h fist Bn v/o u/aams e^n d we Q/y DE 11.11.11. - AKTIE en... DE JEUGDKLUB Brief Nr 2 van "DEZELFDE LEZER, Hernieuwing der Abonnementen Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 21 november 1970 HET ANTWOORD VAN DE JEUGDKLUB TIEN-TWEN 'Ninove op de BRIEF VAN EEN LEZER d ie hier vorige week werd gepubliceerd Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Geachte redaktie van De Denderklok Het is bijzonder waardevol dat uw blad een brief laat afdrukken, die zonder bitterheid de jeugdklub om uitleg vraagt. Wij danken uw blad erom en hepen dat het ons nog de gelegenheid biedt ons doen toe te lichten. Vooreerst deze verduidelijking de aktiegroep derde wereld-beweging is een gToep zoals er in de jeugdtklub meerdere groepen en h-obbyklubs bestaan. Zij houdt zich bezig met problemen van socio-politieke aard, een aktiviteit die door de na tionale leiding van de jeugdklubs het felst wordt gestimuleerd. Zij krijgt een grote autonomie, ook in verband met eventuele akties. In zover is hun pamflet door ons gerechtvaardigd. Voor wat de toekomst betreft; de groep heeft gevraagd om in alle vriendschap voortaan totaal los van de klub te mogen werken, aangezien ook zij vreest met hun akties al te zeer de jeugdklub in zijn ge heel te kompromiteren. Voortaan staat de aktie groep derde wereld-beweging dus volledig los van de klub. Over de inhoud van het pamflet hebben wij hen om uitleg gevraagd. Het leek ons dat hun ideeën zo wat ontleend waren aan mensen zoals Helder Camara, Jan Talpe, Che Guevara. Mao, Martin Luther King, Basiel Maes, Camilio Torrès, J. Peeters, R. Vermeire, Fr. Fanon, enz... en nog meer leek het ons dat er tegen hun ideeën weinig was in te brengen. Overigens is de kontestaLe le gen 11.11.11 in Ninove niet een alleenstaand feit. Alleen over het punt gewapende strijd lie pen de meningen nogal uiteen en mogelijks was meteen een onvolwassen citaat in het pamflet opgenomen. De vraag kan evenwel gesteld worden hoe bestaand geweld wel moet beantwoord worden. Liefst zouden wij echter zien dat uw krant hen zelf om uitleg vraagt en hen zeil aan het woord laat. Aangaande de andere belangrijke problemen, waarover U ons verklaring vraagt, dit over de vrijwillige dienstneming voor ontwikkelingshulp en over de missionering zal men van mening ver schillen naargelang de filosofisch-religieuse opvat tingen. Over de seksualiteit, voorbehoedsmiddelen en drugs rond deze problemen is nog geen debat ontstaan noch een aktiegroep opgericht; wellicht zullen vele jongeren tegen misbruiken ervan kon testeren, aangezien seks en drugs vaak als koop waar, tegen grote winst, door de konsumptiemaat- schappij wordt aangeboden. In verband met kon testatie tenslotte, hopen wij ais jongeren steeds de kans te krijgen vanwege de volwassenen om te kunnen kontesteren tegen elke wantoestand, on rechtvaardigheid en verdrukking. Dit antwoord is voorgelegd aan de aktiegroep derde wereld-beweging het dagelijks bestuur en de animatieploeg van de jeugdklub cn aan ver scheidene leden. Hopend, op deze manier, verder in een gezonde dialoogvorm .te mogen schrijven, groeten wij U met. hoogachting: (vergezeld van 72 handtekeningen waarvan 48 leesbaar) Ik dank de redaktie van De Donderklok die me bovenstaande toelichting vanwege de Jeugd klub bezorgde, en mij aldus in de gelegenheid stel de het standpunt van de ouders terzake te vertol ken. Het blijkt dus dat de Jeugdklub officieel af stand neemt van de aktiegroep derde wereldbe weging om de Jeugdklub in zijn geheel niet te komprommi teren Wat bewijst dat er in de klub ook mensen zijn die aanvoelen dat er ergens iets niet klopt met de ideeën en de aktie van de zgn. aktiegroep De aktiegroep zal in de toekomst volledig los staan van de klub (sic). Goed en wel, maar wanneer dat alleen maar zou betekenen dat de aktiegroep de naam van de Jeugdklub niet meer zal gebruiken, maar toch de gelegenheid krijgt binnen de Jeugdklub haar aktie verder te zetten, dan zou dit eerder lijken op een soort van camouflage en wordt de on gerustheid der ouders niet weggenomen. Des te meer daar verderop in de toelichting de inhoud van het pamflet van de aktiegroep, zo niet verdedigd, dan toch niet helemaal objectief wordt doorgenomen. Om te beginnen worden - tot staving van de ideeën van de aktiegroep - heel wat namen geci teerd die indruk moeten maken. Nou zeg Goedmenende jongens als Peeters, Vermeire en Maes, worden zo maar in één adem vernoemd met figuren als Helder Camara, Che Guevara, Martin Luther King... Maar om nu eens een citaat aan te halen van Dom Helder Camara, uitgesproken bij zijn recent bezoek aan Berlijn Persoonlijk heb ik grote achting voor men- sen die hun leven op het spel zetten voor de zaak die zij dienen, voor een Che Guevara en een Ca- mille Torres die de weg van het geweld kozen, net als voor Martin Luther King die de geweld- loosheid voorstond maar aan het geweld ten offer viel Tot de jonge mensen in Europa, zowel de kapitalistische als de socialistische, zeg ik Blijf liever thuis dan naar de derde wereld te komen om te proberen daar geweld te ontketenen en help thuis aan de bewustwording van uw land van overvloed dat ook een strukturele revolutie nodig heeft die zal leiden tot een nieuwe hiërarchie van waarden Duizendmaal liever wordt ik gedood dan eén keer zelf te doden Nou, jongens, dat klinkt heelwat anders dan de taal uit het pamflet van de aktiegroep, is het niet Over Mao als referentie, zwijgen wij liever Maar uit het kontaktblad van de wel gezag hebbende Pax-beweging ontlenen wij nog volgend citaat (Lees verder op pagina 2). Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op a De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te fcesparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop van de maand november, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 140,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. e^b/

Denderklok | 1970 | | pagina 1