e^n e/7 d uUB NINOVE EN HET PARLEMENT Hernieuwing Abonnementen Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 13 december 1969 In het Bulletijn der Parlementaire Vragen en Antwoorden van 25 november, bemerkten wij dat er twee zeer interessante kwesties voorkomen voor de stad - een yraag van Volksvertegenwoordiger Otte betreffende de onderbrugging der Ringlaan - een vraag van Volksvertegenwoordiger Van Hoorick be treffende het gevaarlijk kruispunt aan de Os Ter informatie van onze lezers geven we hierna de inte grale tekst van beide vragen en antwoorden HET DAVIDSFONDS Gewest Denderstreek o Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Vraag: nr 5 van de heer Otte d.d. 30 oktober 1969 De verwezenlijking van de Ringlaan te Ninove vergt, onder meer, de onderbrugging van de spoor weg, door de N.M.B.S, voor rekening van uw de partement. Deze onderbrugging zal de afschaffing van een naburige onbewaakte spooroverweg voor gevolg hebben. Verschillende ongevallen hebben zich reeds voorgedaan op deze onbewaakte spooroverweg. Het laatste, met dodelijke afloop voor een jong land bouwer, dagtekent van 16 oktober 1969. Op 11 juli 1969 werd er, na veel geslenter, over gegaan tot de opening van de aanbesteding der ont worpen onderbruggingswerken. De Beheerraad der N.M.B.S heeft de uitvoering der werken toegewezen op 28 augustus 1969. In een recent persbericht beweert de dienst Public Relations der N.M.B.S dat de aanvang van de uitvoering der onderbruggingswerken wacht op een definitieve vastlegging der nodige kredieten door uw departement. Voor het geval dit persbericht juist is, begeer ik te vernemen wanneer de definitieve vastlegging der nodige kredieten zal betekend worden aan de N.M.B.S Antwoord De definitieve vastlegging van het nodige krediet is geschied nadat het aanbestedings dossier met de toewijzing der werken aan mijn de partement was voorgelegd. Deze vastlegging op het dienstjaar 1969 zal de N.M.B.S toelaten nog dit jaar de werken aan te- vangen. Vraag nr 10 van de heer Van Hoorick d.d. 6 novem ber 1969 Met mijn parlementaire vraag van 18 december 1968 (vraag nr. 18) vroeg ik de aandacht van de heer Minister van Openbare Werken voor het ge vaar aan het kruispunt splitsing steenweg Oude naarde en Brussel op de Albertlaan te Ninove. In het antwoord van de heer Minister, dat ver scheen in het bulletin van 14 januari 1969, werd vermeld dat flikkerlichten zouden worden aange bracht, samen met een verlicht verkeersteken Stop Deze werken werden inderdaad spoedig nadien uitgevoerd. Dit schijnt echter niet voldoende te zijn. aangezien zich sedertdien nog verscheidene, onlangs nog een paar zeer ernstige, ongevallen hebben voor gedaan aan het kruispunt. Het is wel degelijk zo dat de heer Minister in zijn antwoord op mijn vraag vermeldde dat de hierboven vermelde maatregelen slechts voorlopig waren, in afwachting dat de geïnteresseerde dien sten een ontwerp van de herinrichting van het kruispunt zouden hebben opgemaakt, waarbij een betere afwikkeling van het verkeer zou worden be komen. Aangezien hiermee belangrijke onteigenin gen zouden gepaaid gaan, kon de uitwerking van het ontwerp niet voor een nabije toekomst voorzien worden. Rekening houdend met het blijvend gevaar van het kruispunt, en met het feit dat zich nog zeer dikwijls ernstige ongevallen voordoen, veroorloof ik mij aan de heer Minister te vragen wanneer de uitvoering van de herinrichting mag verwacht wor den Antwoord Deze kwestie werd inderdaad door de geïnteresseerde diensten bestudeerd en een ont werp voor de herinrichting van dit kruispunt werd opgemaakt. De verwezenlijking ervan zal echter met be langrijke onteigeningen gepaard gaan daar dit voor het ogenblik niet kan worden overwogen, zal in de loop van volgend jaar worden overgegaan tot de aanleg, op het meest gevaarlijke punt, van de verkeersgeleider die aldaar is voorzien volgens bovenvermeld ontwerp. bestaande uit Appelterre-Eichem, Aspelare-Zandber- gen, Denderwindeke, Iddergem, M e e r b e - ke. Neigem-Lieferinge, Ninove, Okegem, Ophasselt Roosdaal dat er alweer sprake is van een uitbreiding van de Brusselse agglomeratie (via een herverka veling )i), dat na de schandalige koehandel van Hertogin- nedal, waardoor in 1963 van 6 Nederlandstalige randgemeenten faciliteiten werden ontfut seld, men nu poogt deze gemeenten volledig te verfransen, dai de franstaligen steeds maar a eisen... en en krijgen en de vlaamse meerderheid nu via grendels steeds maar moet toegeven... en zwijgen Zullen onze VLAAMSE VERKOZENEN ook nu in het PARLEMENT kapituleren Wij volgen hun houding Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op a De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veei tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop van de maand november, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 120,- Fr. op postchecknuninier 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. °laams DAVIDSFONDS

Denderklok | 1969 | | pagina 1