h /q am sb^ e2.'in d uue Raadszitting 11 november-viering te Ninove Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 8 november 1969 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG VAN 24 OKTOBER 1969 Hf lyy Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 110 fr. Prijs per nummer 3 fr. (vervolg) 10) Wegenis - Voorontwerp Savooistraai. Dhr De Ville - En nu per taxi naar de Savooi straat. Dhr De Riemaecker - Men mag er niet statione ren. Dhr De Ville - En ook niet parkeren. Dhr De Riemaecker - Kent ge het verschil Dhr De Vleeschouwer geeft nadere toelichtin gen over het voorontwerp. Dhr De Ville - Wie is de architect Dhr De Vleeschouwer - De heer Van De Kerck- hove. Dhr De Ville - Wie gaf hem opdracht Dhr De Vleeschouwer - Het schepencollege. Dhr De Ville - Werd de architect gevraagd een ontwerp voor een parking of voor een groene zone op te maken Dhr De Vleeschouwer - Er werd hem gevraagd een ontwerp te maken voor nuttig gebruik van de beschikbare ruimte. Dhr Burgemeester - Uw schrijven om daar een groene zone te maken werd hem toegestuurd met de vermelding een passende combinatie te zoeken tussen parkeerplaats en groene zone. Dhr De Ville - De architect moest hier aanwe zig zijn. Dit ontwerp is een kaakslag voor al de mensen van de wijk. Deze wijk richtte in maart een comité op en schreef een referendum uit om te kiezen tussen een parking of een groene zone. De wijk telt 314 woningen en er kwamen 221 ant woorden binnen 211 voor een groene zone en 10 voor een parking. Deze uitslag, die naar het stads bestuur werd gestuur en naar Stedebouw, zag er als volgt uit Straat Huizen Groene zone Parking Abdijstraat 22 12 3 Middenstraat 36 22 10 Herlinckhovestr. 51 20 0 Ooststraat 42 26 1 Dwarsstraat 34 19 1 Weststraat 25 13 1 Zuidstraat 43 43 0 Bleekstraat 30 22 3 Savooistraat 31 30 0 Op 21 maart 1969 kreeg ik van het schepencol lege 'bericht dat dit een stedebouw kundige aange legenheid was en dat de raad van de urbanist zou worden ingewonnen. Wij zijn hier nog achterlijker dan in een boe- rengemeente. Het is werkelijk belachelijk een groe ne zone van 2,50 m. breedte te voorzien neven een parkeerplaats. Ik vraag hier een ander plan te mo gen verdedigen. Uit het ontwerp van dhr De Ville onthouden wij een groene zone met smalle wandelpaden, rustbanken, een zandbak en een kaarttafel. Dhr De Ville - Met uw plan zal die straat de ganse dag vol auto's staan. Dhr De Riemaecker - Als er geen parking komt zullen er natuurlijk geen wagens staan. Dhr De Vleeschouwer - Doe groot zal uw zand bak zijn Dhr De Ville - 3 op 4 m. Dhr De Vleeschouwer - En de 3 rustbanken Dhr De Ville - 3 meter. Dhr De Vleeschouwer - Maar ge hebt al plaats te kort. Dhr Burgemeester - Dit ontwerp is een valse voorstelling van de zaken. Dhr De Ville - Ik ben geen architect. Dhr Burgemeester - Nog 3 meter breedte houdt ge over voor een groene zone. Dhr De Ville - Gij moet nog uw eerste groene zone aanleggen. Dhr Burgemeester - Kijk eens aan, en wat is er dan in het stadspark, de Kleine Landeigendom men en de wijk Groene weg Dhr Goubert - Een groene zone achter een par king vind ik toch maar ongelukkig. Dhr De Riemaecker - Het is onze bedoeling die opening te stoppen. Dhr De Ville - Het wijkplan zal veel minder kosten. Dhr Burgemeester - Al keur ik uw zienswijze niet volledig af, toch moet ik u doen opmerken dat ge in uw referendum straten betrokken hebt die met deze wijk niets te maken hebben. De Abdij straat, de Heriinckhovestraat, de Ooststraat en de Dwarsstraat leunen aan bij het biezonder plan van aanleg van de Albertlaan waar een groene zone is voorzien. Er wordt dus aan de wensen van die be woners tegemoet gekomen en derhalve vallen hun bezwaren weg. Dhr De Ville - Met de aanleg van een parking zal het in die wijk nimmer nog rustig worden. Dhr Burgemeester - We kunnen er ook een straat aanleggen van 6 m. breedte met volledig parkeerverbod, maar dan zal het klachten regenen. Dhr De Ville - Er kan in de Polder geparkeerd worden. Dhr Burgemeester - Ais er nog plaats is. In een bestaand oud stadsgedeelte is het niet gemakkelijk een groene zone aan te leggen. Ge moet met uw tijd meegaan. Dhr De Ville - Gij kunt met uw tijd niet mee. Dhr Burgemeester - Is het misschien beter dat die mensen in hun kleine huizekens blijven wonen? Gij wilt het oude aan het nieuwe koppelen, maar ge moet ruimer zien. Dhr De Ville - Hoeveel jaren zal het nog duren vooraleer die mensen gezonder zullen kunnen gaan wonen Dhr Burgemeester - Ge moet geduld hebben. Dhr Goubert - Het zal nog lang duren met die huizekens. Ik vind die parkeerplaats slecht ge kozen. Dhr De Ville - Over 20 jaar is Ninove een ste nen stad vol auto's. Dhr De Riemaecker - Niets is rapper vergeten dan de vroegere ongename toestand, maar ook de weelde is men zeer snel gewoon. De heer De Ville wil uit deze toestand munt slaan voor de naderende verkiezingen door druk uit te oefenen op de in woners van de wijk. De opgestelde plakaten voor het stadhuis scheppen een atmosfeer waarover de wijk niet hovaardig hoeft te zijn. Men is vlug ver geten dat verbeteringswerken werden uitgevoerd aan de Heriinckhovestraat, de Dwarsstraat en de hoes van de Middenstraat. Men is er vlug vergeten dat men vroeger langs een smal padje over de beek de Abdijstraat kon bereiken maar dat nu die straat degelijk werd verbonden met de Ooststraat. Men is er vlug vergeten dat men voorheen opeengepakt zat ui een Savooistraat van amper 3 m. breedte. (Lees verder op pagina 2). Te Te 9,15 uur BLOEMENHULDE door de Gemeenteraad aan de gedenkplaat van wijlen Fernand Taverne. 9,30 uur PLECHTIGE ZIELMIS in de dekenale Onze Lieve Vrouwekerk, opgedragen ter nagedachtenis van de Gesneuvelden en overleden Oud-Strijders, Opge- eisten en Weggevoerden, Weerstanders en Politieke Gevangenen der beide wereldoorlogen. Te 10,15 uur DODENHULDE aan de gedenksteen voor de overleden oud-strijders, opgeëisten en weggevoerden, weerstanders en politieke gevangenen, op het nieuw kerkhof. 10,30 uur Samenkomst op de Denderhoutembaan en OPTOCHT NAAR HET GEDENKTEKEN OP HET KERKPLEIN voor de jaarlijkse 11 november-plech- tigheid. Te ekb/

Denderklok | 1969 | | pagina 1