k Vst. S/7 \J0 Raadszitting WERELDDAG VOOR DE MELAATSEN Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 17 januari 1970 STAD NINOVE VAN 19 DECEMBER 1969 (Vervolg) Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4736.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG In de nieuwjaarswens van de redactie aan de lezers kwam o.m. een passus voor waarin gevraagd werd aan het stadsbestuur in de toekomst ook voor green te zorgen, hiermede fcedceid zijnde het aanbrengen van beplantingen langs de open care weg, straten en pleinen. Ninove ontsnapte inderdaad niet aan de kwaal waaraan elke, zich snel ontwikkelende stad bloot staat, nl. het rooien van alle bomen, hagen en gewas dat het moderne verkeer enigszins in de weg staat. Het kan betreurd dat niet reeds lang vóór de laatste oorlog een degelijk plan tot behoud van het oude Ninove werd opgemaakt, want het zal voor velen wel bij een spijtig gevoel blijven aangezien niemand teen kon voorzien dat de ont wikkeling der stad zulk een vlucht zou nemen. Toch stemt het droef dat sommige typisch ni- noofse hoekjes uit het stadsbeeld zijn verdwenen. We denken daarbij aan de Lindekens recht over het college, die met een beetje inbeelding heel gemakkelijk te behouden waren. Het volstond de huizenrij achter deze Lindekens te zetten, wat meteen een soort plein zou gevormd hebben met méér parkeergelegenheid dan nu. Het zelfde san nog van andere hoekjes gezegd maar kom. we staan nu voor een heel andere toe stand en moeten redden wat nog te redden valt. We spreken natuurlijk van de nieuwe wijken met sociale woningen zoals Berkenhof, Ter Duyst- wijk, wijk Groeneweg enz... waarin genoeg groen werd voorzien. Daar is het stadsbestuur niet onder zijn plicht gebleven, evenmin trouwens als bij he: aanleggen van kleuterscholen midden het stads park. Het zal een lust voor het oog zijn als over enkele jaren al deze aanplantingen tot hun volle recht komen. Maar er is de toekomst waarover we een woord je willen zeggen. Het is misschien goed van nu af aan goed te overwegen wat er met het kerk plein zal gebeuren eens het oude kerkhof verdwe nen is. Wordt ook daar alles afgebroken om er een troosteloze, platte parking van te maken of wordt integendeel de kerk zelf een monument dat oprijst uit een groene hoek van kalmte en rust Is het niet mogelijk die enkele oude huizen aan De Dam en vlak tegen de kerk te behouden en te verwerken in een algemeen plan van vee! groen plan dat tevens dient opgevat als parking met behoorlijke uitgang langsheen de ijzerenweg. Het nieuwe kwartier tussen Burchtstraat en Elisabethlaan baart ons geen zorgen, alles is er breed genoeg aangelegd en beplantingen zijn voor zien om er een prachtig residentieel kwartier van te maken. Minder aangenaam is ons wat er over de Markt wordt verteld. Naar het schijnt zou hier eens de doorsteek naar de Koepoort verwezenlijkt een grote .parking komen met aan beide zijden een brede straatweg. Akkoord voor die straten. maar in Gods naam geen triestige parkeerplaats. F.r is ruimte en plaats genoeg om beplantingen aan te brengen, desnoods maar alleen boompjes, die in niets het parkeren van voertuigen zou belet ten. r.uch enige invloed hebben op de wekelijkse markt. Integendeel zullen we zeggen. Over de wegen door en in het industriepark is ons weinig bekend. We veronderstellen dat het middengedeelte de eigenlijke autobaan dus wel zal opgevat zijn zoals alle dergelijke banen in het land en dus van de nodige aanplantingen zal voorzien zijn. Maar wat met de gelijklopende toegangswegen tot de daar bestaande industriën Niets belet dat daar ook het nodige kan gedaan om met het nodige groen alles op te frissen en er