W e Z\u 0\\^Se BIJ U OOK, P. V. V. 1 Raadszitting Z HTEN LIT HET OOSTEN Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 20 september 1969 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG VAN 12 SEPTEMBER 1969 De paters Kapucijnen TENTOONSTELLING Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4730.35 ■unaHHH Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. In ons vorig artikel hadden wij het over néo- li be ral is me en meer bepaald hekelden wij de sa menstelling van het Bestuurs-Bureau - niet verw ir- ren met het Politiek Comité a.u.b - van deze partij, hoofdzakelijk samengesteld uit franstaligen. Dat wij het, weer eens, bij het rechte eind had den blijkt ten overvloede uit de ruzie ontstaan op de laatste vergadering van het blauw politiek co mité. De toestand inziende zoals hij werkelijk is, trok oud-minister Van Der Poorten fel van leer tegen het feit dat, niettegenstaande de beslissing, getrof fen door het Nationaal Congres, de pariteit zelfs op stijl bleef hangen en de Vlamingen weer in het hoger vlak door te voeren, het hekken aan de oude hoekje werden geduwd. Een dergelijk protest uit deze hoek bracht zodanig veel beroering dat voor zitter Descamps gauw gauw verklaarde dat deze pariteit er op korte tijd zou komen via het ontslag der Jeunesses P.P.L. en Vrouwenbond, en hun ver vanging door nederlandstaligen. In het rumoer dat op deze verklaring volgde werd door sommige P.P.L.-ers zodanig luid gemom peld dat ze nog wel eens zouden zien dat d° interpellant direct de zaal verliet, gevolgd door volksvertegenwoordigers D'Haeseleer en Poma, alle drie lid van het Liberaal Vlaams Verbond. Maar dat net geschil dieper zit bleek toen ex- vice-premier De Clercq voor de TV kwam zeggen dat alle^ op een misverstand beruste. Waarom werd dat misverstand dan niet direct, op de vergadering zelf, bijgelegd 0 Of waarom kwam Van Der Poorten zelf ons dit niet vertellen Meent Willv De Clcrck werkelijk dat de man in de straat deze blauwe trucjes niet lang door heeft Veel illusies moet hij zich in dit opzicht niet ma ken, evenmin als wij er ons maken over het afstap pen van het L.V.V-trio. In elk geval, als komedie goed gespeeld. Minder goed bespeelde Willy De Clerck de B.T.W.-viool... Hij is er wel niet tegen, maar vindt toch een heleboel redenen om er toch tegen te zijn, zoals de moeilijkheid tot toepassing ervan, het soms inderdaad te hoge tarief. Maar wat hem vooral schokte was het feit dat de regering de beslissing van uitstel trof zonder eerst de mening te vragen van de andere politieke partij en de syndikaten. Als ex-vice-premier moet Willy De Clercq lach weten dat een regering er is om te regeren en met noodzakelijk haar intenties vooraf moet bekend ma ken aan de politiekers. Biezonder aan hen, de ge patenteerde praatmajoors die alles maar zien in hun eigen klein 'belang en geen rekening houden met het algemeen nut. Want ekonomisch gezien is het getroffen uitstel volkomen gerechtvaardigd. De toepassing, op korte termijn, van de B.T.W. zou de nu al sterke neiging tot algemene prijsstijging nog verscherpen, onze import vergroten en onze export verminderen, met als gevolg een debet-balans die de stabiliteit van de frank zou in gevaar brengen. De gunstige gevolgen van deze regeringsbeslis sing zullen wel niet dadelijk te zien zijn, maar naar ons gevoel blijft de B.T.W. een goed wapen dat in geval van minder hoge konjonktuur gunstig kan aangewend werden. En dat beseft de liberale oppositie heel goed. Het listige plan door de P.V.V.-bonzen opge bouwd om van de B.T.W. gebruik te maken voor cie aanstaande gemeenteverkiezingen is totaai mis lukt en nog wel door eigen schuld. Door het te veel nadruk leggen op het politieke eigenbelang en het staatsbelang te verwaarlozen. Toegegeven dat de beslissing Eyskens voor de regeringspartijen een zwenking ten goede kan bren gen, geloven we toch niet dat de Premier dit alleen voor ogen zou hebben gehad. Hier zal het algemeen belang wel de doorslag gegeven hebben. Trouwens dergelijke maatregel wordt niet getroffen zonder het akkoord der grote financiële trusts - trusts waarin de liberalen toch een hoofdrol spelen en derhalve op de hoogte moesten zijn van wat ge beurde. Als Willy De Clercq dan de onwetende pater uithangt kunnen we niet anders dan hem een goed komediant noemen. En hem niet alleen. Wedden voor een pint dat de leden van het Liberaal Vlaams Verbond weer naar de brusselsc stal terugkeren, met het hoedeken in de hand Even na 20 uur verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Dhr Burgemeester - Ik moet hier de heer Ste vens verontschuldigen die wegens ziekte belet is de vergadering bij te wonen. Derhalve zullen wij ook punt 3 aan de dagorde verdagen. Zijn er aanmerkingen over het verslag der vo rige zitting Dhr De Riemaecker - Daar dhr Straetmans op die zitting niet kon aanwezig zijn vroeg hij de af- paring aan dhr Cornelis welke hermee akkoord ging Er werd bij deze afspraak geen voorbehoud ge maakt. Ter zitting bleek echter dat dhr Cornelis voor sommige punten wél voorbehoud maakte. Dhr Cornelis - Op het ogenblik van onze af spraak was ik nog niet in het bezit van de dagorde der zitting. Dhr De Riemaecker - Bij hoogdringendheid wens ik drie punten aan de dagorde te brengen. a) Wegens de afbraak in de Bleekstraat is het hoekhuis De Loose niet meer stevig. Wij stellen voor een nieuwe afsluiting te plaatsen op de nieuw- ontworpen straat. Meteen is dan ook elke dubbel zinnigheid uitgesloten. b) In de Bleekstraat komt in oktober een eigen dom openbaar te koop. 3) In de Karelhoofdstraat is een huis te ver kopen. Wij vragen de toelating over deze punten te onderhandelen en deze hier dan daarna te bespre ken. Dhr De Ville - Hoe staat het met de versterking van de andere eigendommen Dhr De Riemaecker - Die mogen opgetrokken worden en langs de Savooistraat mogen er vensters worden gestoken. De hoogdringendheid en de toelating tot onder- (lees verder op pagina 2) nodigen U vriendelijk uit tot de i NINOVE van zaterdag 20 september 's namiddags om 14 uur tot en met zondag 28 september 1969 van 9 tol 12 uur en van 14 tot 22 uur in de Zaal ROXY Enige mooie keus van prachtige stukken uit oosterse landen worden er aan zeer ma tige prijzen verkocht, ten voordele van de missies. Pater Winfried Spillebeen Pater Gerald Monsecour Korte Winkelstraat 1, Antwerpen. Toegang vrij. Hartelijk welkom u/aams

Denderklok | 1969 | | pagina 1