Waa m s POLLAMÜS! Raadszitting St.- ALOYSIUSFEESTEN Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 6 juni 1970 VAN 25 MEI 1970 Aandacht Aandacht IN AANTOCHT o;> vrijdag 25 ort saterdag 27 juni 1970 ONTSPANNING VOOR ALLEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4730.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. Zoals normaal mocht verwacht, werden de eer ste vijf plaatsen op de CVP-lijst voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen met een over donderende meerderheid toegewezen zoals deze door het plaatselijk bestuur werden voorgesteld nl.: 1. De Riemaecker Armand, uittredend schepen 2. De Jonghe Nestor, uittredend schepen 3. Van den Berghe Jozef, notaris, Burchtstraat 4. De Muyter Remi, postbediende, Ooststraai 5. Steppe Hugo, elektricien, Nederwijk Zoals dus gezegd geen enkele moeilijkheid voor de .poll verrichting en de modellijst kwam er door gelijk een mes door de boter. Een bravo vooi^ ue drie nieuwelingen die dapper en ronduit voor nun mening durven uitkomen en hun verantwoorde lijkheid opnemen. Hierdoor krijgen wij nu bovenaan een zeei knappe lijst, en daar gaat bet tenslotte om. en een nog betere samenstelling was niet te vinden. Ener zijds omdat rekening werd gehouden met de ondei- vinding en de verdiensten der senioren, maar an derzijds een zeer ruime plaats werd gelaten aan de jongeren, wat er op wijst dat de stiokking om ze (deze jongeren) méér inspraak te geven in het openbaar leven, goed werd opgevolgd. Dat door de vergrijsde politiekers ook aan de toekomst en de aflossing zal zijn gedacht is zekei niet hun minste verdienste. Want verdiensten hebben ze allemaal, allen die de laatste twaalf jaar als CVP er in de gemeente raad hebben gezeteld cn 'het hunne hebben bijge dragen tot de ontplooing van het ingeslapen Nino- ve tot moderne, nette, tot voorbeeld gestelde stad. Dat deze hei vorming of omvorming hoofdzake lijk het werk is van schepen De Riemaecker zuilen de studenten van de kleuterschool u zelfs vertellen. Over de moeilijkheden en de tegenstand die enze schepen hierbij in het begin ondervond zullen we maar zwijgen, even goed als we zwijgen over het feit dat de doordrijvende man, die hij is, soms hier en daar eens tegen de schenen moest stampen en nooit of jamais rekening hield met de particuliere interesten als het algemeen belang er mee gemoeid was. Hij. schepen De Riemaecker, deed wat nooit iemand vóór hem in Ninove had durven doen. En dat is maar goed ook, ten slotte telt alleen het eind doel en onder dat opzicht moet zelfs de meest ver stokte anti-riemaeekeriaan toegeven dat de eerste schepen sterk op weg is zijn einddoel van Ninove een frisse, moderne industrie-stad te maken, zo goed als Ibereikt heeft. Daar komen we later eens breedvoeriger op terug. Naast hem stond en staat schepen De Jonghe, die zich stil, stipt en betrouwvol van zijn taaa wist te kwijten. Hij ock verdient ons aller simpatie. Voor het ogenblik gaat onze aandacht meer naar wat we zullen noemen de schachten, de num mers 3, 4 en 5 van onze lijst. Wij kunnen al dode lijk zeggen dat ze, alle drie en in dezelfde mate, onze meeste simpatie wegdragen. Afgezien van alle beschouwingen omtrent hun ouderdom, gebrek aan ondervinding en wat anders ock, geven ze ons de zekerheid dat het lot van de partij bij hen in goede handen berust. Van sociaal en sportief standpunt uit bekeken mag gezegd dat hier een zeer goede keuze werd gedaan en vooral de jongeie Kiezers zullen beseffen dat deze drie jonge kandidaten hun vertrouwen volledig waard zijn omdat ze volledig n de lijn liggen van wat ze (de