een behaaglijk uitzicht aan te geven. Het benedenindustriepark zal naar onze me ning het stadsbestuur méér zorgen buren omwille van het daar bestaande stort. Aangezien echter dit kwartier pas nu tot volle ontplooiine komt. kan k ter tot een definitieve beslissing gekomen wor den. De lez^r zal misschien denken dat we nogal veel groen vragen en de stad in een park of bos hersenapen willen zien. Dat ligt ver van onze be doeling. Alleen hadden we graag en we staan niet alleen met onze mening - dat Ninove niet mag ontaarden tot een kale stenen en zielloze massa zoals veel te veel met andere steden is gebeurd. De Ninovieter houdt te veel van zijn stad om haar door modernisatie totaal tot een stenen woes tijn te zien ontaarden. Op 24 en 25 januari 1970 wordt voor cc 17e maal de damiaanaktie georganiseerd. Melaatsheid tut te roeien is een taak van onze generatie. (Dr Frans Hemerijckr). De Stedelijke Jeugdraad van Ninove wens: aan deze aktie mee te helpen. Hiertoe moeten we kunnen rekenen op een milde, financiële bijdrage van de ganse Ninoofse bevolking. Bij de eerstvolgende editie van het publiciteits- blad De Schakel zult U een omslag vinden. Op zondag 25 januari 1970 kunt U deze overhan digen aan een lid van een jeugdvereniging, die zich bij U zal komen aanbieden. Door uw hulp. hebt U de taak aanvaard om het werk van wijlen Dckter Hemerijckx verder door .te zetten. We danken II bij voorbaat voor uw begrip en mod e w e r k i n g Namens de Stedelijke Jeugdraad DE WOLF W. Voorzitter. Uw bijdrage kunt U eveneens storten op p.r. nr 4441.26 van Mevr. Van Overwaelle-Chevalier. Denderhouienibaan 183 Ninove. 3 B.P.A. Dam - Ontwerp wegenis Savooistraat Dhr De Vleeschouwer geeft nadere toelichting aan de hand van het plan. Dhr De Ville Worden er nieuwe bouwgele- genheden geschapen Dhr De Vleeschouwer Het is de sanering van de wijk. dus de gezondmaking. Dhr Burgemeester Ziet gij op het plan nieu we bouwgelegenheden Dhr De Ville En de kosten Dhr De Riemaecker Er is geen raming, want niemand weet wanneer di: plan gaat uitgevoerd worden. Weet ge wei wat een bijzonder plan van aanleg is Dhr De Ville Er komen dus geen nieuwe b: uwgelegenheden Dhr De Vleeschouwer Dat is rond de pot draaierij, ge doet precies of ge die wijk niet kent. Dhr De Ville Wat zal er met de linkerkant van de Savooistraat gebeuren Dhr De Vleeschouwer Die blijft ongewijzigd maar het zijn wel krotwoningen, dus bij verbou wing zal er op een andere manier dienen gebouwd te worden. Dhr De Ville Maar het zijn toch krotwo ningen Dhr De Vleeschouwer Moeten we die mensen dan misschien op straat zetten Dhr De Ville Mag er op de rechterkant nog gebouwd worden Dhr Burgemeester Zeker, maar op de nieuwe bouwlijn. Dhr De Ville Door dhr De Riemaecker werd gezegd dat die huizen volgend jaar allemaal weg moesten. Dhr De Riemaecker Ik wil daarop zelfs niet antwoorden. Dhr Burgemeester Dat is onze bedoeling niet. Het BPA Dam wordt algemeen goedgekeurd met 12 stemmen. Dhr Burgemeester En nu het ontwerp van de wegenis. Dhr De Vleeschouwer licht het plan toe. Dnr De ilie Wordt het nu groene zone of parking. Dhr De Vleeschouwer Na de goedkeuring van het ontwerp zal de urbanist voorstellen doen. Dhr Burgemeester We moeten eerst nog de zegen krijgen van Stedebouw. Dhr De Riemaecker En dat duurt nog wel tot nu de verkiezingen. Intussentijd is de koorts gedaald. Dhr De Ville Niet akkoord. Er is een ruimte voor groene zone op het plan aangeduid. Dhr Burgemeester Bedoelde ruimte krijgt een openbare bestemming. Eerst moet het BPA aanvaard worden, dan de wegenis inplanten met parking of groene zone. (Lees verder op pagina 2) Vlaams b^ GROEN!

Denderklok | 1970 | | pagina 1