A QQtns bb d uee Qtf VOORUITSTREVEND V.V.K.M.-MNOVE 50 JAAR JONG DANSFEEST Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 4 oktober 1969 STAD NINOVE ZIEKENZORG NINOVE ZATERDAG 18 OKTOBER '69 Zaal Berg en Dal Orkest PAUL BEECKMAN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In een begrijpelijke eerste opwelling van woede om zoveel kwade trouw, trok onze Blikvanger hier verleden week van leer tegen de dwaze praat, ver schenen in de laatste aflevering van de Jong So cialist, moniteur der voaruitstrevende rode jon geren. In zijn eerste gevoel van verontwaardiging en zijn jeugdige voortvarendheid, vergat onze mede werker toch enkele feiten die we - voor het eerst en het laatst - toch even onder de neus van de jong socialisten willen wrijven. In verband met de verschillende taken door Dr. Elias tijdens de oorlog waargenomen, werden er sommige - waarschijnlijk alleen van horen zeg gen - aan toegevoegd, terwijl zorgvuldig wordt ver zwegen dat Dr. Elias ook oorlogs-burgemeester van Groot-Gent is geweest. In zijn taak werd hij bijgestaan door een ze kere Anseele, zoon van Eed je, oorlogsreiziger naar Berlijn en tegenwoordig socialistisch minister in de regering Eyskens. Wij beoordelen dit feit niet, wij stellen alleen vast, en liefst zouden wij dat allemaal vergeten zoals het geval Hendrik De Man-rataplan, de Unie van Hand- en Geestesarbeiders van Aziel, de drie honderdduizend vrijwillige arbeiders in Duitsland, alsmede de beruchte brief van de rode staatsminis ter Van Eynde aan gezegde Hendrik De Man. Om er maar enkele te noemen. Maar als de jong socialisten, in hun verregaan de onwetendheid alleen maar die oude koeien uit de gracht halen die in het rode kamp passen, dan moeten wij wel even terug bij ten. En het ont- breelkt ons allerminst aan materiaal en aan goes ting. Daaruit afleiden dat wij oorlogsmisdrijven ver ontschuldigen is mis, maar een politieke flater als misdrijf bestempelen doen wij evenmin. En zeker valt het niet in de bevoegdheid van de Jong Socialist een oordeel te vellen over toe standen die ze alleen maar kennen van horen zeg gen... achter het ijzeren gordijn. Hun politieke overtuiging mogen deze jongens gerust met hand en tand verdedigen, maar dan niet zoals het nu gaat met halve waarheden, uit hun verband ge rukte zinnen en verdachtmakingen. Wensen ze toch op de ingeslagen weg door te gaan, goed dan. Maar ze mogen er zich aan verwachten dat wij op onze beurt hun memorie eens zullen opfrissen met na men en feiten die niet van de poes zijn. Dit gezegd 2;ijnde ikunnen wij er ons over ver heugen dat de Jong Socialisten in hun ijver om de Propaganda Staffel van Pankow of Moskou na te praten, zo openlijk hun werkelijke intenties heb ben blootgelegd. Al het geleuter over de post-conciliaire kerk, de oproepen tot dialogeren met de z.g. voor uitstrevende kristenen zijn drogredenen die al leen tot doel hebben sommige jongeren aan te zet ten de rode rangen te vervoegen. Want wie gelooft dat de rode dialogeerders praatjesmakers er ook maar één seconde aan denken iets van hun eigen opvatting af te staan, om sommige andere waarden als goed te aanvaarden, is niet naief, maar knetter gek. Het he:e opzet, en wij zullen dat tot vervelens toe herhalen, bestaat erin de geest der jongeren zodanig te benevelen en te ondermijnen dat ze aan hun eigen, westerse levensopvatting gaan twijfe len om, eens zo ver, een gemakkelijke prooi te wor den voor het russiseh kommunisme. Zo is het gegaan en gaat het nog in alle door Moskou aangehechte beschermde of be vrijde landen, met dit verschil dat ginds alleen de kommunistische waarheid vrij mag verkon digd worden, terwijl wij hier toch nog altijd ons eigen zegje hebben. Het proza van de Jong Socialist moet derhalve genomen worden voor wat het is een samenraap sel van achterklap ten gerieve van analfabeten, zoals de jong socialisten denken dat we zijn. Als Willy en William bliek willen vangen zul len ze naar goede spijs moeten uitzien. Met een receptie, door het stadsbestuur van Ninove op het stadhuis aangeboden, werden de fees telijkheden zaterdagavond ingezet. Schepen De Jonghe, omringd door schepen De Vleeschouwer en raadsleden De Duffeleer en Vio- lon, gaf na een welkomstwoord - waarbij hij de heren Burgemeester en schepen De Riemaecker verontschuldigde - het woord aan Juffrouw Maria Van Der Perre die de viering van het 50-jarig be staan toelichtte en namens de groep dankte vobr de gulle ontvangst vanwege de stadsoverheid. Uit naam van de verbondsleiding' bracht com- missaresse Juffrouw Annie Leysen de felicitaties voor de jubilerende vereniging, en dankte ook op haar beurt de gemeentelijke overheid voor het gast vrije onthaal. Schepen De Jonghe was de tolk van het stads bestuur om VVKM-Ninove letterlijk en figuurlijk in de bloemen te zetten en bood de ere wijn aan, die de gezellige atmosfeer in de hand werkte. Een mooie zonnige septemberzondag stak een helpend handje toe om deze Gidsen-hoogdag tot een werkelijk onvergetelijke zonne-dag te doen uit groeien. De O.L.-Vrouwekerk liep bomvol met zo wat 700 gidsen uit het ganse vlaamse land om de jeugd- eucharistieviering, geleid door de heer Bert Muy- senwinkel, bij te wonen. Verbondsaalmoezenier E.H. Goedgezelschap, bijgestaan door oud-aalmoe zeniers EE.HH. De Caluwé en De Moor en de hui dige aalmoezenier E.H. Vanderlinden, concelibreer- den de H. Mis. De zang werd geleid door de heer Theo Vanderpoorten en het orgel werd gehouden door de heer José Collin. Met een van geestdrift bruisend Beloftelied werd deze modern-opgevatte eucharistieviering - die men zeer geslaagd mag noemen - besloten. De Harmonie Eendracht begeleidde de kleurrijke groep gidsen, oud-gidsen, simpatisanten (lees verder op pagina 2) nodigt U allen uit tot het GROOT Brusselstraat 69 - NINOVE Toegang 30 Fr. Begin 21 u. f'lsten Jo\^ 5 s ez'w s^ó/

Denderklok | 1969 | | pagina 1