeenten hebben er de voordelen van. Dhr De Riemaecker - Ais de gemeenten niet verplicht worden, sluiten ze niet aan bij een der gelijke intercommunale. Dhr Cornelis - Ik sduit mij aan bij het voorstel van dhr De Riemaecker. Het is alleszins een feit dat de beide klinieken in onze stad slecht gelegen zijn. Dhr De Ville - Naar mijn oordeel heeft de COO zichzelf overschat en moest zich eerst gewend heb ben tot de gemeenteraad waar de zaak door de vier partijen kon onderzocht worden. Dhr Burgemeester - Dat is gebeurd via de COO. •maar daarin is uw partij niet vertegenwoordigd. (lees verder op pagina 2) d ehf)/ Raadszitting

Denderklok | 1969 | | pagina 1