jongeren) van een moderne democratie mogen verwaenten. -Ock op hun Vlaamse overtuiging valt niet hei minste aan te merken. Wel werd door een bepaalde partij, de V.U. om ze maar te noemen, geschreeuwd Ninove stemt Vlaams Wel ja. Waarom zou- den we dat niet Of is het ooit anders geweest Met onze nieuwe, jonge kandidaten staan we nog veel sterker aan ooit. Opgevoed in de nieuwe geest, zender minderwaardigheidscomplex, echte demo eraten met een goed ontwikkeld volks gevoel, mo gen we van hen nog veel verwachten. In zo verie dat we, in geweten, tot jongeren en ouderen gei usl durven zeggen Ninove stemt Vlaams Zoals loo ser Ninove stemt dus C.V.P. (VERVOLG) 7 Stedelijke zwemkom - verzoek der firma DE.^ tot schorsing der werken. Dhr Burgemeester DEP verzoekt m 40 ch- cn verlenging en een schorsing vanal 15 aprii T.è daar zij, gezien de stand der werken, pia.\t'.s- niet verder kunnen werken aan de centrale ver warming. Naar het schijnt is het dossier voor de electrise he installatie door de Minister van Vioks- ge: oudheid ondertekend, maar tot nog t e hebben wij dit dossier niet ontvangen. Dhr Waltniel Ik betreur deze vertraging. Zij zul ons beletten de zwemkom nog deze zomer, wan neer het rendement het hoogst ligt, te openen. Wanneer is het dossier voor de elektrische in stallatie in Brussel aangekomen Dhr De Riemaecker Ik ben bezig met gans deze zaak te onderzoeken en zal hier daarna aan de Raad een voorstel doen om schadevergoeding te eisen van de architect. Spreker geeft lezing van al de geKende data. Dhr Waltniel En wat zal er met de geboden prijzen gebeuren Dor De Riemaecker De aannemer heeft het recht die aan te passen. Dhr Waltniel Dat betekent dubbel verlies. Dhr Cornells Maar waarom schadevergoe ding eisen van de architect Dhr De Riemaecker Omdat hij het ganse dossier met stukken en brokken heeft binnen ge- bracht. Dhr Waltniel Hij weet toch al van in 1952 dat er moet electriciteit zijn in de zwemkominstal- latie. Dhr Burgemeester De aannemers treffen m elk geval geen enkel verwijt. Dhr De Riemaecker Op 11 maart 1968 kre gen wij net dossier van de electriciteitsinstaliatie van de architect. Dhr Cornells De zwemkom zal nog moeilijk dit jaar klaar komen. Dhr Burgemeester Inderdaad. Goedgekeurd met 7 stemmen bij 4 onthoudin gen (Liberalen). Dhr Waltniel Wij stemden niet neen omdat de vraag- tot verlenging gewettigd is, we stemden niet jmwegens de schandalige mannier waarop in deze aangelegenheid door de architect wordt te werk gegaan. 8 Watcrfceheersingswerken lot H goedkeuring van uitgevoerde regiewerken. Dhr De Riemaecker De kostprijs beloopt de som van 215.712 fr. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 9 B.P.A. PoiderUwartier - goedkeuring dossier onderdoorgang Elisafcethlaan. Dhr De Vleeschouwer geeft nadere uitleg aan de hand van het plan. De koker heeft een lengte van 29 m. en een nuttige breedte van 4.80 m. Dhr De Riemaecker De kostprijs is het enige m.deel aan dit project 2,2 miljoen fr. Maar het gaat hier cm de veiligheid. Eventueel kunnen wij nog 200.000 fr uitsparen door de trap weg te laten. Dhr Cornells Een mensenleven is meer dan miljoenen waard. Wel zal deze koker in een zeer drassig gedeelte worden geplaatst. Bestaat er geen .cvaur voor overstroming (Lees verder op pagina 2). Houdt deze dagen vrij... in de twee ruime zalen van ons college met twee orkesten u Mike's Furie Band en a Vermoesen BIERHALLE - BODEGA - RESTAURANT Vanaf 19.30 uur tot zonsondergang maar bij ons gaat de zon op die dagen nooit onder. Komt dus eens kijken hoe wij dat klaarspelen.

Denderklok | 1970 | | pagina 1