A h r'st l0W59eI'n<i VJeekt/l Raadszitting St. - ALOYSIUSFEESTEN &/1 Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 13 juni 1970 VAN 26 MEI 1970 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Aandacht Aandacht IN AANTOCHT op vrijdag 26 en zaterdag 27 juni 1970 ONTSPANNING VOOR ALLEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4700.85 Mli (VERVOLG) 15 Onteigeningen Doornkwartier Stad Ninove Slaghmuyldcr - Berusten in vonnis of verhaal. Dhr De Riemaecker Het gaat hier om het vrnegere café aan de IJzerenwegbaan aan de oude overweg <van de spoorlijn. Het beroep van de Brou werij Slaghmuylder werd verworpen. Er wordt dus in het vonnis berust hetzij de toekening van 554.591 frank. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 16 Kerkhofreglement - wijziging en aanvulling. Dhr De Yleeschouwer Wij wensen volgende punten aan het kerkhofreglement toe te voegen Grafzerken mogen ten vroegste 1 jaar na de teraardebestelling worden geplaatst. De werken op het kerkhof dienen uitgevoerd tussen de maandag en de vrijdag en dienen elke dag stopgezet te 17 uur. Over elk verrichting op het kerkhof moet de grafmaker verwittigd worden. Op de feestdagen mag er niet gewerkt worden op het kerkhof. Dhr De Riemaecker Er bestaan zekere mis bruiken inzake voortijdige ontgravingen, die voor het personeel heelwat problemen stellen. Behalve de wettelijk bevolen ontgravingen stel ik voor een bepaalde termijn te stellen voor de ontgravingen in volle grond. Dhr Cornells Zeer juist. Dhr Burgemeester Wij kunnen zien of we dit wel mogen doen. Dhr De Riemaecker Tik stel een minimum wachttijd voor van 1(1 jaar. Dhr De Ville Het kerkhofreglement zou zichtbaar moeten uithangen. Dhr Burgemeester - Er berust een exemplaar op het bureau van de grafmaker. Dhr De Riemaecker Bij elk overlijden wordt een uittreksel van het reglement aan de betrokken familie overhandigd. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 17 Stedelijke Jeugdraad - voorstel tot wijziging statuten. Dhr Burgemeester Het huidig statuut van de Jeugdraad voorziet dat, om geldig te vergaderen, de helft van de leden plus één moet aanwezig zijn. Er wordt gevraagd dat bij een tweede oproep voor een zelfde dagorde gewoon kan vergaderd worden. Dhr Waltniel Dat is zeer normaal. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 18 Mededeling in verband met Neigcmbos. Dhr Burgemeester geeft lezing van een schrij ven van het Ministerie van Openbare Werken, af deling Ruimtelijke Ordening, waaruit blijkt dat het Neigcmbos als beschermde boszone geklasseerd is, waarin geen verkaveling mag gebeuren. Dhr De Ville Maar er werden daar toch 195 be u k c n bome n omgeha k t Dhr De Riemaecker Men kan niet beletten dat de eigenaar zijn rijpe bomen verkoqpt. 19 Kerkfabriek H. Theresia - goedkeuring, reke ning van klerk tot meester - ontlasting van beheer. Dhr De Riemaecker Er dient ontlasting ver kend te worden aan de familie van de heer Emiel Soetaert. overleden. Algemene goedkeuring met 9 stemmen (dhr De Jonghe mag aan de stemming niet deelnemen en dhr De Duffeleer had even de zaal verlaten). 2- Kerkfabriek H. Theresia - goedkeuring borg tocht rekenplichtige. Dhr De Riemaecker Het is dhr Nestor De Jonghe die als opvolger werd aangeduid. Algemene goedkeuring met 9 stemmen (dhr De Jonghe ma dhr aan de stemming niet deelnemen en De Duffeleer had even de zaal verlaten). 21 GOO Kasverslag 1e kwartaal. Dhr Secretaris geeft lezing van net kasverslag dat gunstig wordt geadviseerd. 