h fist e/7 \J d w &k{)/ Qtf Raadszitting Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 18 juli 1970 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG VAN 3 JULI 1970 (Lees verder op pagina 2). Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. 8 B.P.A. Polderkwartier - berusten in verhaal tegen de vonnissen inzake onteigeningen las- tens Union Allumettière en Mylaeri. Dhr De Riemaccker Op de Rechtbank te Ni nove werd 18 fr de m2 toegewezen. De Recchtbank te Oudenaarde hield het bij 25 fr de m2. Alles sa men maakt het een verschil uit van 21.000 fr. We stellen voor te berusten in het vonnis indien de tegenpartij dit ook doet. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. Voor de zaak Muylaert was net t<_ Ninove 25 fr en te Oudenaarde 35 fr de m2. Met de aanpalenden werd een overeenkomst bereikt aan 30 fr de m2. Ook in dit geval wensen we in het vonnis te be rusten als de tegenpartij het ook doet. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. Dhr De Riemaecker We wensen nu nog bij hoogdringendheid te beslissen over de zaak Rijmen- hout (dhr Goubert verlaat de zaal). Te Ninove werd een vergoeding toegewezen van 633.236 fr en te Oudenaarde 1.039.000 fr. Voor de pachtvergoeding te Ninove 387.036 fr en te Oudenaarde 349.(XXI fr. De spoedprocedure wordt aanvaard met 11 sle mmen. Dhr De Riemaecker We stellen voor tegen dit vonnis in beroep te gaan. Algemene goedkeuring met 11 stemmen. Dhr Goubert neemt terug zijn plaats in. 9 Beneden-industriepark - verkoop gronden aan de N.V. Lampes et Entreprises Electriques, Ninove. Dhr Burgemeester brengt verslag uit over de gevoerde briefwisseling met de Firma Sigtay, waar uit blijkt dat deze Firma naar het beneden-indus triepark wenst te verhuizen op voorwaarde dat aan haar huidige gebouwen een bestemming wordt ge geven. Wij kunnen deze kwestie met in haar ge heel beschouwen want voor het stadsbestuur gaat het alleen maar om het overbrengen van een be drijf naar ons industriepark. Dhr De Riemaecker geeft uitleg over het inge zonden bouwplan voor de nieuwe fabriek die zou komen te liggen tussen Parnel straat en Nederwijk langsheen de oprit van de Ringlaan. Dhr Burgemeester We -vragen de toestem ming om de verkoop verder af te handelen. Dhr Waltniel Is er verplichting tot bouwen? Dhr De Riemaecker Binnen de twee jaar. Dhr Burgemeester I-n de briefwisseling is er sprake een fa-briekskompleks op een oppervlakte van 3 Ha op te richten togen half 1972. Dhr De Riemaecker - Voor het in bedrijf stel len van een nieuwe fabriek hebben we inderdaad reeds 3 jaar toegestaan. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 10 Beneden-industriepark - sanering - goedkeuring gedeelte ontwerp Agroiechnic. Dhr De Riemaecker Het afvoeren van de vuilnisbelt zal 3 miljoen 705.000 fr kosten. We hebben om de tussenkomst van het be trokken ministerie verzocht. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 11 Goedkeuring plan der openbare verlichting van de Uzerenwegbaan. Dhr De Riemaecker toont het plan waarop om de 30 m. een lichtpunt wordt voorzien. We stellen voor dit punt tot we meer inlichtin gen hebben verkregen. 12 Stedelijke Technische en Beroepsleergangcn oprichting 4e jaar lassen argoniassen. Dhr De Jonghe Argoniassen is het lassen van niet-oxydabele metalen en dat vooral van toe passing" is in de Firma Franke. Het Ministerie is reeds in principe akkoord dat we op 1 september 1970 met deze cursus van start gaan. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 13 Stedelijk zwembad - ruwbouw - vraag om verlenging van de uitvoeringstermijn. Dhr De Vleeschouwer De eleetriciteitswer- ken zijn nog niet uitgevoerd. De aannemer vraagt verlenging tot deze werken ten einde zullen zijn. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 4 onthoudin gen (Liberalen). Dhr Waltniel We hebben ons onthouden om verschillende redenen die we in dit verband tijdens verscjheidene voorgaande zi'.ttingen reeds hebben aangehaald. 14 Protestants-Evangelische kerk - goedkeuring rekening 1969. Dhr De Riemaecker geeft lezing van de re kening. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 15 Gewestelijke V.V.V. De Denderstreek - aanslui ting goedkeuring statuten. Dhr De Jonghe geeft nadere uitleg over de bedoeling van de oprichting van een Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer. Dhr Waltniel Deze stichting zal meer in het voordeel uitvallen voor Geraardsbergen dan voor ons. Onze bijdrage van 1,50 fr per inwoner is dan ook slechts een blijk van solidariteit. Dhr De Riemaecker Deze aangelegenheid moet zeer ruim beiceken worden. Dhr Burgemeester Geraardsbergen zal zich moeten inspannen om het toerisme in de omliggen de streken te helpen bevorderen. Dhr De Riemaecker Het betreft hier zeker een gebaar van solidariteit. Dhren De Jonghe en de secretaris zullen onze stad in deze vereniging vertegenwoordigen. Algemene goedkeuring met 12 stemmen. 16 Goedkeuring der statuten van de karnavalraad. Dhr Burgemeester Het gaat hier eigenlijk niet om het goedkeuren van statuten maar wel over het oprichten van een Raadgevend Organi satorisch Comité (ROC). Ik merk dat het comité zou bestaan uit 4 leden van-de Feestcommissie, 4 leden van de Kar navalraad en de schepen als voorzitter. Deze ver houding kunnen wij zeker niet aanvaarden. Dhr Waltniel In feite worden ons hier drie belachelijke teksten toevertrouwd waarin het krioelt van taalfouten waarvoor men in de klas veel straf zou moeten schrijven, en die bovendien werden opgesteld in een zeer stuntelige taal. Gans deze zaak gaat ons niet aan. Dhr Burgemeester Het is wel een deel van de stadsfeesten. Dhr Waltniel De betrekkingen moeten ver lopen tussen Feestcommissie en Karnavalraad on derling en daarmee gedaan. Dhr De Riemaecker Er mag in de toekomst niet meer gebeuren wat dit jaar gebeurd is. Dhr Waltniel Zeker. Wij hebben ons hier over niets uit te spreken. 17 COO Advies omtrent de wijziging van het kader van het verplegend personeel. Dhr Burgemeester geeft nadere uitleg van het Koninklijk Besluit dat de inrichting van een medi cijnen-depot oplegt. Dhr Waltniel Van wanneer dateert dit Ko ninklijk Besluit Dhr Burgemeester Van 27 juni 1969. Dhr Waltniel Graag ontving ik er een kopij van. Dhr Burgemeester De verplichting van het depot op te richten bestaat reeds sinds 1 maart 1970. Dhr Waltniel Ik vraag de verdaging van dit punt omdat ik het verder wens uit te diepen. Dhr Burgemeester Daar ben ik geen voor stander van. Dhr Waltniel Het kan terug geplaatst wor den aan de dagorde van de eerstvolgende raadszit ting. Dhr Burgemeester Dat is al in augustus.

Denderklok | 1970 | | pagina 1