u^ams efl r„wsaeZ'ntl "ee/r^ Raadszitting Miieuwing Abonnementen \j Drieënveertigste Jaargang Zaterdag 27 december 19u VAN 12 DECEMBER 1969 o Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG 10 Goedkeuring van de sladsbegroting 1970. Te 20 uur wordt de zitting van de vorige dag verder gezet met de bespreking van de Gewone Dienst Uitgaven Dhr De Riemaecker Ik houd eraan eerst nog mede te delen dat op de Denderhoutembaan het taksreglement niet van toepassing is daar er een gewone riolering bestond en nog bestaat. De riole ring die er werd bijgelegd is niet in functie vcor de Denderhoutembaan, maar wel voor het tijzonder plan van aanleg Groeneweg. Het is hetzelfde geval voor de Brusselstraat. Aan dhr Goubert wens ik te zeggen dat er alleen op de Okegembaan enige verwarring' is ge weest met de toepassing van het taksreglement op de voetpaden. Op de ene plaats was er al een voet pad op de andere geen. Om die verwarring te ver mijden werd het taksreglement nooit meer toege past voor voetpaden. Dhr Goubert - En voor nieuwgebouwde huizen? Dhr De Riemaecker Geen taks op het voet pad. Werkingskosten voor voertuigen - Politie Dhr De Riemaecker Het gaat hier om de aankoop van een nieuwe wagen voor de politie. Dhr Goubert Is die wagen reeds zo lang in dienst Dhr Burgemeester Het ds de vervanging van de allereerste wagen, de tweede is nog steeds in dienst. Onderhoud buurtwegen Dhr De Ville Ik wens hier de aandacht te vestigen dat de stad algemeen in een slechte toe stand ligt. Dhr De Vleeschouwer Momenteel beschikken wij over geen conducteur en is de ploegleider ziek. We zijn bezig een opname te doen van al de uit te voeren herstellingswerken. Wij staan nu reeds voor een uitgave van zo wat 2 miljoen frank Dhr De Ville Wegens de slechte toestand van de voetpaden deden zich reeds ongevallen voor. Het uitvoeren van kleine herstellingswerken kost toch niet zoveel. Dhr De Vleeschouwer Maak U maar geen begoochelingen. Dhr De Ville De bestrooiing tijdens het ijzel- weder werd uitgevoerd met slecht materiaal. Dhr De Vleeschouwer Wegens ziekte 'beschik ken we over zeer weinig personeel. Dhr Burgemeester 30'V, van het kader is om zo te zeggen steeds ziek. Het is een echte af lossings koe rs van zieken. Verkeerssignalisatie Dhr Waltniel Wanneer komen er lichten aan het kruispunt van de nieuwe kerk Dhr De Riemaecker Begin 1970. Dhr Waltniel Wordt er niets voorzien voor zeer gevaarlijke kruispunt van de Leopoldlaan met de Poilarestraat Dhr De Riemaecker Daar komt een speciale voorlopige verlichting in afwachting dat de defini tieve verlichting er wordt geplaatst. Toelagen voor jeugdvorming Dhr Waltniel Wat heeft de jeugdraad tot nog toe zoal gepresteerd Dhr Burgemeester Die raad is 3 of 4 keren samen geweest en schijnt nog niet veel problemen te hebben opgenomen. Er werd een reglement van inwendige orde en een begroting opgesteld. Er werd cok .deelgenomen aan de 11-11-11 aktie. Dhr Waltniel Tot op heden kwam er niet veel in huis van de adviezen die deze raad zou ge ven aan de gemeenteraad en het schepencollege. Iemand liet zich zelfs ontvallen dat de jeugdraad uitsluitend werd opgericht om een subsidie te kun nen verkrijgen. Dat noem ik echt cynisch want dat kan of mag nu toch het principe van de jeugdraad niet zijn. Dhr De Riemaecker We moeten de jeugdraad nog een paar jaren krediet geven. Dhr Burgemeester Ze moeten