d vu e z\n en rt °!eams b^ NIEUWE LIBERALE RAKET! Pastoor Poelaert - Zerk m STEUNLIJST N 3 Vierenveertigste Jaargang Zondag 11 aprii 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - N1NOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG De enkele tijd geleden door BSP-voorzitter Collard opgelaten proefbalon. genaamd Verzame ling der Progressisten, is - zoals mocht verwacht - op een sisser van formaat afgelopen. Primo omdat de CVP-progressisten, bereid om de extreem-roden te volgen, niet zo veelvuldig zijn als Collard wel dacht. Secundo omdat bleek dat hun invloed op de jonge CVP-ers van nul en gener waarde bleek, en tertio omdat een grote mond cpzetten niet voldoende is en gauw bleek dat cp dit progressisme in korte tijd zoveel sleet kwam, dat Wilfried Maertens en konsoorten maar liever stillekens in de vergeethoek kropen. Ieder normaal mens begreep toen al dat er. politiek gezien, in die progressieve agitatie niets zat, behalve dan de liberale voorvechters die, hun wensen voor werkelijkheid houdende, ervan dro men de jonge BSP-ers en CVP-ers massaal hun rangen te zien vervoegen. Gladde politiekers als ze zijn. gaan ze niet zo brutaal te werk als kameraad Collard die dat mag gezegd de moed had met open kaart te spelen. Van de liberalen moogt ge zo iets niet verwachten, die hebben een subtieler plan uitge kiend dat het althans volgens hen zeker moet doen. De naam van de operatie alleen al Levende Democratie uitgevonden door eer partij bekend om haar immobilisme en doodversleten konserva- tisme, doet al lachwekkend aan, terwijl de lanceer basis van deze blauwe raket Diest vaderland van de gesneuvelde PVV-voorzitter Vanaudenhove toch een beetje te veel aan de laatste blauwe eik ezingsbuis dcet denken. Maar tot daar, laat ons ter zake komen, neem een stoel, zet U en scherp uw verstand. Te Diest dus zullen de liberalen op 10 mei aanstaande sa menkomen om te trachten enkele grote principes en grate themas te omlijnen over dewelke de partij zich zal uit te spreken hebben. We onderstrepen dat het grote principes en grote themas moeten zijn, dus geen doodgewone gezonde, maar grote, waarvan de liberalen, dat weet iedereen, het mono polie hebben. Met partij kan niets anders bedoeld zijn dan het politiek bureau, totaal in de macht der brusselse liberalen, en dat zegt al genoeg. Met andere woorden in Diest mag alles ge zegd. verteld, gevraagd en geëist worden, maar het proefwerk moet eerst naar Brussel, ter goed keuring. Dat huiswerk zal daar waarschijnlijk een eerste maal aangepast worden. In september daaropvolgende volgt dan een zoveelste kongres dat het te Diest gemaakte en te Brussel verbeterde werk zal onderzoeken en uitdiepen. Hoe diep is vooralsnog niet bekend, maar het moet leiden tot eerste gevolgtrekkingen die dan, onder vorm van programma, voorgelegd worden aan alle liberale associaties van het land. Volgt ge nog Goed, dan gaan we naar nog een ander kongres, waarvan de resultaten aan de PVV zullen worden voorgelegd, waarna een defi nitief programma zal opgesteld en aan het publiek voorgelegd worden. Wie de moed had ons te volgen zal nu wel met de ogen knipperen of in zijn haar wrijven, want eenvoudig is het niet. Een zaak staat evenwel als een paal boven water, wat er op al deze tkongressen en vergaderin gen door werk- of praat-voor-de-vaak-groepen wordt bedisseld, slechts wat de brusselaars willen zal doorgelaten worden. En om dat te weten zijn er waarachtig geen nieuwe slogans nodig. Kijk maar naar de brutale manier waarop de Flauwe Leeuwen op net laatste PVV-kongres werden behandeld. Geloven dat de jongeren, in het biezonder de CVP-jongeren. zich door dit in Nacht und Nebel gehulde maneuver zullen laten inslaap wiegen, is een beetje te veel gevraagd. Zo onnozel zijn ze niet dat ze onze echte, eenvoudige democratie door een blauwe, levende of dode willen zien vervangen. Wel lukte het de PVV enkele overlopers te vangen en op hun lijsten te brengen, maar ze zijn naïef als ze zich aan een massale overloop verwach ten. Zoals Minister Theo Lefèvre het zo goed zei •het slechte vet werd door de liberalen weggesne den. Ze mogen er gelukkig mee varen. Voor de rest, om het met onze nationale Achiel Van Acker te zeggen we laten ons niet beetne- me n Wij stellen met voldoening vast dat onze oproep gunstig werd onthaald. Onze hartelij ke dank aan de milde gevers Mogen wij er nogmaals op steunen dat ook minieme giften even hartelijk welgeko men zijn PASTOOR POELAERT was im mers een gekend volksvriend en het is een enige gelegenheid om zijn nagedachtenis te eren h Alle giften, 'hoe klein dan ook. zullen in dank aanvaard worden en mogen ofwel onder omslag afgegeven worden bij De Dender- klok ofwel gestort worden op postrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Koepoortstraat 10, Ninove, met de vermelding Pastoor Poelaert Grafzerk Overdracht Steunlijst N 2 Mevrouw Paul Pevenage, Antwerpen Merckaert Richard, Ninove Clement Jozef, Ninove Onbekend Uit simpatie Onbekend Jacobs Willy, Ninove Mevrouw Leopold Smet, Meerbeke Onbekend Van den Berghe Karei, Ninove Van Rossen Karei, Ninove Verdonck Gust., onderpastoor, tNinove Algemeen Christelijk Werkersver- bond, Ninove Coessens Antoon, onderpastoor, Ninove De Kerkraad van de Sint-Theresia- parochie, Ninove Fransman Karei, Ninove 7.020 1.000 500 500 100 100 50 150 300 200 500 300 1.000 500 500 5.000 300 Totaal Lijsten 1, 2 en 3 Fr, 18.020 i

Denderklok | 1970 | | pagina 1