d e zin Vlaams DE TEERLING IS GEWORPEN... of De Gerechtelijke Hervorming Om te besluiten Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 22 augustus 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - N1NOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4780.Hn Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Het Staatsblad van 5 augustus 1970 publiceerde een Koninklijk Besluit van 21 juli 1970 betreffende de instelling van afdelingen in de aroeidshoven. de rechtbanken van eerste aanleg, de arbeidsrecht banken, de rechtbanken van koophandel en de po litierechtbanken. Beroepen politierechtbank Rechtbank van koophandel Arbeidsrechtbank Vredegerecht Politierechtbank Aalst Aalst Aalst Ninove Ninove De kamers van het ARBEIDSHOF te Gent Wa* WOrdl' er 9ewijïigd worden in twee afdelingen ingedeeld de ene te Gent met rechtsmacht over het grondgebied der provincie Oost-Vlaanderen: de andere te Brugge met rechtsmacht over het grondgebied der provincie West-Vlaanderen. De kamers van de RECHTBANK VAN EER STE AANLEG te Dendermonde worden in twee af delingen ingedeeld wat betreft de beroepen der politierechtbanken de ene te Dendermonde met rechtsmacht over het grondgebied van gans het arrondissement Dendermonde, behalve de kantons Aalst en Ninove: de andere te Aalst met rechtsmacht over de kantons Aalst en Ninove. De kamers van de ARBEIDSRECHTBANK te Dendermonde worden in drie afdelingen ingedeeld: de eerste te Dendermonde met rechtsmacht over de kantons Dendermonde, Wetteren. Zele, Ilamme met uitzondering van de gemeenten Elver- seie en Tielrode; de tweede te Aalst met rechtsmacht over de kantons Aalst I, Aalst II en Ninove: de derde te Sint-Niiklaas met rechtsmacht over de kantons Sint-Niklaas I, Sint-Niklaas II, Bcveren, Lokeren en van de gemeenten Elvcrsele en Tielrode. De kamers van de RECHTBANK VAN KOOP HANDEL te Dendermonde worden in drie afdelin gen ingedeeld de eerste te Dendermonde met rechtsmacht over de kantons Dendermonde en Hamme; de tweede te Aalst met rechtsmacht over de kantons Aalst I, Aalst II en Ninove: de derde te Sint-Niklaas met rechtsmacht over de kantons Sint-Niklaas I en II, Beveren en Lokeren. Weerslag voor Ninove Verbreking Beroep le aanleg Beroep koophandel Beroep arbeidsrechtbank Eerste aanleg Brussel Gent Gent Dendermonde Voor de zaken van eerste aanleg gaat Ninove voortaan naar Dendermonde, in plaats van naar Oudenaarde. Het zal spoedig gekend zijn of de verplaat sing naar Dendermonde lastiger is dan de ver plaatsing naar Oudenaarde. Het is de taak der openbare besturen en der parlementairen te zorgen voor betere en snellere verbindingen. Het zal even spoedig bekend zijn of we beter bediend worden met magistraten van de Dender streek dan met magistraten van de Scheldestreek. Een merkelijke verbetering de beroepen der politierechtbank zullen voortaan te Aalst behan deld worden in plaats van te Oudenaarde Aan wat zijn we ontsnapt Had Ninove ingedeeld geweest bij de recht bank van eerste aanleg te Oudenaarde dan luidde de weerslag Verbreking Brussel Beroep le aanleg Gent Beroep koophandel Gent Beroep arbeidsrechtbank Gent Eerste aanleg Oudenaarde Beroepen politierechtbank Oudenaarde Rechtbank van koophandel Oudenaarde Arbeidsrechtbank Zottegem Vredegerecht Ninove Politierechtbank Ninove De belanghebbenden - d.w.z. de rechtsonderho rigen - zullen zelf best oordelen waar hun belang ligt. Een kink in de kabel En toch liep er iets mis 1 Artikel 2 van het K.B. van 21 juli 1970 luidt als volgt De kamers van de rechtbank van eerste aan- leg te Dendermonde worden in twee afdelingen ingedeeld de ene houdt zitting te Dendermonde en oefent rechtsmacht uit over het grondgebied van het gerechtelijk arrondissement Dendermon- de, met uitzondering van het grondgebied van de kantons Aalst en Ninove wat betreft het be- reep van de vonnissen van de politierechtbank te Aalst: de andere houdt zitting te Aalst en oefent rechtsmacht uit over het grondgebied van de Kantons Aalst en Ninove wat betreft het be- roep tegen de vonnissen van de politierechtbank te Aalst. Artikel 2 MOEST luiden als volgt De kamers van de rechtbank van eerste aan- leg te Dendermonde wordt in twee afdelingen ingedeeld de ene houdt zitting te Dendermonde en oefent rechtsmacht uit over het grondgebied van het gerechtelijk arrondissement Dendermon- de, met uitzondering van het grondgebied van de kantons Aalst en Ninove wat betreft het be ft roep van de vonnissen van de politierechtbanken te Aalst en te Ninove; de andere houdt zitting te Aalst en oefent rechtsmacht uit over het grond- gebied van de kantons Aalst en Ninove wat be- treft het beroep tegen de vonnissen van de poli- tierechtbanken te Aalst en te Ninove. Het ninools stadsbestuur heeft, onmiddellijk na de publicatie, de aandacht van de Minister van Jus titie en van de Koninklijke Commissaris voor de Gerechtelijke Hervorming gevestigd op die verge telheid of vergissing. Zoals de Wet nu luidt komt een rechtsonderho rige met een verhaal tegen een vonnis van de po litierechtbank vermoedelijk nergens terecht Die leute zal van korte duur zijn. De keizerlijke stad Aalst en het arrondissement Aalst met zijn 250.000 inwoners hadden recht op een eigen arrondissementsrechtbank met de kamers van een rechtbank van eerste aanleg te Aalst, de kamers van een rechtbank van koophandel te Aalst, de kamers van een arbeidsrechtbank te Aalst. Het hekken bleef aan de oude stijl hangen. Oude en verouderde en sinds lang onverdedig bare vestingen, zoals Oudenaarde en Dendermonde, hielden stand. Door het onttrekken van een deel van het bestuurlijk arrondissement Aalst aan de rechts macht van Oudenaarde is een EERSTE STAP ge zet We spannen ons in voor de tweede worp AL de gemeenten van het bestuurlijk arrondissement Aalst LOS van het gerechtelijk arrondissement Oudenaarde De rest volgt

Denderklok | 1970 | | pagina 1