nog rouiine krijgen. Trouwens in het statuut van de jeugdraad staat ook vermeld dat wij hen in bepaalde gevallen om advies zouden vragen, en dit hebben we toch ook nog niet gedaan. Dhr Waltniel Zijn er vaste afgevaardigden van de gemeenteraad aangeduid Dhr Burgemeester - - Neen, iedereen kan aige- vaardigd worden. Dhr Waltniel In een provinciaal verslag over de jeugdraden staat voor Ninove dhr Timmermans als voorzitter vermeld. Dat is toch onjuist. Dhr Secretaris Die inlichtingen komen niet van mij. Dhr Waltniel Er zijn verschillende manieren om decoraties te bekomen. Dhr Burgemeester Inderdaad, want het staat me zelfs voor dat op dit ogenblik de verkiezingen in de jeugdraad zelfs nog niet hadden plaats gehad. Toelagen aan feestcommissie Dhr Waltniel -- Welke is de verdeling der kre dieten Dhr De Vleeschouwer We wensten eerst de toekenning van de kredieten af te wachten. De kar navalraad verzoekt om een nauwere samenwerking met de feestcommissie. Hierover zullen we volgen de week een samenkomst en bespreking hebben. Dhr Waltniel Hoeveel kreeg de karnavalraad in 1969 toegewezen Dhr De Vleeschouwer Ongeveer 100.000 fr. Dhr Waltniel En de kermissen Dhr De Vleeschouwer 2/3 voor de sinksen- kermis en 1/3 voor de juli-kermis. De juli-kermis is erg in verval daar bijna ieder een met verlof gaat buiten de stad. Dhr De Riemaecker Tijdens de verpachting van de standplaatsen heb ik de mening gevraagd van de foorkramers over de juli-kermis die toch niet meer renderend is. Het antwoord was unaniem: ge gaat ons die kermis toch zeker niet afpakKen. Dhr Burgemeester Het standgeld is dan niet zo duur en dus is die kermis voor hen voordelig. Dhr De Riemaecker De verpachting van de juli-kermis brengt ons 30 a 35.000 fr. op. Dhr Waltniel De karnavalviering wordt nu zo stilaan het zwaartepunt van onze kermisviering. Dhr De Riemaecker Als de feestcommissie een ernstige inspanning wil leveren kan de Sinksen- kermis nog lange jaren een succes blijven. Vergeet niet dat de karnavalviering reeds vaak goed weder te beurt viel, maar dat dit ook eens kan tegen vallen. Dhr Waltniel Het succes van de karnaval viering stijgt van jaar tot jaar. Hoe meer succes hoe hoger de verpachting. Ik stel voor 50.000 frank meer te besteden aan de karnavalviering. Voor de andere kermissen zou men eens voor een beter programma mceten zorgen. Dhr De Vleeschouwer Tijdens de kermissen zijn we gebonden aan verschillende sportmanifes taties. Welke moeten we van de affiche verwijde ren Dhr Burgemeester Dat is inderdaad juist. Dhr Waltniel We leven toch niet meer zoveel jaren terug. Dhr De Ville Ik ben niet akkoord met die verhoging van 50.000 fr, want de karnavalraad wei gert verantwoording te geven van zijn uitgaven. Dhr De Riemaecker Dat is niet volledig juist, men vergat wel de prestaties te vermelden die de stad leverde. Dhr Waltniel Dat is juist. (Lees verder op pagina 2) Hel innen van het abonnementsgeld 1970 voor ons weekblad loopt bijna ten teinde. Wij danken allen die hun abonnement her nieuwden en heten onze nieuwe abonnenten van harte welkom in onze lezersschaar. Nog enkele trouwe lezers werden niet thuis gevonden toen de kwitantie werd aangeboden. Wij nodigen hen uit het bedrag van 120 frank te storten of over te schrijven op postrekening n 4786.85 van Paul Luysternian, Ninove. Hartelijk dank vooraf.

Denderklok | 1969 | | pagina 1