22 COC Advies in het verband met de openbare ve-pachting van het jachtrecht. D.ir Burgemeester Op 22 januari 1970 ging de nieuwe verpachting door van 62 Ha in 3 loten. De totale opbrengst was 21.000 fr. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. 23 COO Wijziging van het kader van hei verple gend personeel. Dhr Burgemeester Wij worden wettelijk ver plicht een geneesmiddelendepot in te richten. Tot cp heden werd de apoteek verzorgd door een ver pleegster die onttrokken was van net verplegend personeel. Thans zien we ons verplicht het k met een verpleegster uit te breiden. Dhr Cornells - Is een verpleegster voor die dienst bevoegd Dhr Ceppens T a. want de Secretaris van de COO heeft hierover inlichtingen ingewonnen. Dhr Cornells Moet dat geen apotcker zijn'.' Dhr Ceppens Neen. Dhr De Riemaecker Ik ben dat toch nog zo zeker niet. Dhr Cornelis Het is in elk geval een zware 1'inaneiële verantwoordel ijk heid. Dhr De Riemaecker Die verpleegster heeft dan niets anders te doen Dhr Burgemeester Inderdaad niets anders. Wie het nu doet schijnt het goed te doen. Dhr De Riemaecker Overal hebben de COO- instellingen met een dei'iciet te worstelen en na wordt een zo zware verplichting opgelegd. Ik be grijp de wetgever niet. Naar mijn oordeel zal er ruggespraak moeten geschieden met de andere ver pleeginstelling van onze stad om, in beider voordeel tot een gezamenlijke oplossing te komen. Cok voor nog andere zaken zou dit best gebeuren. Dhr Cornelis Een verpleegster mag geen ma gistrale voorschriften bereiden. Dhr Burgemeester Dat gebeurt ook niet. Dhr Cornelis Pas maar op. Dhr Burgemeester Dat is hier toch het geval niet. Dhr De Riemaecker - Staan de ingewonnen Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. inlichtingen van de Secretaris zwart op wit Dhr Coppens Ik meen het, maar ik heb het niet gezien. Dhr Waltniel Ik stel voor dit punt te ver dagen en het Koninklijk Besluit goed te onderzoe ken. Als het een verpleegster mag zijn sluit het nog geen apoteker uit. Wij moeten financieel af wegen. Dhr Burgemeester Alhoewel we ons vandaag alleen moesten uitspreken over de uitbreiding van het kader, kan ik instemmen met de verdaging. Dhr De Riemaecker We moeten nog een punt bij hoogdringendheid aan de dagorde brengen. Het huis nr 208 aan de IJzerenwegbaan bezit eer- onderaardse garage voor de woning die er moet verdwijnen. 36 m2 grond wordt gratis afgestaan en 13.68 m2 aan 325 fr de m2. Met de onkosten samen 55.780 fr. De hoogdringendheid en het punt zelf worden goedgekeurd met 10 stemmen (dhr Stevens had even de zaal verlaten). Dhr Waltniel Tijdens de go-kart-wedstrijd op Pinkstermaandag, die met het goede weder veel volk lokte gebeurden 95'. van de mededelingenain de franse taai. De andere 5C was brussels neder- lands. Ik betreur dat en vind het onbeschoft ten overstaan van onze bevolking. Werd hierop de aan dacht gevestigd bij het afsluiten van het contract? Dhr Burgemeester Ik was er niet, maar ik betreur de feiten met u. Dhr De Vlceschouwer De onderhandelingen zijn in het nederlands gebeurd. De piloten zijn bij na allemaal franssprekend en het schijnt een ge woonte te zijn dat de mededelingen voor die sport steeds in het frans gebeuren. Dhr Watlniel Mogelijk, maar niettemin is het onbetamelijk. Dhr De Vleeschouwer We zullen dit voor de toekomst in het oog houden. (Lees verder op pagina 2). Houdt deze dagen vrij... in de twee ruime zalen van ons college met twee orkesten Mike's Furie Band en Vermoesen BIERHALLE - BODEGA - RESTAURANT Vanaf 19.30 uur tot zonsondergang... maar bij ons gaat de zon op die dagen nooit onder. Komt dus eens kijken hoe wij dat klaarspelen. vu at.

Denderklok | 1970 | | pagina 1