e n\^s5e Parking voor Pendelaars 't WAS KARNAVAL r BROEDERLIJK DELEN 7? Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 21 februari 1970 DE HELE MENS EN ALLE MENSEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4730.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Ingevolge het publiceren van het publiceren van het verslag van de laatste gemeenteraadszit ting, en meer bepaald naar aanleiding van de be spreking van het aanleggen van een parking langs heen de Fernand Tavernestraat, op hei eigendom van de NMBS, ontvingen wij een schrijven van een trouwe lezer, dat wij hier integraal overnemen: In zijn laatste zitting schonk de Gemeenteraad aandacht aan een verkeersprobleem dat in onze stad inderdaad nijpend geworden is en dat de volle aandacht verdient. Er meet een oplossing gezocht voor de auto's der pendelaars die, door het feit alleen dat hun wagens de ganse dag het Stationsplein en aanpa lende straten bezetten, het de komende en gaande man onmogelijk maakt in die buurt zijn wagen ook maar voor éen uurken te kunnen parkeren. Uit wat hierover in de Gemeenteraad werd ge zegd, nl. dat de duur van -het geplande werk twee jaar zou zijn, leiden we af dat het inzicht bestaat de Fernand Tavernestraat te verbreden door net aanvullen met grond van het van de Spoorweg te huren perceel tussen Weggevoerdenstraat en het Kuipken. Een oplossing die ten eerste zeer duur zou uitkomen, ten tweede veel te lange tijd vergt, en ten derde maar een halve oplossing is omdat het aantal plaatsen te gering zou zijn. De zaken dienen anders en op veel bredere schaal aangepakt. Zonder de bevoegdheid der stedelijke overheid te betwisten, willen wij toch enkele andere moge lijkheden onder de ogen brengen. Het ganse geval moet gesplitst in twee delen, hetzij A. - pendelaars die de richting van het stads centrum uit moeten; B. - zij die langs de andere kant de stad ver laten. oor het geval A kan een parkeerterrein ge maakt worden door het afbreken van het gebouwtje, eigendom van het Spoor, en eventueel van een laag getouw toebehorende aan de familie Violon, dus kant. Weggevoerdenstraat. Op het Stationsplein, afbreken van de openbare water-hoek. Het thans veel te breed zijnde en nutteloze perron kan, mits weinig kosten, tot parkeerplaats omgebouwd en langs het Stations.plein verlaten worden, zodat aan opstroppingen bij de spitsuren aan de barreel een einde wordt gesteld. Voor wat B betreft zijnde dus de strook Weggevcerdenstraat - "t Kuipken hier kan. na aanbrenging van een goede verharding, het huidig niveau behouden. Ingang neven het seinhuis en uitgang langs een lieht-hellend vlak tot aan het Kuipken. Deze plaatsen olijven voorbehouden aan pen- delaais die deze Kant van de stad uit moeten en dus eveneens de opstroppingen aan de barreel zou- aen ontlasten vermits de Aalsterse steenweg Den van net station, richting Okegem. In elk geval zou het aanleggen van deze parkings en gemakkelijk z jn voor de pendelaars zelf, en voor het Spoor een bewijs van goede service voor zijn klienten. Er blijft dan nog de Fernand Tavernestraat zelf. Deze zou kunnen verbreed worden door het aanreggen van een terras, rustend op betonnen pijlers en die het ganse perceel Weggevoerden straat - 't Kuipken zou overbruggen. Bovenaan dus een open parking, onderaan en langsheen de spoor lijn een overdekte parking. De kosten ervan zouden hoog oplopen, dat is onvermijdelijK, dus zou er parkeergeld moeten ge ïnd worden. Met de tegenwoordig bestaande ap paraten is dat wel te regelen zodat rekening houdend met het feit dat een parkeerplaats geen noemenswaardige onderhoudskosten vergt - - het geïnvesteerde kapitaal op normale wijze kan af geschreven worden. derhoutem, Okegem enz... gemakkelijk te bereiken Dit plan heeft het grote voordeel geleidelijk vailen. Vergunningen tot parkeren op deze plaatsen zouden terzelfdertijd als de abonnementen cp het Spoor kunnen uitgereikt, natuurlijk mits een spe ciale vergoeding - maatregel die eveneens voor de parkeerders op plaats A zou gelden. Hiermede zou alvast een aanzienlijk deel der beschikbare par keerplaatsen in het stationskwartier vrij komen. Het is ook niet uitgesloten te onderzoeken of nv-, me. andere plaat> kan vrij komen op de koer te kunnen worden uitgevoerd, zodat de kosten er van over verschillende dienstjaren kunnen gespreid worden. Om echt te zijn moet de ontwikkeling volledig zijn, dat wil zeggen iedere mens en de hele mens bevorderen schreef Paulus VI. - Iedere mens alle kiinderen Gods, niet alleen enkele machtigen of enkele rijke landen ten koste van anderen, de uitgebuiten en verdrukten die hun kans niet krijgen De hele mens want de mens leeft niet alleen van brood en welvaart is nog niet noodzakelijk welzijn Ook vrijheid, goed heid, schoonheid, waarheid -heeft de mens nodig om zichzelf te kunnen worden. En God weet wat de hele mens, de volledige mens zal worden, als alle mensen daartoe de kans krijgen 1 Zijn dat geen motieven om te leven en Broederlijk te Delen Zaterdag jl. begon het met een kinderkarnaval diC onder een blauwe Koude hemel met veel win terzon en sukses door het centrum trok. De Stede lijke Feestcommissie en de Ridders van de Wortel- orde keken fier neer op de 100 verklede kleinen die door de straten defileerden, ernstig of met zot heid. naargelang de personages die ze uitbeeldden. In de zaal Roosevelt amuseerde Ben Bos- saer nog een honderdtal minder-gelukkige kinde- i en. En de fanfare van Sint Lievens Houtem, met haar dynamische Eerwaarde Heer De Vlieger, deel de ruim in het sukses. De verkiezing van de kinderprinsen brak heel- wat Kopbrekens bij. Hier slaat men beslist de goede weg in; de verzorging van de uitrusting der kleine verkleden viel op en is zeker een plus-punt voor de Karnaval te Nmove. Kinderprins De Pril en Prinsesje Sonck deden het buitengewoon goed. Ook de indianengroep van de VVKS bracht zijn Wes tern »-stukje goed tot zijn recht. Mogen wij een grote coup de chapeau geven aan de leider van de groep Zijn werk was of en verzorgd 1 De afhaling van Don Moritz bracht reeds de karnavalsfeer. Met de Jeugdfanfare op kop geraak te men aan het stadhuis. De fakkels dansten ple- (Lees verder op pagina 2) z\n 1 I I P Tl i»

Denderklok | 1970 | | pagina 1