k rist ö/7 0\HsQe z\nd uwe U/OORDEN ZIJN QEEN OORDEN \j Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 12 september 1970 VAN 4 SEPTEMBER 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 120 fr. Prijs per nummer 3 fr. VERSCHIJNT ELKE ZATERDAG Als ge dit leest, waarde lezer(es). scheiden ons nog slechts vier weken van de verkiezingen die ons, om het eens te zeggen in de aloude pompeuze verkiezingsstijl, moeten voorzien van een nieuwe gemeenteraad die de trouwe burgers dezer stad gedurende zes jaar gezond en wel door alle moei lijkheden moet brengen. Nog niet zolang geleden zaten we, zo kort vóór bollekenskermis, al volop in de oorlcg. waren de strijdbijlen opgegraven en gescherpt en werd er van leer getrokken precies of onze zielezaligheid er vanaf hing. Nu verloopt alles kalm. te kalm voor sommige oud-strijders die met weemoed terug denken aan de schone tijd van nachtelijk overplakken, stemmen-ibedelarij, 'hier en daar een vechtpartij met de onvermijdelijke pintenpakkerij als toemaat- Wij zelf betreuren dat niet. Met de tijd. de wel stand en de hogere ontwikkeling zijn de mensen alles veel nuchterder gaan bekijken, hebben inge zien dat bij deze kleurenruzie het algemeen wel zijn té veel op de achtergrond werd gedrongen om eigenbelang en persoonlijke veten via de stembus uit te vechten. Dat behoort nu eindelijk tot het verleden, en voorgoed, zo hopen wij toch. Wel worden door de oppositie, per plakbrief, enkele schuchtere pogin gen gewaagd voor een ander, een beter, een vlaam- ser enz... Ninove, maar ge voelt zelf dat er geen overtuiging achter zit, dat 'het gedaan wordt uit gewoonte, de kritiek om de kritiek, om te bewijzen dat ze nog leven. Maar iets tastbaars als program ma hebben we nog niet gezien. Een ander Ninove Hetwelk Onderging de stad en haar omgeving, gedurende de laatste 12 jaar. niet een verandering die aan het ongeloof lijke grenst Kijk maar naar andere steden in deze uithoek van onze provincie en ge ziet dadelijk dat, als er spraak moet zijn van een. modelstad. Ninove werkelijk als voorbeeld mag gelden en dat ten andere ook doet. En dat gebeurde hoofdzakelijk onder impuls van de C.V.P. die nooit bij de pakken bleet zitten en thans terug met een programma uitkomt dat mag gezien worden. Dit programma hier uitvoerig bespreken zou ons te ver brengen, dat komt wel in een volgende uitgave, maar geplande werken als urbanisatie van de wijk Denderhontembaan. van de Graanmarkt en de Koepoort, van de omgeving van de St-Thersia- ker'k, de ontsluiting door aanleg van een nieuwe weg van de wijk Bakergem, het oprichten van een Cultureel Centrum, Sporthalle en Sportstadion, zijn dingen waarvoor méér vereist wordt dan praat en schone woorden. En normaal kan de bevolking, voor dergelijk plan, alleen haar vertrouwen stellen in mensen die BEWEZEN hebben het niet alleen te zeggen maar HET OOK DOEN. Zestig jaar lang heelt Ninove geleden onder de onbevoegdheid der toenmalige aan het bewind zijnde liberalen en het is maar, sinds ook de C.V.P. het roer in handen nam dat in Ninove eindelij* de noodzakelijke verandering kwam. Anders gingen wij de weg op als zo vele andere steden waar een blauw conservatisme zich tegen elke modernisatie verzette. En zelfs de oppositie is zich hiervan be wust. Een Vlaamser Ninove Wij kunnen hierbij heel kort zijn en zeggen dat we op dat punt van niemand, maar dan ook van niemand enige les heb ben te ontvangen. Noch van nieuwkomers die niet weten waarover ze praten omdat ze de toestanden van vroeger niet willen kennen, noch van achter- nalcpers als de liberalen die nu maar hun Vlaams- zijn ontdekken, maar toch de orders MOETEN vol gen van een partij-leiding wiens voorzitter Vanau- denhove nog niet zo heel lang geleden vóór de BBC verklaarde dat er na de oorlog te weinig Vlamingen werden gefusiijeerd. En iaat ze maar praten over het hekken aan de oude stijl. Dat hekken en die stijl ziin afgebro ken, en voorgoed. WIJ hebben bewezen dat we wil- ien en KUNNEN WERKEN. En... wij doen voort, voor een GROOT, een SCHOON en in het biezon- der voor een WELVAREND NINOVE le 120 uur stip; verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Alle raadsleden zijn aanwezig. 