0/77 5 OKTOBERFEESTEN l.„ GERECHTELIJKE HERVORMING Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 21 maart 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4736.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Zes jaar zijn verlopen sinds de laatste, voor Ninove incidentrijke gemeenteraadsverkiezingen. De meesten van ons herinneren zich nog hoe, om reden van een uitgebrachte, na onderzoek on geldig verklaarde stem. het hele geval moest over gedaan en hoe, dank zij de steun der liberalen, een vertegenwoordiger der kommunistische partij een zetel kon bemachtigen. In onze ultra snelle tijd zijn zes jaren een iang tijdsverloop tijdens hetwelk het aangezicht der stad totaal werd gewijzigd, de mens naar de maan ging en meer denkt aan parkeergelegenheid voor zijn wagentje dan aan verouderde, gelukkig ver geten dorpsveten. Laten we dus het genoemd incident rustig vaar het hoort. nl. in de vergeethoek. Want er is de toe komst die onze volle aandacht vergt. Het vraagteken :n ons opschrift :s er niet zonder reden gezet, want het staat ais een j aal boven water dat alleen de onverschilligheid bij alle volkslagen de CVP van het feesten in oktober kan weerhouden. Dit probleem geldt echter ook voor de andere politieke partijen die zich ook ge plaatst zien tegen dezelfde kwaal van onverschil ligheid tegenover openbare zaken. Deze muur van onverschilligheid te doorbreken is de hoofdvereiste tot electoraal succes, maar een gemakkelijke karwei zal het niet zijn. Het kan evenwel als onze partijleiding, die over een grote schaar jonge geestdriftige elementen beschikt, het probleem p de juiste manier aanpakt en op het gepaste ogenblik met een klaar programma en een lijst van degelijke kandidaten op de proppen komt. Voor wat het ogenblik betreft hebben we nou wel even de tijd. niet te veel echter, want de ver lofperiode vlak vóór de verkiezingen vallend, moet alles m kannen en kruiken zijn tegen einde juni. dus ever drie maanden. WIJ WERKEN VOORT, een schone slagzin als verkiezingsprogramma zal tijdig door de partijlei ding toegelicht worden zodat onze mensen zuilen weten hoe en op welke manier er zal voortgeverkt worden. Er zal niet in het vage gebleven geworden want dit wekt wantrouwen en nog meer onver schilligheid. Trouwens, wie naar de stembus gaat weet graag vooraf wat er, via zijn stem. in eigen stad zal of moet veranderen. De grootste moeilijkheid zal hem zitten in het samenstellen van een degelijke kandidatenlijst, en dit geldt niet alleen voor de CVP. maar nog veel. zeer veel meer (wij weten het beslist zeker) voor de andere politieke partijen. Ook in die partijen zijn diepgaande wijzigingen te verwachten, ener zijds om aanpassing aan nieuwe, moderne strek kingen mogelijk te maken, anderzijds door het wegvallen wegens allerlei oorzaken van de oude garde. Algemeen gezien mogen we ons. hier in Ninove, aan een verjonging van de politieke man- da iarissen verwachten oor wat de CVP-lijst betreft, ligt het ver van onze oedoeling om ons met de samenstelling ervan te bemoeien. Dit is trouwens onze taak niet. .Waar toch geloven we goed te doen om de aandacht c p enkele essentiële punten te vestigen. Dat er aan verjonging moet gedacht, spreekt van zelf. ergeten we toch niet dat twee onzer verkozenen tijdens de komende bestuursperiode de ouderdom van 65 jaar zullen bereikt hebben, en dus zeker moet gedacht worden aan een gelei delijke aflossing aan de top der partij. Die noodgedwongen aflossing geschiedt best door jonge kandidaten die, na een jarenlange op leiding, met