tt fist F) 'Qütns 0\H5 Met C.V.P.-Ninove naar de Gemeenteraadsverkiezingen, onder het motto Hernieuwing Abonnementen Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 29 november 1969 Bestendig Afgevaardigde Wim Verleysen Schepen Armand De Riemaecker P Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Vorige zaterdag, 22 november, hield CVP-Ninove 'haar jaarlijkse algemene vergadering in de zaal Ons Huis Er was een bevredigende opkomst van partijgenoten die gezellig verenigd waren bij een demokratisch avondmaal. Voorzitter De Riemaecker heette allen welkom en gaf het activiteits- en kasverslag. Onmiddellijk hierop verleende hij het woord aan de heer Spreker somde in een gloedvolle toespraak de nieuwe initiatieven op welke het provinciebestuur, van volgend jaar af, op het sociale vlak zal ten uit voer brengen. Voor de gehandicapten wordt een tegemoetkoming voorzien in de aanpassing van de huisvesting. Oost-Viaanderen telt reeds 14 be schermde werkplaatsen waarin ongeveer 400 ge handicapten aan het werk zijn. Voor hen zal een sociale dienst kosteloos ter beschikking gesteld wor den. Er is eveneens een tussenkomst van de provin cie voorzien voor het oprichten van vakantieinstel- lingen en het scheppen van ontspanningsmogelijk heden voor de gehandicapten. Zo wordt de bouw gepland van een vacantiehuis, als kern van een va kantiedorp dat over 5 jaar zou verrijzen. De sociaal-pedagogische toelage aan ca. 160.000 moeders-opvoedsters in Oost-Vlaanderen overtreft ver de provinciale middelen, doch er komt een ver goeding in geval de moeder-opvoedster langdurig arbeidsongeschikt wordt, bv. wegens een ongeval; zo ook voor de moeder die verzorging in een rust huis nodig heeft. Familiale en bejaardenhelpsters krijgen per 1 januari 1970 een volwaardig loon zonder verhoging van de gezinstussenkomst. De provincie heeft behoefte aan 1.600 bedden (men telt er nu amper 50) voor chronisch zieken. Derhalve zullen dergelijke instellingen worden ge bouwd. Er komt een onthaalcentrum voor de sociale begeleiding en menswaardige huisvesting van vreemde arbeiders, en tenslotte een school voor po litieke mandatarissen. Over de Gemeenteraadsverkiezingen 1970 laten we hier zelf aan het woord de heer In januari, dit is over zes weken, zijn wij 11 jaar mee aan het bewind van de stad. Ons eerste mandaat (1959-1964) waren zes jaren van planning - onverdroten werd gewerkt aan planning want in 60 jaar tijd werd er bijna niets meer gedaan. - er werd een schuchtere aanvang genomen met zekere werken. Door het uitblijven van zekere verwezenlijkin gen van betekenis kregen we de verkiezing van 1964 met 2/13 van één stem meerderheid De herverkiezing in februari 1965 met meer overtuigende uitslag, hoofdzakelijk te danken aan de ongemene medewerking die de PVV heeft willen verlenen Uit een verkiezingsblad 1964 van de PVV citeer ik Alle goede dingen bestaan uit drie, zeggen De Riemaecker en Milc. Na de onvoltooide be- ter gezegd onbegonnen projecten van het Polderkwartier en het Doornkwartier, zal er thans 'n derde onbegonnen-voltooid kwartier zijn, namelijk langs de Denderhoutembaan. Wat de vorige stadsbesturen niet hebben gekund, zegt Armand, heb ik tijdens deze zes jaar verwezen- lijkt veel plannen gemaakt, weinig of niets be- gonnen, veel onteigend, ontwerpers aangesteld. schuld gemaakt... En daarbij veel mensen gepest. 't Zijn zaken waar wij hem gerust zijn fierheid laten. Intussen zijn Armand en Milo er zcdanig van overtuigd dat het hun laatste maand :n op het stadhuis zijn, dat in alle haast nog een ganse reeks ontwerpers worden aangeduid. Kwestie van nog" enkele vrienden-diensten te bewijzen vóór het fatale moment... In elk geval is dat fataal moment nog steeds niet gekomen 1 Ons tweede mandaat (1965-1970) werd dit der verwezenlijkingen Nieuwe wijken met sociale woningbouw Ter Duystwijk 100 Kleine Landeigendommen Wijk Grceneweg 200 goedkope woningen Berkenhof 24 woningen voor ouden van dagen. Nieuwe wijken Het Polderkwartier Het Doornkwartier. Industrieparken Er werd en er wordt gewerkt aan de uitrusting en de afwerking. Er kwamen zich nieuwe nijverheden vestigen en kortelings komt er nieuwe fabriek die 180 vrou wen en 70 mannen zal te werk stellen. Belangrijke staatswerken, dank aan onverpoosd vragen en zagen De buitenlanen De Denderbruggen De oostelijke omleiding De Steenweg naar Brussel. Volgens Jong-Socialist uitsluitend te dan ken aan de socialisten. Iedereen weet natuurlijk dat Minister De Saeger geen CVP-er is De volledige opsomming van alle verwezenlij kingen zou hier te lang en te saai uitvallen. Als wij even terugblikken in het verleden staan we zelf verstomd over de som van verwezenlijkingen die in een tijdspanne van twee mandaten werden be reikt. Op de vooravand van de nieuwe gemeente verkiezingen mogen we dus gerust zeggen Wij hebben de goede strijd voor Ninove ge streden en we hebben ons geloof bewaard. Ons geloof in de grote toekomstmogelijkheden van Ninove. Ons geloof' in de grote expansiemogelijkheden van Ninove. Ons geloof in de grote welvaartmogelijkheden voor gans de bevolking van Ninove. Het is bezield met zulk geloof dat wij de aan staande kiesstrijd tegemoet gaan, dat wij onze po sitie op het stadhuis met de steun van onze par tijgenoten en van ons groeiend aantal sympathisan ten niet alleen zullen verdedigen maar. wat er ook gebeure. verstevigen (Lees verder op pagina 2). Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meieen ook de periode oni uw abonnement op a De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop van de maand november, hun abonnement le hernieuwen door overschrijving of storting van 120,- Fr. op postchecknummer 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. Qe^n d w sk b/ WIJ WERKEN VOORT

Denderklok | 1969 | | pagina 1