h rist Sn ^/QQtns en \i Q(/ Méér Gemeenteraadsleden 1 W ij en de Derde Wereld ««BROEDERLIJK DELEN.» Raadszitting Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 7 maart 1970 Vasten bekering tof* Broederlijkheid L. VAN 27 FEBRUARI 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4736.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Bij de stichting van de Belgische staat ;n 1830 kwam een wetgeving tot stand waarbij werd be paald dat het aantal gemeenteraadsleden en sche penen afhankelijk zou zijn van het aantal inwoners, dit dan volgens de volgende klassificatie Minder dan 1000 inwoners Van 1 tot 3000 inwoners Van 3 tot 10000 inwoners Van 10 tot 20000 inwoners 7 leden 9 leden 11 leden 13 leden enz. Het aantal inwoners wordt vastgesteld door op geregelde tijdstippen gedane telling die, mits de gewone administratieve vertraging, het aantal ge meenteraadsleden (bepaalde dat mocht verkozen worden. Gaf dit systeem min of meer voldoening tot na de laatste oorlog, fedt is dat in de laatste decen nia, mede door de vlucht der inwoners van grote centra naar de buiten, de schommelingen in het bevolkingscijfer groter en spontaner worden, zodat niet altijd de juiste verhouding kon in acht geno men. Verder was het kiasseverschil van 3 tot 10 en van 10 tot 20000 - veel te groot, omwille van de steeds meer ingewikkeld wordende gemeentelij- Hierin bestaat de vasten die mij behaagt, zegt de Heer de onrechtvaardige boeien los maken, de riemen van het juk ontbinden, wie werd mishandeld vrij laten en alle jukken af nemen Bestaat hierin de echte vasten niet uw brood delen met de hongerigen de nood van uw medemens niet ontwijken bij de profeet Jesaja, hoofdstuk 58, vers 8. Miljoenen worden nog onderdrukt door on rechtvaardige boeien van honger, ondervoe ding, ziekte, onwetendheid, angst, uitbuiting, geweld in Azië, Afrika en Latijns-Amerika... Wat heb jij er voor over om door je Broe derlijk Delen hen te helpen zich te 'bevrijden van onrecht, onwetendheid en afpersing om tot vrije kinderen Gods te verrijzen met de Heer. ke administratie met de noodzakelijke personeeis- aangroei. Om aan deze toestand een einde te stellen werd door CVP-senator Chabert een wetsvoorstel inge diend om. bij de eerstvolgende verkiezingen, het bevolkingscijfer op 31 december 1969 ais basis te nemen voor het berekenen van het aantal te verkiezen zetels. Dat voorstel viel in de Senaat in zeer goede aarde en alles laat veronderstellen dat een zelfde goed onthaal in de Kamer mag verwacht. Een ander voorstel, uitgaande van PVV-senator F iron gaat verder en interesseert biezonder onze stad. Het somt er op neer de huidige klassificatie te onderverdelen in klassen van 3 tot 5 5 tot 10 10 tot 15 enz.... in welk geval Ninove recht zou krijgen op 4 a 5 leden meer, met daarbij ook één schepenzetel meer. Een aangroei die door het stadsbestuur zeker met vreugde zou worden begroet. Van burgemees ter en schepenen wordt zo veei verwacht dat ze. willen ze han werk goed doen, de meeste tijd aan hun politieke werkzaamheden dienen te besteden - werk waarvoor ze slecht of helemaal niet betaald worden. Wij hebben hier vroeger al eens een lans ge broken voor betere vergoedingen van het stads bestuur en blijven bij onze stelling. Het is onlo gisch van gemeentepolitiekers méér te eisen dan van andere wordt verwacht, wat hoegenaamd niet wil zeggen dat gewone gemeenteraadsleden een vergoeding van volksvertegenwoordiger zouden ver dienen. verre van. Maar de leidende figu. n moeten in elk geval degelijk betaald worden, willen wij, inwoners, goed gediend worden. Helemaal akkoord dus met de vernoging van zowel het aantal leden als het aantal schepenen, maar op voorwaarde dat ook het intellectueel peil verhoogd wordt. In deze tijd van algemene ont wikkeling, waarin voor de minste staatsjob een bekwaamheidsproef wordt geëist, is het niet aan vaardbaar dat voor stadszaken, waar het over tien tallen miljoenen gaat, om het even wie om het even waar als baas aan te stellen. at weer al niet wil zeggen dat burgemeeste oi schepenen noodzakelijk universitairen moeten z.ijn, maar een minimum opleiding of vorming mag worden gevraagd. En dat kan. Als elke politieke partij, in de plaats alleen rekening te houden met de populariteit van de kandidaten er ook voor zorgde op zijn lijst bekwa me mensen te zetten, was het meteen gebeurd. Dat zal evenwel een wensdroom blijven. Dat is de titel van twee gesprekken naar aan leiding van de vasten. Het centrum voor Bezinning van de dekenij Ninove koos de Derde-Wereldpro blematiek ais onderwerp voor dit werkjaar. Daar mee bedoelen wij informatie te geven. Deze ge sprekken moeten ten tweede de geïnteresseerde toelaten zich een eigen standpunt en gedragslijn uit te tekenen. De geplande gesprekken zijn slechts een inleiding op een informatie- en documentatïe- pakket dat wij in de loop van de herfst en winter zullen doorgeven, en dat zijn volle gewicht pas zal bereiken m de vasten van 1971. Uw aandacht voor Frans Swartelee, vrijdag 13 maart over ZIJN WIJ ZIENDE BLIND Baziel Maes, vrijdag 20 maart over BROEDERLIJK DELEN, ZELFBEDROG OF NOODZAAK Deze conferenties, gevolgd door discussie, gaan door cm 20 uur in het College, Weggevoerdenstraat te Ninove. Inkom 35 fr - studerenden 20 fr. Even na 20 uur wordt de zitting door dhr Bur gemeester Milo voor geopend verklaard. Hij ver ontschuldigt dhr Stevens, ziek, die afgepaard neeft met dhr Violon, die dus aan de stemmingen niet zal deelnemen. Dhr De Ville vraagt en verkrijgt het woord bij ordemotie. Dhr De Ville Ik heb vernomen dat de dienst van het bloedgeven niet meer tot de lokalen van het Hospitaal toegelaten wordt, en thans werd •verwezen naar een daartoe weinig geschikt klas lokaal in de school van de Geraardsbergsestraat. Dhr Burgemeester Deze dienst werd niet meer in het Hospitaal ondergebracht omdat hij sto rend was voor de zieken. De dokter van betrokken dienst ging hiermee akkoord en verklaarde dat el ders ook meestal in een klaslokaal bloed wordt af nemen. (Lees verder op pagina 2) f*faeZ,nd

Denderklok | 1970 | | pagina 1