1 Grcndafstanden op het kerkhof. E. Van Vaerenbergh, 2 personen, volle gronL M. Van Laethem, 1 persoon, voile grond. Tevens was er ook nog een vraag tot uitbrei ding van een concessie. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 2 Gemeenteschool Groeneweg vraag van aan nemer Schittecatie vcor schorsing, van de uit voeringstermijn. Dhr Burgemeester feest een schrijven van aan nemer Schittecatte die om een schorsing der wer ken vanal 10 augustus 1970 verzoekt gezien de wer ken voor electriciteit, centrale verwarming en sa nitair nog niet werden uitgevoerd. Dhr Waltniel Plet is niet de eerste keer dat een aannemer om een schorsing van werken ver zoekt Het is toch niet normaal, onze stadseendue- teur moet die zaken van nabij volgen en tijdig ver wittigen als er iets mis loopt. Ik protesteer tegen het laattijdig voorbrengen der plannen, waarin ook het schepencollege zijn verantwoordelijkheid meet opnemen. Dhr Burgemeesster We hebben dat gedaan, en Ir. Stevaert werd voor vernoemde werken als erantw ooi dolijke aangesteld. Toen zijn dossier achterwege bleef hebben wij hem om uitleg ge vraagd. Hij gaf toe zijn opdracht uit net oog te hebben verloren. Hij is bereid eventuele onkosten die door deze nalatigheid zouden kunnen ontstaan vcor zijn rekening te nemen. Dhr Waltniel Eigenlijk moest die school slaar geweest zijn op 1 september 1970. Dhr Burgemeester Dit verwachtten wij niet, wel cp 1 januari 1971. Dhr Waltniel Is er verhaal mogelijk tegen die ingenieur. Dhr Burgemeester Zeker. Dhr Waltniel Niettemin is er een aanzienlij ke vertraging voor die werken. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 5 onthoudin gen (Liberalen). Dhr Waltniel Wij hebben ons onthouden om dat wij niet kunnen akkoord gaan met die handel wijze. 3 Gemeenteschool Groeneweg goedkeuring san bestedingsbundel en besluit van toewijzing der verwarming, en sanitaire uitrusting Aan vraag lening voor de financiering. Dhr Burgemeester Op 22 juli 1970 ging de aanbesteding door en de Gebroeders Wachtelaer hadden de laagste aanbieding met 918.231 fr. De ontwerper maakte de volgende opmerkin gen. De firma Wachtelaer bezit geen erkenning cm deel te nemen aan aanbestedingen van openba re werken. Een attest van de RMZ ontbrak in het dossier, terwijl er twee technische afwijkingen wa ren. Op dit ogenblik werd het attest van de RMZ reeds neergelegd en verklaarde de firma zich ak koord de technische afwijkingen bij te werken. Biijft dan nog de erkenning. De ontwerper is van oordeel dat de Firma Wachtelaer genoeg referenties biedt om deze wer ken behoorlijk te voeren en ook te Gent is men deze mening toegedaan. Alhoewel reeds af wijkingen werden toegestaan, kan niemand ons bevestingen dat deze aanbesteding zal aanvaara worden door het Departement van Openbare Wei ken. Wanneer de werken moeten toegewezen wor den aan de tweede laagste aanbieder, zal onze sub sidie niettemin berekend worden op het aanbod van de firma Wachtelaer. Dhr Waltniel Wat is de draagwijdte van die erkenning Dhr De Riemaecker Technische begaafdheid en vaardigheid, en deze komt hier absoluut niet in het gedrang. Dhr Cornelis Wat is het voorstel van het schepencollege Dhr De Riemaecker Het werk werd reeds toegewezen aan de Firma Wachtelaer en wij moe ten nu afwachten. Dhr Waltniel Wanneer gaat dit dossier hier terug geraken Dhr Burgemeester Gent heeft beloofd het onmiddellijk door te geven en op het Departement zullen we het dossier moeten nazitten. (Lees verder op pagina 2). °lQams en ek()/ Raadszitting

Denderklok | 1970 | | pagina 1