n ^/QQms bh Ra adszitt'mg AKTÜEEL- TJ ES... Hernieuwing der Abonnementen Vierenveertigste Jaargang Zaterdag 5 december 1970 VAN 20 NOVEMBER 1970 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - NINOVE Telefoon 327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 140 Fr. Prijs per nummer 3,50 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK (VERVOLG) 7 Goedkeuring der begroting 1971 van de kerk fabriek H. Theresia. Dhr De Riemaecker geeft lezing van deze be groting die sluit met een batig saldo van 18.462 fr. Algemene goedkeuring met 10 stemmen (dhr De Jonghe mocht aan de stemming niet deelnemen) 8 Goedkeuring begroting 1971 der Stedelijke Technische- en Beroepsleergangen. Dhr Waitniel Deze begroting maakt deel uit van de eigenlijke stads begroting. Het heeft geen zin nu een begroting te besproken wanneer over een goeie maand een voor de hellt vernieuwde ge meenteraad en schepencollege hier zal zetelen, en ook bepaalde hervormingen in de COO vooropge steld worden. En al kreegt U bepaalde richtlijnen in verband met de begroting 1971, toch vinden wij deze 'bespreking onlogisch. Voor ons is het een loutere formaliteit. Wij zullen ons dan ook voor alle posten van elke begroting onthouden, tenzij voor deze waarvoor wij uitdrukkelijk de stemming vragen. Goeggekeurd met 7 stemmen bij 4 onthoudin gen (Liberalen). Dhr De Ville komt nu ook zijn plaats innemen. 9 Goedkeuring begroting 1971 der stedelijke electriciteitsregie. Goedgekeurd met 8 stemmen bij 4 onthoudin gen (Liberalen). 10 Goedkeuring der begroting 1971 van de com missie van de openbare onderstand en van de verzorgingsinstellingen. Dhr Burgemeester geeft lezing van deze be groting en licht ze nader toe. Dhr Waitniel Over de COO hebben wij de laatste tijd al vaak onze mening gezegd. We gaan hier alles opnieuw niet oprakelen, te meer daar er ook in de COO vernieuwing in de lucht hangt. W ij zullen echter tegen deze begroting stemmen omdat wij de regelmatigheid en de juistheid van de rekening 1969 (betwisten. Dhr Burgemeester Wij zullen onze ziens wijze over de COO verder bevechten met onze eigen argumenten. Ik vestig cr uw aandacht op dat de huidige mandaten in de COO slechts vervallen op 30 juni 1971. Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 4 (Libera len) bij 1 onthouding (dhr De Ville). Dhr De Ville Ik stemde niet neen omdat in de COO al enige verbetering is waar te nemen. Ik stem niet ja omdat er nog veel tekortkomingen bestaan. Begroting van de verzorgingsinstelling Goedgekeurd met 7 stemmen tegen 4 (Liibera- len) bij 1 onthouding (dhr De Ville). 11 Verslag over de toestand en het beheer der gemeentezaken, voorgeschreven bij artikel 70 der gemeentewet. Dhi Bui gemeester Iedereen heelt een exem plaar van het verslag ontvangen. Het is een mooie prestatie. Dhr Duym lost Mw Deck af als secretaris. Dhr De Ville leest een motie voor waarin hij betreurt dat de fabriek Sasa te Ninove haar poorten sluit en stelt deze feiten aan de kaak. Hij wenst deze motie te sturen naar de Minister van Streek- ontwikkeling en ook van Economische Zaken, en tevens naar de Voorzitter van de Commissie voor de Economische Zaken van het arrondissement Aalst. Hij dringt aan op een unanieme stemming. Dhr De Riemaecker zet de tussenkomsten uit een die door het stadsbestuur werden gedaan in verband met de sluiting van deze fabriek. In verhand met de industrievestiging werd door Minister Vlerick, van streekontwikkeling, een werkgroep Aalst opgericht, 'bestaande uit zeer re presentatieve personen. De besluiten van deze werkgroep zullen we eerstdaags kennen. Voor wat Nmove betreft ben ik persoonlijk bij dhr Minister V lerick ontboden geweest en kreeg de ei zekering dat de afwerking van de Oostelijke omleiding voorrang krijgt. Op 26 november 1970 zal de aanbesteding doorgaan van het baanva.K