L enS/ en ui \joVsö /QQiriS Onze» toegang naar Brussel Zalige J(oogdag De Restauratie van de voorgevel der O. L. - Vrouwekerk geen zaterdagmarkt Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 15 oogst 1970 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. Volksvertegenwoordiger Otte vraagt De Minister antwoordt De Stad Ninove replikeert AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN BERICHT: Op zaterdag 15 oogst a.s is er VAN GROENTEN, BLOEMEN en PLANTEN op de Burchtdam. Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Zeer veie stads- en streekgenoten zullen met interesse kennis nemen van de vraag gesteld door Volksvertegenwoordiger Otte aan de Minister van Openlbare Werken, van het antwoord van de Mi nister en van de repliek van het stadsbestuur. Wij geven alles integraal weer, voorlopig zon der verder kommentaar. Duizenden weggebruikers uit Zuid-Oost-Vlaan- deren en uit het Pajottenland moeten zich dagelijks naar Brussel begeven langs de rijksweg nr 9. Na de vervulling van hun dagtaak keren zij langs dezelfde rijksweg terug. Elke werkdag verspillen zij enorm veel tijd. zowel bij de heen- als bij de terugreis, omdat de rijksweg nr 9 niet beantwoordt aan de vereisten van het verkeer in de omgeving van de brouwerij Vanden Heuvel, te Brussel. In die omgeving kruist de rijksweg nr 9 op zeer korte afstand de J. De Baecklaan, de Verhey- den-, Vandcr Meeren-, Doken Delacroix-, De Bonne en de Vandenpeereboomstraat. Ik wens te vernemen of uw departement zin nens is aan die toestand te verhelpen en in beves tigend geval of de planning klaar is en tegen wan neer de uitvoering der werken in het vooruitzicht kan gesteld worden. De moeilijke toestand aan het kruispunt «Van den Heuvel» is te wijten aan de verschillende tram lijnen die daar in alle richtingen kruisen. Van die tramlijnen werden er weliswaar ver schillende afgeschaft, nl. dc buurt spoort wegen naar Moortebeek, Schepdaal en Ninove. Ook verschil lende lijnen van de M.I.V.B zijn verdwenen (nl de lijnen 20. 35, 63 en 76). Maar anderzijds valt op te merken dat andere lijnen bijgevoegd werden (nl. nrs 62 en 102). Mijn diensten zijn de mening toegedaan dat, zolang tramlijnen en tramdepots in de nabije buurt blijven bestaan, het aanpassen en het moderniseren van dit kruispunt zeer moeilijk is. Ik geef noch tans opdracht aan mijn diensten deze zaak in te studeren om een tijdelijke maar voldoende oplos sing uit te werken. Aan de Heer Roger Otte V olksvertegen woerd iger Sint-Lievens-Hoütem Mijnheer de Volksvertegenwoordiger, In naam van meer dan duizend stadsgenoten, die dagelijks per auto naar Brussel bollen voor hun broodwinning, hebben we de eer TJ te danken voor uw parlementaire vraag nummer 91, dd. 16.6. 1970 tot de heer Minister van Openbare Werken. Het antwoord is weinig bevredigend en de ge dane belofte weinig bemoedigend. Wat de tramdepots betreft de aanwezigheid van een tramdepot in de Edingenstraat speelt niet de minste rol voor net aanpassen en het moderni seren van het kruispunt Vanden Heuvel De aanwezigheid van één ander tramdepot op het kruispunt zelf is evenmin een moeilijkheid, gezien de vermindering van het aantal te bergen tramrijtuigen integendeel van aard is ae inneming van een deel van dit depot te vergemakkelijken. Wttt de tramlijnen betreft in de Brusselse agglomeratie zijn er ontelbare kruispunten waar verschillende tramlijnen in alle richtingen kruisen. Het kruispunt Vanden Heuvel is een der zeldzame kruispunten waarvoor het Bestuur van Bruggen en Wegen tot nog toe geen enkele oplos sing gevonden heeft en waarvoor het slechts een tijdelijke maar voldoende oplossing wil uitwer ken. Minister De Saeger is de eerste Minister van Openbare Werken die daadwerkelijke interesse be tuigd heeft voor de Rijksweg nr 9, Brussel-Ninove, die jarenlang veronachtzaamd werd tot meerdere schade van een gans gewest en van zijn overtalrij- ke forenzers. We hopen dat gij de Minister van Openbare Werken zult willen en kunnen overtuigen om de kwestie van het kruispunt Vanden Heuvel bin nen afzienbare tijd en zonder overdreven lang durige studie, een behoorlijke en bevredigende op lossing te geven. Inmiddels bidden wij U, Mijnheer de Volks vertegenwoordiger, de verzekering onzer hoogach ting te aanvaarden. I.O. De secretaris, De burgemeester en schepenen. Wij hebben destijds medegedeeld dat de open bare aanbesteding dezer noodzakelijke werken doorging op 5 februari U. in de burelen van de Pro vinciale Technische Dienst der Gebouwen te Gent. De uitslag hiervan werd goedgekeurd door al le betrokken administraties en de werken werden* uiteindelijk toegezegd aan de laagste inschrijver de Algemene Ondernemingen Maurice Verbeke Co te Brussel-Schaarbeek mits de som van 13.783.236,- Fr, taks inbegrepen. Het is dezelfde firma die voor een paar jaren gelast werd met de restauratie van de toren. Bevel van aanvang der werken werd aan de aannemer gegeven op 5 juli 1970 en de termijn loopt sedert 3 augustus jl. Er zijn 500 werkdagen voorzien. Inmiddels is er in sommige dagbladen en tijd schriften reeds heel wat stof opgejaagd rondom de ze voorgenomen restauratie en dit in verband met de steen, welke zal aangewend worden, ter ver vanging van de verweerde stenen en profielen, onder het motto Historische gebouwen vragen origineel herstel In deze artikelen-reeks werd vooral de nadruk gelegd op de Balegemse steen welke in vroeger tijden zo kwistig verwerkt werd aan vele stadhuizen, kerken en kastelen in de Vlaamse Ardennen en ook elders. Deze kunst-min naars en kenners vinden het fout, en wij met hen, de geklasseerde monumenten opgericht in Bale gemse steen steeds maar te restaureren met vreemde, o.a. Franse steen Ook onze oude abdijkerk werd hierbij vernoemd en in hun actie voor vrijwaring van het origineel karakter, druk- (Lees verder op pagina 2).

Denderklok | 1970 | | pagina 1