^'ist en U/Qams 6^ o\Ks3e zin d uce Raadszitting 11 juli \j Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 1 1 juli 1970 VAN 3 JULI 1970 DAVIDSFONDS GEWEST DENDERSTREEK Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4780.85 De aanvang van deze gemeenteraadszitting ging met enkele hindernissen gepaard. Daar de gemeenteraadsleden vooreerst een be zoek brachten aan de industrieparken en de aldaar aan gang zijnde werken, kon de zitting te kwart voor negen pas een aanvang nemen. De liberale fractie verzocht er om eerst de geheime zitting af te handelen en aldus kregen de persmensen de buitenwacht. Als voornaamste beslissing tijdens deze geslo ten vergadering vernamen we de bevordering van politieagent Maurits Pynte tot brigadier. Toen dan de eigenlijke openbare zitting kon beginnen was dhr Cornelis niet meer in de zaal. 1 Kasversiag stad 2e kwartaal. Dhr De Riemaecker geeft lezing van het kas- verslag dat gunstig wordt geadviseerd. 2 Grondafstand op het kerkhof. De binnengekomen aanvragen worden met al gemeenheid van stemmen goedgekeurd. 3 Bouwovertreding - aanstelling burgerlijke par tij (zaak Coppens, Lange Muren). Dhr De Riemaecker Tegenover deze bouw overtreding dient de stad zich burgerlijke partij te stellen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 4 Onderhoud park cn beplantingen - te treffen maatregelen. Dhr De Riemaecker brengt verslag uit over de gebrekkige uitvoering van de opgelegde werken cn haalt aan wat moest gebeuren volgens kalender en seizoen. De lage prijs van de aanbieding y.al voor onze stad nog verloren geld blijken. Het contract vervalt einde van dit jaar. Wij stellen voor een heraanbesteding uit te schrijven waarvan het con tract zal aanvangen op 1 januari 1971 voor 3 jaar. Dhr De Ville Zoals ik hier reeds vroeger zegde ga ik er niet mee akkoord dat dergelijke werken in aanbesteding worden gegeven. Zij kos ten een hall miljoen en kunnen ook uitgevoerd wor den door uitbreiding van het eigen kaderpersoneel en door het te werk stellen van tijdelijke werk lozen. De stad ligt niet alleen vuil door de schuld van die aannemer maar ook door het gebrekkig opruimen van de afbraakwerken. De volgende aanbesteding voor het onderhoud van het park en de beplantingen zal zeker wel een miljoen kosten en daarom stel ik voor het kader- personeel uit te breiden en tijdelijke werklozen aan het werk te stellen. Dhr Waltniel Waarom moet dit nieuw con tract voor 3 jaar lopen Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Dhr De Riemaecker Om die aannemer de gelegenheid te gunnen alles terug op punt te stellen Dhr Waltniel Eenvoudige onderhoudswerken werden niet uitgevoerd. Wanneer werd het sche pencollege zich bewust van het slechte werk Dhr De Riemaecker De aannemer werd in mei 1963 tewerk gesteld. Gezien de vervuilde toe stand kon hij in 1969 moeilijk beoordeeld worden. Bij het einde van 1969 bleek hij echter niet klaar te zijn voor 1970. Dhr Waltniel Akkoord voor het tuinierswerk doch niet akkoord voor de verdelgingen en afsteken van graszoden. Hierbij komt zeker ook de verantwoordelijk heid .-dj ken van de schepen van openbare werken en van de stadsconducteur. Dhr Burgemeester We hebben ons hiervoor gerept. Dhr De Riemaecker Op 25 juli 1969 werd een nazicht gedaan van alle werken en verslag opge maakt. De aannemer werd verscheidene malen in vertoet gesteld. Ik ben wel akkoord dat iemand van ons personeel de zaken van nabij moest ge volgd hebben. Dhr De Ville En wat nu met de betaling Dhr De Riemaecker De aannemer kan zijn kostenstaat indienen volgens prestatie en met een heidsprijs. Hij kan onmogelijk aan zijn aanbeste dingsbedrag komen. Dhr Burgemeester We moeten de huidige aannemer opzeggen en een nieuwe aanbesteding uitschrijven. Dhr Waltniel Het contract vervalt op 31 de cember 1970, dus moeten we daarover niet stemmen Dhr De Riemaecker Onze diensten zijn te kort geschoten door geen bevel te geven. Dhr De Ville Ik blijf bij mijn voorstel. Dhr altniel De fout ligt niet aan het sys teem, wel aan de leiding die het systeem moet vol gen. Dhr De Ville Vroeger kregen we nooit zo een vervuilde toestand van de stad. Dhr Burgemeester De stad was dan ook neg niet zo uitgebreid. Dhr De Riemaecker Het onderhoud van de Denderhoutembaan en de Merellaan werden in net contract vergeten en dienen aan het lastenboek toegevoegd te worden. Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 1 (dhr De Ville) bij 4 onthoudingen (Liberalen). Dhr Waltniel We hebben niet neen gestemd omdat een nieuwe aanbesteding noodzakelijk is, we hebben niet ja gestemd om er te kunnen op wijzen dat het stadsbestuur en -personeel in deze zaak medeverantwoordelijkheid draagt 5 Beplantingen Centrumlaan maatregelen we gens gebrekkige uitvoering. Dhr De Riemaecker Het gaat hier over de zelfde aannemer, die zich eerst wegstak achter de slechte toestand van de voetpaden. Toezichter Rin- goet bracht verslag uit over het geleverd werk en hieruit blijkt o.m. dat de onkruidwortels niet (Lees verder op pagina 2). Het gewest Denderstreek roept zijn leden op om op 11 JULI te vlaggen met de leeuwevlag. 11 JULI herinnert aan de slag der Gulden Sporen te Kortrijk in 1302; daardoor bleef Vlaanderen zelfstandig en werd niet ingelijfd bij Frankrijk, bovendien verwierven de ambachtslieden me dezeggenschap in het bestuur. wijst erop dat het Vlaamse vlok, niettegen staande vele vernederende Ibezettingen, toch steeds als volk is blijven bestaan. leert ons, dat ons volk in de unitaire staat van België jarenlang op beschamende wijze achter uit werd gesteld. zet ons aan tot waakzaamheid want Vlaande ren is in ons land nog steeds de eisende partij. WIJ VRAGEN evenveel kansen op benoeming tot in de top eerbied voor de Vlaamse arbeiders en bedien den voldoende nederlandse scholen in goede gebou wen tijdige aanstelling van leerkrachten en bekend making van het adres van de school oprichting van Vlaamse kinderkribben en peu tertuinen Vlaamse dokters voor Vlaamse zieken evenveel Vlamingen in het bestuur van de hoofdstad de randgemeenten op alle gebieden ondubbel zinnig bij Vlaanderen stop aan de grondspekulanten in verband met de grondwetsherziening, dat de Vlaamse parlementsleden, de voorrang zouden geven aan de belangen van hun volk boven alle andere, dat ze derhalve geen enkel standpunt zouden loslaten waarrond een ruime eensge zindheid bestaat onder de Vlamingen van alle strekkingen (o.m. betreffende de Brusselse ag glomeratie), noch enige toegeving zouden doen aan de traditionele arrogantie en kwade trouw van Walen en francofone Brusselaars. Beter geen grondwetsherziening nu, dan een die na delig is voor Vlaanderen en gevaarlijk voor het land. ekó/, DAVIDSFONDS

Denderklok | 1970 | | pagina 1