vanaf de Nederwijk tot de Stweg naar Brussel. Einde 1971 kan dit traject voltooid zijn. De Mi nister gaf tevens aan zijn administratie opdracht het ophogen en niveleren van het achterste ge deelte van ons benedenindustriepark in aanbeste ding te geven. Dit werk wordt uitgevoerd ten laste van het Ministerie van Openbare Werken en be tekent een geschenk voor Ninove van 30 miljoen. Het volledig benedenindustriepark zal dan bouw rijp en bereikbaar zijn einde 1971. Dit alles, Mr De Ville, leent zich er toe om Minister Vlerick geen verwijt te maken. Ik stel voor alleen akte te nemen van uw protest want de zaak Schuermans is al voorbij gestreefd. Din De Ville De zaak sleept zich al een hele tijd aan want eerst werd de ververij naar Gijzegem overgebracht. Dhr De Riemaecker Denderland is hier vertrokken toen gij schepen waart. Dhr De Ville Ik was toen geen schepen, maar zat in de oppositie zoals u. Dhr De Riemaecker Laten we met die mo- fie wachten tot december dan kennen wij de be sluiten van de werkgroep Aalst van Minister Vle rick. Het is nu niet gepast na een cadeau van 30 miljoen. Dhr Burgemeester Ofwel de motie wijzigen met alleen de nuchtere feiten. Dhr De Riemaecker Akkoord, en wij kun nen de hoop uitdrukken dat de gesloten bedrijven zullen vervangen worden door andere. Dhi Waitniel Toen de Union Allumettière h.ei vertiok zei men dat dit de fout was van de Liberalen die niet genoeg vooruitziende waren. Nu, met andere partijen, vertrekken er hier ook nog nijverheden. Dit 'bewijst alleen dat men de econo mische evolutie niet kan weerhouden. Daarom dus moeten we de economische expansie zo ver mo gelijk doordrijven en de infrastructuur klaar ma ken. Het beste is dat zich hier verscheidene mid- (Lees verder op pagina 3) Er zit nog kruim in onze jeugd Waar we verleden week een Minister een pro- liciat konden toesturen omwille van zijn bezorgd heid cm de jeugd, dan doet het ons nu dubbel en dik plezier onze eigen Ninoofse jeugd eens in de bloemetjes te mogen zetten. Praktisch ALLE jeugdbewegingen - zonder on derscheid van kleur of overtuiging - sloegen, onder impuls van de Jeugdklub, de handen in mekaar om een geldinzameling in te richten ten voordele van de slachtoffers der natuurramp in Oost-Pakistan. Liefde voor de konkrete medemens, of naas tenliefde. of hoe je het ook noemen wil. Het getuigt in elk geval woor het In-goede van onze jeugd dat zij zich - midden het materialisme van onze hedendaagse welvaartspsychose - voor dergelijke initiatieven nog warm kan maken. Z*ich inzetten, zells als men er zich van bewust is dat het resultaat van die inzet misschien maar voor een beperkt gedeelte terecht komt bij hen voor wie het bedoeld was... Zich inzetten, zelfs al vermoedt men dat die hulp misseJi.en te laat komt ingevolge inetlicientie der hulpverlening in het betrokken gebied of in gevolge strukturen die niet zo zuiver zijn... De nulpaktie in Oost-Pakistan loopt inderdaad eigens mank. W esf-Pakistan heeft de macht (en ook meer welvaart) in handen en beschouwt O-ost- I akistan zowat als kolome en wingewest. Vracht auto s vol voedselvoorziening bleven rustig in de loodsen staan; soldaten die zouden kunnen ingezet worden bij de nulpaktie, wiedden de tuinen in de (Lees verder op pagina 2). Stilaan naderen wij het einde van het jaar, en meteen ook de periode om uw abonnement op De Denderklok te hernieuwen. Om U en ons veel tijd, moeite en kosten te besparen, nodigen wij onze abonnenten uit, in de leep der eerstvolgende dagen, hun abonnement te hernieuwen door overschrijving of storting van 140,- Fr. op postcheckrekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove. Natuurlijk kan men dit bedrag eveneens op ons redactie-adres komen betalen. Wij danken U vooraf voor uw bereidwilligheid. 0\KsaeZ'ind wee^ó/(

Denderklok | 1970 | | pagina 1