en Q// Hei -nieuwing Abonnementen Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 22 november 1969 VAN 3 NOVEMBER 1969 (vervolg) Ninove naar de Nationale Opera C.V.P. - NINOVE c Drukker - Uitgever PAUL LUYSTEP.MAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG llill-llll lil» 7 Lening van 300.000 fr voor aanleg voetpaden en beplanting Lindendreef. Dhr De Riemaecker - De lening van 300.000 fr. loopt over 10 jaar. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 8 Voorstel invoeren vijfdagenweek in het ge meenteonderwijs. Dhr De Jonghe - Bij een rondschrijven van het Departement van 5 augustus werd ons bericht dat mocht overgegaan worden tot de invoeren van de 5-daagse schoolweek, mits het behoud van het ge lijk aantal lesuren, d.i. minimum 26 lesuren in 4 1/2 dagen. Tevens moest er voor de aanwezige kinderen de zaterdagvoormiddag aan opvoedkundige bezig heid gedaan worden. Hiervoor nochtans moesten IOC van het aantal kinderen de zaterdagvoormiddag aanwezig zijn. Op die opvoedkundige bezigheden de zaterdag voormiddag kwam er reactie en derhalve werden de ouders schriftelijk geraadpleegd. 15 ouders waren voor het behoud van de huidige toestand, 142 ouders waren voor de invoering van de 5-daagse schoolweek en 12 ouders waren ook voor 5 dagen-week maar dan mits opvoedkundige bezigheden de zaterdag. Dhr De Jonghe - Na een paar zaterdagen zullen we reeds zien hoever het met de aanwezigheid staat. Dhr De Duffeleer - Ik zou voor die 12 geen uitzondering maken. Dhr Burgemeester - Hoe worden de lesuren aangepast Dhr De Jonghe - In de voormiddag een kwartier vroeger beginnen en 10 minuten vroeger in de na middag. Wij stellen voor de 5-daagse schoolweek in te voeren vanaf 1 november met de nodige aanpassing der klasuren en indien geen 10C van het aantal kinderen de zaterdagvoormiddag aanwezig is, dan ook de zaterdagvoormiddag de scholen volledig te sluiten. Dhr Burgemeester - Voor dit laatste moet er dus nog afgewacht worden. Dhr Waltniel - Moeten de kinderen van de Kleu terschool ook langer blijven Dhr De Jonghe - Ja. Maar die krijgen langer speeltijd. Dhr Waltniel - Het uitschrijven van een refe rendum komt in de mode te Ninove. Dhr De Riemaecker - Er zal in de lagere Klas sen flink gewerkt worden tijdens de verlengde speel tijd van de kleuters. Dhr De Jonghe - De kleuters kunnen in de klas spelen. De leerkrachten stellen dit zelf voor, kwes tie van de bewaking te regelen. Dhr Burgemeester - En als de ouders hun kin deren vroeger komen halen Dhr De Jonghe - Ze dan laten meegaan. Het voorstel is dus 26 uren aanwezigheid op 9 halve dagen - de zaterdagvoormiddag afwachten of er 10' van de kinderen aanwezig zijn. Dhr De Duffeieer - Maar deze dn ook een paar zaterdagvoormiddagen bezighouden. Dhr Stevens - Ik zou dit volledig afschaffen. De uurregeling wordt als volgt voorgesteld Voormiddag van 8.30 tot 11.45 uur, Namiddag van 13.30 tot 16 uur. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 9 Siadseigendom Statiestraat - Verhuring. Dhr Burgemeester - De stad kocht een eigen dom aan in de Stationsstraat voor de prijs van fr. 590.000. Daar voor die eigendom nog geen onmiddel lijke bestemming is voorzien, vroeg de huidige bewoner het huis verder te mogen betrekken. Tijdens onderhandelingen met de bewoner en schepen De Riemaecker kwam er sprake van een maandelijkse huurprijs van 1.750 fr. Het schepen college sprak zich hierover gunstig uit, tot het stads bestuur, nog geen maand na de verkoop, van de- notaris bericht kreeg dat 16.420 fr. verwijlinteresten moesten betaald worden. Wij stellen U voor een maandelijks huurprijs van 2.500 fr. te vragen. In een schrijven vraagt de huurder dat een huurprijs van 2.000 fr. zou volstaan gezien de aan koopprijs 200.000 fr. te laag bleef, daar iedereen wist dat de stad die eigendom ging kopen. Dhr Straetmans - De huidige bewoner heeft die verkoop zeker niet gewenst. Dhr De Riemaecker - Op het ogenblik van onze eerste bespreking wist ik werkelijk niet dat hij medegerecht igde was. Dhr Straetmans - Iedereen weet hier dat hij ook die verwijlinteresten niet zal gewenst hebben. Ik meen dat een maandelijkse huurprijs van 2.000 frank kan volstaan. Dhr Stevens - Ik ook. Dhr Burgemeester - Hij spreekt in zijn schrij ven zichzelf tegen waar hij enerzijds zegt dat de verkoopprijs te laag bleef en anderzijds, om de huurprijs te dempen beweert dat het kleine hui|> zeer weinig komfortabel is. Dhr Straetmans - Het is geen handelshuis, maar een eenvoudig woonhuis. Dhr Waltnel - Inderdaad het is geen handels huis. Dhr De Riemaecker - In elk geval mogen we geen verhuring van 3 jaar toestaan. Dhr Burgemeester - Wij stellen dus voor een maandelijkse huurprijs van 2.000 fr. met een vaste termijn van 1 jaar, en eventuele verdere verhuring van maand tot maand. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. Koninklijke Muntschouwburg. Zaterdag 29 november 1969 te 20 uur RIGOLETTO van Verdi Regie J.M. LANDIER. Decors en costuums Th. Bosquet. Muzikale leiding Giuseppe Morelli en Ch. Vanderzand, met enkele van de meest geliefde artiesten van de grootste Italiaanse opera, van de opera van Rome tot de Scala van Milaan, tot grote voldoening van onze liefhebbers van Bel Canto. Kaartenverkoop Stadhuis - dienst bevolking. Prijs per plaats 200 fr. (studenten 150 fr.) Reis heen en terug gratis. Vertrek aan het stadhuis te 19 uur stipt. Op zaterdag 22 november te 20 u. wordt in de zaal Ons Huis de jaarlijkse algemene leden vergadering belegd met als dagorde 1) activiteits- en financieel verslag, 2) rede door dhr Van Wambeke, arrondisse- mentele partijvoorzitter, 3) de gemeenteverkiezingen 19^70 te Ninove, door Schepen De Riemaecker, 4) filmen over de ledenvergadering 1968 en over het feest der oudstrijders en reserve-officieren van 14 september 1969. De leden kunnen zich laten inschrijven voor een democratisch souper bij de bestuursleden ofwel in Ons Huis. Mits 75 fr. wordt opgedist soep koude scho tel ■+- een consommatie -f één koffie. Deze belangrijke vergadering zullen de ninoof- se CVP-leden zeker niet willen missen. Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderkiok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop van de maand november, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 120,- Fr. op postchecknummer 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. °lQams se z'ind u ve Raadszitting

Denderklok | 1969 | | pagina 1