d Uü e z\u o\\^9e Roods zitting AKTU EEL- TJES... Hernieuwing der Abonnementen Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 28 november 1970 VAN 20 NOVEMBER 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK Te 19.10 uur verklaart dhr Burgemeester de zitting voor geopend. De heren Waltniel, Cornells, Coppens, Stevens en De Ville zijn afwezig. Dhr Secretaris, nog steeds ziek, wordt vervan gen door Mw Deck. 1 Grondconcessies op het kerkhof. Dhr Nijs Marcel, 30 j. in volle grond, 1 plaats. Dhr A. Braeckenier, 30 j. in volle grond, 2 plaat sen. Algemene goedkeuring met 8 stemmen. Intussen zijn dhren Coppens en Stevens de vergadering komen vervoegen. 2 C.O.O. Kasverslag 3e kwartaal. Mw Deck geeft lezing van het verslag en de Raad neemt er akte van. 3 Openbare verlichting Polderkwartier verslag van de jury goedkeuring van het bekroond ontwerp toekenning van twee prijzen aan niet bekroonde ontwerpen. Dhr De Riemaecker Uit het verslag van de jury blijkt volgend voorstel tot rangschikking van de deelgenomen firma's Lot 1 1. Konvo-Schreder basisofferte variante offerte 3. Elma niet te weerhouden, in alfabetische volgorde Acec Philips Syntec Lot 2 Ronvo-Schreder basisofferte niet te weerhouden, in alfabetische volgorde Acec Elma Philips Syntec lx>t 3 1. Ronrvo-Schreder basisofferte 2. Elma 3. Philips 4. Europe Lighting niet te weerhouden, in alfabetische volgorde Acec Syntec Dhr De Riemaecker Voor wat de toekenning dei pi ijzen betreft, stelt de jury voor de leveringen voor de loten 1, 2 en 3 toe te kennen aan de tijde lijke vereniging Ronvo-Schreder. Tevens stelt de jury voor «volgende premie toe te kennen - l.B. ten bedrage van 10.000 fr. - Elma, ten bedrage van 5.000 fr. De jur\ meent zijn voorstellen te kunnen sta ven op grond van volgende beschouwingen a) Voor Ronvo-Schreder de aangeboden offerten voldoen het beste aan de drie kriteria wel.ke aan de basis liggen van deze wedstri j d-a anibieding - het originele en esthetische krakter - de technische kenmerken van het bere kende resultaat - de ramende kostprijs. - de eenvormigheid van loten 1 en 2 vormen een praktisch en esthetisch voordeel. - de geleverde inspanning en de bijdrage aan de vernieuwing in de verlichtingstechniek b) l.B. - Voor de grondige studie, het esthetisch ka rakter van het voorstel alsooik de keurig opgestelde offerte met dossier (speciaal de foto's dienen ver meld). Alhoewel dit niet voorzien werd in het lasten boek betreurt de jury dat geen offerte werd gedaan voor lot 2, wat de eenvormigheid zou bevorderen. c) Elma Voor de degelijkheid van de ingezonden studie. Dhr Goubert Ronvo-Schreder staan ook het laagst voor de kostprijs Dhr Burgemeester Toch niet, maar deze stu die is het best voorbereid. Dhr Coppens Voor de drie loten Dhr De Riemaecker Inderdaad, en de firma geeft oox nog een variante voor elk lot. Wij moeten stemmen over 4 punten, ni. 1) Over het voorstel tot bekroning 2) Over het voorstel tot toekenning van twee prijzen. (Lees verder op pagina 2). Het grootste gevaar dat de moderne mens (en derhalve de jeugd in eerste instantie) be- dreigt, is niet dat van de thermo-nucleaire wa tt pens. Wel dat van de innerlijke ontreddering van de mens zelf Zo sprak onlangs op een studievergadering, een zeer bevoegd lid van het Jeugdbeschermingscomité van het arrondissement Gent. Een kei van een opmerking, zeggen wij Want ja, tegenwoordig 'is het zo een beetje in om op alle gebied gewaagde stellingen in te nemen en zoveel mogelijk verwarring te zaaien. (Medische onderzoekers daarentegen klasse ren het bij de hallucinogenen, of hallucina- tieverwekkende middelen met alle mogelijke fysische en psychische gevolgen vandien). Marihunana werkt niet verslavend bewe ren zij... (in geneeskundige rapporten daarentegen le zen wij dat de ondervinding heeft bewezen dat de drang naar dergelijk genot steeds gro ter en groter wordt en leidt tot het overgaan naar zwaardere middelen, als LSD en he roïne, me,, de noodlottige gevolgen ervan Wij willen volledige vrijheid voor de por nografie gillen zij... en het rode boekje voor de scholier, beve len wij ten zeerste aan (sic) Zells in de senaat kreeg Minister Vranckx het verleden week zwaar te verduren. Een hooggeacht lid van de geleerde ver- gadei mg staz zijn veroolgenheid niet onder stoe len noch banken omdat een editie van het rode boekje vooi de scholier in beslag werd geno men. Minister Vranckx - socialist asjeblief - rea geerde kordaat, en verklaarde dat de verspreiding- van het rode boekje om twee redenen beslist belet moet worden wegens de strijdigheid met de goe de zeden, en het aansporen tot het gebruik van verdovende middelen. Indien onze scholieren, aldus de Minister. zich in de praktijk zouden gedragen naar wat in het rode boekje staat, dan ware ons land bin- nen ettelijke jaren een onderontwikkeld land. Het is niet mogelijk de subversieve aard van dat lboekje in twijfel te trekken. Wij hebben een gezonde jeugd en die jeugd is ons kapitaal voor de toekomst. Mij willen niet dat ze wordt volgepropt met perverse pornografie en met ondermijnende ver- dovende middelen Wel, Minister Vranckx, namens alle welden kende medeburgers en ouders die bekommerd zijn om het welzijn van de jeugd een dikke proficiat Minister Vranckx, socialistisch minister van Justitie, weet er ook van mee te praten. Want kijk... hij riskeert zich amper een paar maatregelen inzake drugbestrijding en beteugeling van pornografie, of daar staan bizonder vurige apostelen op die, in naam van de heilige vrijheid dreigen hem de nek te breken. Sommigen orakelen in bedekte taal We zijn tegen de wet Vranckx die de repressie in ons land doet toenemen... Anderen spreken hun buik; rechtuit en stamp voeten alls pruilende bengels wie een gevaarlijk goedje afgenomen wordt. Wij willen marihunana, zeggen zij, dat is geen a verdovend maar een geestesverruimend mid- a del. Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meieen ook de periode om uw abonnement op De Denderkfok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de loop van de maand november, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 140,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid.

Denderklok | 1970 | | pagina 1