h rist en W Qa en \j d uwe Raadszitting Pastoor Poelaert - Zerk SCHOOLFEEST Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 25 april 1970 VAN 10 APRIL 1970 STEUNLIJST N 5 ZATERDAG 23 MEI 1970 ZONDAG 24 MEI 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.35 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG 14 Goedkeuring der oprichting van een Stedelijke Culturele Raad - eventueel goedkeuring der statuten. Dhr Burgemeester Wij hebben de voorge stelde statuten in het schepencollege onderzocht en sommige zaken op punt gesteld. Dhr De Ville Dus is het nu een voorstel van het schepencollege Dhr Burgemeester Wie stelde deze statuten op. mijnheer de schepen Dhr De Jonghe De Culturele Raad. Dhr De Ville Er is weinig verschil met het eerste voorstel, dus is het een vogeipikreglemen: gebleven Ik vraag de verdaging van de stemming om deze tekst eerst aan de Culturele Raad voor te stellen. Dhr De Jongne U zegt zelf dat er practisch niets aan veranderd is, waarom deze tekst dan nog voorleggen aan de Culturele Raad Dhr De Ville De Culturele Raad moet meer inspraak hebben en over eigen budget en bestuur kunnen beschikken. Dhr De Jonghe Zij hebben een budget van 50.000 fr. Dhr De Ville In de statuten moet ingelast worden dat de Raad over zijn eigen budget mag beschikken en dat ze een kalender mogen opstel len. Dhr De Jonghe - Dat staat er samengevat in. Dhr De Ville Het zal met deze Raad gaan zoals met de Feestcommissie. Dhr Burgemeester Die beschikt toch ook over een budget. Dhr De Ville Het toekennen van een budget moet meer activiteiten mogelijk maken. Dhr Burgemeester U bedoelt dat het stads bestuur in die aangelegenheid niets meer zou mo gen te zeggen hebben. Eerst statuten en dan somt het budget. Dhr De Ville Dit voorstel dient aan de Cul turele Raad voorgelegd voor eventuele aanmerkin gen. Dhr De Jonghe Di-t ware tijdverlies, want er is practisch niets aan veranderd. Dhr Waltniel Het gaat hier toch alleen maar om de grote lijnen voor een oprichting vast te leggen. Dhr Burgemeester Inderdaad, en wij hebben zoveel mogelijk details geweerd. Dhr Waltniel Precies daarom is dit voorstel ook veel beter dan het vorige. Dhr De Duffeleer Welk criterium wordt toe gepast voor erkende culturele verenigingen Dhr De Jonghe De nationale erkenning waar van een lijst bestaat. Dtr Waltniel Wie stelt de afgevaardigden van de stad aan. bv. bibliotheek en kunstonderwijs en hebben die een onbeperkt mandaat Dhr De Jonghe Voor de bibliotheek kan al leen de bibliothecaris afgevaardigd worden. Voor het 'kunstonderwijs zal de eigen beheerraad een afgevaardigde aanduiden. Dhr Waltniel Moeten de gecoöpteerde leden hun mandaat na drie jaar laten hernieuwen Dhr De Duffeler Dat mandaat kan altijd hernieuwd worden zonder het te vragen. Dhr De Riemaecker Ik maakte vorige zitting die opmerking en uit de bespreking is gebleken dat die zaak zichzelf oplost volgens de interesse die door betrokkene wordt betoond. Dhr Burgemeester Het mandaat zal automa tisch hirnieuwd worden voor die personen die wen sen mee te werken. Dhr De Riemaecker Op dit punt zullen we de Culturele Raad oordelen en desnoods veroor delen. Dhr Burgemeester Het is dus een kwrestie van interpretatie. Dhr Waltniel En het is alleszins geen twist punt. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 15 Algemene vergadering aandeelhouders Edas - aanstelling stadsafgevaardigden. Dhr De Riemaecker Wij stellen voor het mandaat van dhren De Riemaecker, Goubeit en de Stadssekretaris te hernieuwen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 16 Arbeidsgeneeskundige Dienst - verlenging voor een jaar van het contract met I.D.N. Dhr Burgemeester Wij stellen de verlenging van net contract met éen jaar voor. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 17 Personeel - Goedkeuring der nieuwe kaders. Dhr Burgemeester Over 14 dagen zal het Departement van Binnenlandse Zaken ons het dos sier met de nodige richtlijnen overmaken. Derhal ve zullen we dit punt vandaag verdagen 18 Personeel - Open verklaren van plaatsen en vaststellen der aanwervingsvoorwaarden. Dhr Burgemeester Per 1 september gaat een brigadier met pensioen en moet er dus een pro motie gebeuren. Tevens moeten we de plaats open schrijven voor twee politieagenten (geett lezing van de voorwaarden). Dhr De Riemaecker Bk meen dat wij nu toch lager middelbaar onderwijs moeten eisen. Dhr Burgemeester Mogen wij wel de voor waarden wijzigen Dhr De Riemaecker - Het rijksstatuut is van toepassing als er geen lokale beslissingen voorzien zijn. Dhr Burgemeester Dan zullen we de vooi- waarden in die zin wijzigen. Dhr De Riemaecker Ik wens nog te antwoor den op een schrijven van dhr De Ville die onze inzichten vraagt wat te doen met de geneis waar huizen werden afgebroken. Wie verplicht is de herstellingen te doen is nog steeds niet bepaald. De zaak wordt nog steeds bestudeerd en de beslissing valt over 14 dagen. (Er wordt lezing gegeven van de thans bestaande reglementering). Wij hebben in vier gevallen her stellingen uitgevoerd voor de stevigheid van de gebouwen. De Raad zetelt verder met gesloten deuren. Onze oproep om de gedachtenis van PASTOOR POELAERT te eren werd een groots succes. Van harte en oprecht danken wij alle milde gevers die ons initiatief steunden, en ons in de mogelijkheid stellen, over enkele maanden, het graf van deze grote volksvriend en waardig priester met een Heldenzerk te sieren. Hierna drukken wij de laatste inschrij- vingslijst over. Overdracht Steunlijst Nr 4 Van Den Neucker Pierre, Ninove Van een vriend Sirovt Omer, Ninove Sint-Aloysiüscollege, Ninove De Quick Theo, Meerbeke Om zijne onkreukbare oprechtheid Luc De Decker, Brussel 3 Een confrater Van Cauwenberghe Jules, Ninove Een vriend Van den Berghe Jozef, notaris, Ninove Fevs Uribain, Ninove Evenepoel Albert, O.L.Vr.-Lombeek Marnixring, gewest Zuid Oost-Vlaanderen Gieters Paul, Ninove De lustige kegelaars Penne Marcel, Ninove De Smet Jules, Ninove Een oud-leerling uit Sint-Ni klaas Timmermans Jozef, Meerbeke 23.740 100 500 100 500 100 500 100 500 100 300 500 200 500 3.000 300 200 200 100 1.000 100 TOTAAL der 5 inschrijvingslijsten 32.640 INSTITUUT HH. HARTEN - NINOVE Orskesi Vermoescn Van Lierde. Orkest Paul Beeckman. REUZETOMBOLA met waardevolle prijzen koelkast, transistors, meubels, elektrische appara ten, schrijfmachines e.a. m s lo\Hsa e^n

Denderklok | 1970 | | pagina 1