d e e/tó/ 'ücitns EEN ZALIG EN GELUKKIG NIEUWJAAR DE RECHTERLIJKE HERVORMING IN GEVAAR? Nota van de Redactie Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 3 januari 1970 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG AAN ALLEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. Deze wens is niet zo maar de geijkte voze be leefdheidsformule die in deze dagen te pas en te ompas gebruikt wordt, neen, de redactie wenst U allemaal van harte en oprecht, benevens veel geluk en 'voorspoed, ook de nodige kracht om de moei lijkheden die U zowel als ons onvermijdelijk te wachten staan, met Gods hulp moedig het hoofd te bieden. Laten we, met dit nieuwe jaar, even onze zor gen vergeten en ja Dank U en Prosit Mogen de borrel, het elixierken en de feestsigaar U even goed smaken als ons. Dat is dan de aangename kant van deze dagen. De minder aangename bestaat er in nog eens even op het verleden terug te kijken en te over wegen of op de ingeslagen weg mag worden door gegaan. Wel, alles bij elkaar genomen hebben wij ons, als ninovieters, over het afgelopen jaar niet te beklagen. Het is onbegonnen werk een opsom ming te maken van alles wat hier in de stad aan openbare werken, sociale woningbouw, afbraak van krotten, uitbreiding van het industriepark enz... werd uit- en afgewerkt. Knijp even de ogen dicht en tracht U zich te herinneren hoe Ninove er nog maar pas vijf, zes jaar geleden nog uit zag, zonder Centrumlaan. zonder Onderwijsstraat, zonder de w on i ngk ompl ekse n Ter Duyst en Groene weg, zon der de industrieën die zich hier sindsdien hebben gevestigd. Elk onbevooroordeeld mens geeft toe dat hier dingen zijn gebeurd die aanvankelijk onmo gelijk schenen, zo buitengewoon dat Ninove in het land dikwijls als voorbeeld van streekontwikkeling en modernisering wordt genoemd. Wij gaan daar allemaal terecht fier op, nochtans niet zonder een dankbaar gevoel ten opzichte van de mensen van het schepencollege dat, dank zij een taaie volharding gedeeltelijk loon naar werken kreeg. Voor Burgemeester Milo en Schepen De Rie- maecker is het jaar 1989 wat het is voor de wijn uitzondenlijk Och ja, er waren wel de gewone strubbelingen en kmiezerijen, maar wie zo klein-zerig is zich daar aan te storen timmere liever niet aan de openbare weg. Het gevoel er in gelukt te zijn het gestelde programma verwezenlijkt te zien, is al een belo ning op zichzelf voor alle last en moeite die werd gedragen. Zoals we dus zegden een uitzonderlijk jaar waarop de huidige CVP-BSP-coalitie met fier heid terug mag kijken. En wat nu voor de toekomst Er ligt nog geweldig veel werk op de plank, zodanig veel dat flauwere naturen dan onze hui dige stadsbestuurders er door afgeschrikt zouden worden. Knijp nog eens even de ogen dicht en beeldt U in dat de doorsteek Doorn-Hallebaan onder het sipoor en over de Dender aan beide zijden bevolkt met nog nieuwe industrieën voor het verkeer open staat, dat het Centrum-kwartier met aan horig heden bebouwd is, dat de nieuwe brug er ligt. dat de doorsteek Graanmarkt-Dreef het mo gelijk maakt linea recta van de Ezel over de Graan markt naar de Albertlaan te rijden, en ge krijgt meteen een gedacht van wat een kleine moderne stad kan worden. Als de voorziene beplantingen en het groen en de bloemenparkjes ook in het stadsbeeld zullen opgenomen zijn,, dan krijgen we de fleurigste, modernste stad uit de streek. Het Nieuwe Jaar is ook het jaar der gemeen teraadsverkiezingen. Er zal, zo hopen we. vernieu wing en verjonging komen, maar voor één ding willen we waarschuwen. De huidige ploeg deed en doet het nog opperbest. Ze heeft, op elk vlak, haar uiterste best gedaan en resultaten bereikt die tel len. We menen, in al'le oprechtheid, dat