vrucht de taak der ouderen kunnen vernemen. ij weten het wel, het is gemakkelijker ge zegd dan gedaan, want inderdaad weinigen zijn bereid de ondankbare taak van stadsbestuurder op zich te nemen. Maar tcwh, wij hebben de indruk dat zo iet nog te vinden is en dat er. mits uitkijken, een heel knappe lijst kan samengesteld. Aan goede wil bij velen ontbreekt het zeker allerminst. Vanwege de Aalsterse Studiecommissie voor de Gerechtelijke Hervorming ontvingen we hei hier navolgend persbericht Op 10 maart jl. ging in het stadhuis van Ninove ecu vergadering door waarop een delegatie van do Aalsterse Studiecommissie voor de Gere-htelijko Hervorming en een vertegenwoordiging van het Kanton Ninove van gedachte wisselden over de vraag aan welk rechtsgebied het gerechtelijk kan ton Ninove best zou gehecht zijn ofwel aan Aalst- Dendermonde, ofwel aan Oudenaarde. De be.de delegaties werden respectievelijk ge- leid door dr. jur. K. Fransman, oud-volksvertegen- .wconager en voorzitter van de Werkrechtersraad van Aalst, en door E. Milo, hurgemeeste: van Ni nove. Zij deelden het voorzitterschap van deze bij eenkomst waartoe was uitgenodigd door de vijf parlementairen van de kantons Aalst en Ninove. senator Copper..-volksvertegenwoordigers D'hae- seieei'. an Hoorick, \Y illems en Vernimmen. Na een langdurige en grondige bespreking was het overgrote gedeelte van de aanwezigen het er ever eens dat het gerechtelijk kanton Ninove best bij Aulst-Den der monde blijft om wille van de reële voordelen voor Ninove welke deze oplossing biedt. Inde: daad. Ninove, dat in eigen stad zijn Vre degerecht en politierechtsmacht heeft, behoudt in ornoemde oplossing zijn rechtsspraak op han dels- en sociaal gebied in Aalst, zoals heden het geval :s. Maar krijgt bovendien eveneens in Aalst de beslechting over een reeks burgerlijke en cor rectionele zaken, waarvoor het op heden is aan gewezen op het verre Oudenaarde. Voegt men evenwel het kanton Ninove bij Ou denaarde, dan is dit gewest zowel voor de burger lijke cn correctionele zaken als voor de handels- en sociale zaken rechtsonderhorige van Oudenaar de. Enkel voor de sociale zaken zou het dichter bi 1 huis kunnen gediend worden, nl. in Zottegem. De fervente doem weinige voorstanders van deze op lossing hopen de kamer van de arbeidsrechtbank van Zottegem te ontfutselen en ze in Ninove te laten zetelen. Deze gebeurlijke winstkansen voor Ninove spe len zich echter af in de mist en de twijfel. Het zijn de verlokkelijke argumenten geweest waarmee twee volksvertegenwoordigers van Oudenaarde, d.i. buiten het kiesarrondissement Aalst waartoe ook Ninove behoort, de streek van Ninove trachtte te overhalen tot groter nut voor Oudenaarde op de eerste plaats. Zells als die winst er zou inzetten voor Ninove. aan zou het voor dit gewest een onbetwistbaar na deel zijn voor al de rest naar Oudenaarde te moe ten (35 km) in de plaats van naar Aalst (13 km). De se cessiedra nu van enkele Ninovieters zou bo vendien kunnen leiden tot een ongunstige regeling zowel voor Aalst als voor Ninove. Zodat met tevredenheid mag vastgesteld wor men dat te gepasten tijde het gezond verstand de covennand haalde en dat de twee bevriende kan tons Aalst en Ninove hun gezamenlijk belang juist herben ingezien en dit eendrachtig zullen verdedi gen, nl. het behoud van Ninove bij Aalst. Nota van de Redactie ij vernemen dat de Commissie voor Justitie van cc Kamer op 11 maart het wetsvoorstel Verro- ken-De Croo-Vernimmen behandeld heeft dat (Lees verder op pagina 2)

Denderklok | 1970 | | pagina 1