de huidige coalitie moet worden voortgezet, ongeacht persoon lijke sympathiën of kleine wrijvingen die zouden bestaan. Never change a winning team zeggen de engelsen en ze hebben gelijk ook. Het geleverde werk staat borg voor de toekomst, en daar alleen komt het op aan. WIJ WERKEN VOORT weze het parool voor het nieuwe en de komende jaren. Men weet dat de Heren Verroken en De Croo, Volksvertegenwoordigers van het Arrondissement Oudenaarde, een wetsvoorstel hebben ingediend om het gerechtelijk kanton Ninove naar het gerech telijk arrondissement Oudenaarde over te hevelen. Dit voorstel dat de rechterlijke organisatie van ons arrondissement grondig zou wijzigen, heeft be roering verwekt in het gewest Ninove, waar voor- en tegenstander duchtig in de weer zijn. Het gemeentebestuur van Ninove nam dan ook het lofwaardig initiatief om op 20 december jl. een brede informatie-vergadering voor de gemeentelijke mandatarissen van Ninove te beleggen. Op deze bijeenkomst waren ook al de parlementsleden van Aalst en O udenaarde, alsmede de advocaten van de balie van Oudenaarde en van Dendermonde uitge nodigd. Van het arrondissement Aalst was er geen en kele volksvertegenwoordiger aanwezig, maar Oude naarde was er vertegenwoordigd door de Heer Ver roken en De Croo, en door de Stafhouder van Oude naarde in eigen persoon. Om de Nrnovieters te overtuigen dat zij er alle belang bij ha dden bij Oudenaarde aan te sluiten, hebben de Hi uen van Oudenaarde niet alleen ge tracht de belc Jte van de Minister van Justitie om in Aalst een werkrechtersraad, een handelsrecht bank, en ook a.fdelingen van de Burgerlijke Recht bank te vestig Jen, m twijfel te trekken, maar ze hebben ook beweerd dat indien Ninove bij Aalst bleef er groot gevaar was dat Ninove weldra de politie-rechtsm arht zou kwijt zijn ten voordele van Aalst, en dat in; tegendeel indien Ninove bij Oude naarde aansloot, Ninove ook een werkrechtersraad zou bekomen,, zo niet een eigen Handelsrechtbank. Daar zouden die lieve Oudenaardse gekozenen wel voor zorgen. Wij hëblxm dev.e argumenten en drogredenen te Ninove weerle.gt. We zijn in sta:at, na nogmaals ons licht te heb ben aangestoken te Brussel bij de bevoegde instan ties, onze verklaringen te bevestigen en zelfs van ze nog duidelijker te omlijnen. Aalsi krijgt de beloofde rechtsmachten. Ten eerste er is niet alleen een belofte van uittredende Minister van Justitie WIGNY, om te Aalst bovengemelde rechtsmachten tot stand te brengen: er is een vaste plechtige aangegane ver bintenis die de huidige Minister bindt, en waardoor (Lees verder op pagina 2) De toestand voor het Kanton Ninove zag er voortijds uit als volgt rechtbank van eerste aanleg Oudenaarde koophandelsrechtbank Aalsi werkrechtersraad Aalst vredegerecht Ninove Door de goedkeuring van het nieuw Ge rechtelijk Wetboek ziet de toestand voor het Kanton Ninove eruit als volgt rechtbank van eerste aanleg Dendermonde koophandelsrechtbank Dendermonde arbeidsrechtbank Dendermonde vredegerecht Ninove Het nieuw Gerechtelijk Wetboek mach tigt de Koning een of meer afdelingen in te richten voor elke rechtbank. Aldus werd formeel beloofd dat afdelin gen van de rechtbank van Koophandel en van de Arbeidsrechtbank van Dendermonde zit ting zullen houden te Aalst. Twee volksvertegenwoordigers uit Oude naarde en een volksvertegenwoordiger uit Aalst hebben een wetsvoorstel ingediend om het Kanton Ninove terug over te hevelen naar het gerechtelijk arrondissement Oudenaarde. Dit wetsvoorstel gaf aanleiding tot eer. belangrijke vergadering ten stadhuize te Ni nove op 20 december 1969. Onderhavige bijdrage van Oud-Minister Moyersocn is een gevolgtrekking van die ver gadering.

Denderklok | 1970 | | pagina 1