<s.z\o om s De Despauteerstraat in de wandeling: DE PEPERSTRAAT, officieel: DE DESPAUTERSTRAAT Raadszitting Vrijdag 7 januari 1972 Zesenveertigste Jaargang VAN 22 EN 23 DECEMBER 1971 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. De verbouwingswerken op de hoek van voor noemde straat en Graanmarkt geven aanleiding tot veel roddelpraat. Het stadsbestuur is niet oplettend - het stadsbestuur moest dit - het stadsbestuur moest dat - ge moet niet vragen wat de Nopri be taald iheeft enz... enz... Het is een verheugende vaststelling dat de ni- noofse bevolking, bekommerd om de toekomst der stad, eindelijk gewonnen .is om een komaf te ma ken met de oude slenter. Toch heeft de waarheid haar rechten. Na de bevrijding werd de stad beheerd door een liberale-socialistische-ikommunistische meer derheid. De eerste verbouwingswerken in de Desoau- terstraat kregen op 22 oktober 1948 een echo in de Gemeenteraad. Hierna letterlijk de inhoud van het officieel verslag van die gemeenteraadszitting. in geval van onteigening de door deze werken aan het huis gegeven meerwaarde niet in rekening te brengen. Aan de andere kant dient er op gewezen te worden dat er voor het huis in kwestie geen mogelijkheid bestaat om achteruit te bouwen, ge zien de diepte te gering is. Nadat de Heer Van Vaerenbergh zich uitsprak v ooi het afronden van de hoek van het huis en de Heer Van den Berghe er zijn verwondering over uitdrukt dat er geen lijnrichtingsplan bestaat, waai er sedert jaren gesproken wordt, dat aan de huizen niet mag veranderd worden, zegt de voorzitter dat het stadsbestuur in dit speciaal geval al het moge lijke heeft gedaan om door het nemen van voor zorgen in een mogelijke toekomst financieel verlies aan de stad te besparen. Hierop verklaart hij het incident voor gesloten. Vooraleer de dagorde verder af te handelen vraagt de Heer De Riemaecker bij ordemotie het woord, om de aandacht te vestigen op de onmoge lijke toestand die wordt geschapen, door de toela ting tot het uitvoeren van verbouwingswerken aan een huis in de Despauteerstraat. Het bouwen op de lijn, gevolgd door de fabriek Sigtay drong zich hier op; gevolgd van de onteigening der vier kleine hui zen was het mogelijk een belangrijke verbetering aan te brengen. Spreker tekent protest aan tegen het gemis aan vooruitzicht van de Heer Schepen van Openbare Werken. Mi De Villc antwoordt, dat er geen lijnrich tingsplan in deze straat bestaat, er kan dus geen kwestie zijn van onteigenen. Een der huizen werd herbouwd lang vóór hij sohepen is geworden. De nu gegeven slaat enkel op het verbouwen van de gevel en niet op de uitvoering van verste rkingswer- ken. Kan er overigens nu gesproken worden van onteigenen van huizen nu er izoveel woningen te kort zijn Mr Violon zegt dat de eigenaar een akte heeft getekend, waarin hij zich akkoord verklaart om, De eerste verbouwing beduidde een hypotheek voor een ganse generatie op de Despauterstraat. Het kwaad is sindsdien onafwendbaar voltrok ken door de verbouwing van bijna al de bestaande woningen. Gevolgen van gemis aan moed of vooruitzicht worden vroeg of laat door de gemeenschap gedra gen. Onze daden volgen ons geldt ook in de politiek A.D.R. (VERVOLG) Uitgaven - Gewone Dienst. Onderhoud van Gemeentewegen 1.200.000 Fr. Dhr Waltniel - Is er een bepaald programma voorzien Dhr De Riemaecker - Dit werd aangehaald in de inleiding. De prijzen stijgen vooral door de loonsverhoging en de BTW en zelfs voor het cou rant onderhoud van de gemeentewegen krijgt men niet veel meer gedaan voor 100.000 Fr. Toeristische propaganda 50.000 Fr. Dhr Waltniel - Al hebben we in 1971 weinig toeristen in onze stad gezien, toch wordt dit bedrag- verhoogd met 23.000 Fr. Dhr Timmermans - Het bedrag van 27.373 Fr. voor 1971 diende slechts om de bijdragen te betalen voor V.V.V. Denderstreek, Federatie Toerisme O- VI. en de Vlaamse Toeristenbond. Wij wensen nu een toeristische folder uit te geven voor Ninove Stad, en meer publiciteit te geven aan de toeristi sche Denderroute Aalst - Ninove - Geraardsbergen door voordrachten met diaprojectie. Dhr Waltniel - Ik stel voor dit bedrag terug te brengen tot 25.000 Fr. Dhr Timmermans - Ik dring aan om 50.000 Fr te behouden. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Het artikel wordt goedgekeurd met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Openbare parken en plantsoenen 1.500.000 Fr. Dhr Waltniel - Ons voorstel is 1,2 miljoen wat nog een verhoging betekent met 200.000 Fr. De ove rige 300.000 Fr. wensen wij te zien aanwenden voor de jeugd en de cultuur. Dhr De Riemaecker - In feite is het geen ver hoging want de beplantingen van de Kleine Land eigendom, Groeneweg en Centrumlaan moeten toch onderhouden worden. Dhr Timmermans - De Culturele Raad rekent op meei actie voor het leefmilieu en groene zones. Dhr Waltniel - Hetgeen ergens verhoogt moet elders verminderd worden. Wanneer die 1,2 miljoen oordeelkundig worden gebruikt zal dat ruim vol doende zijn. Het amendement wordt verworpen met 10 stem men tegen 5 (P.V.V.). Het artikel wordt goedgekeurd met 10 stem men bij 5 onthoudingen (P.V.V.). Toelagen voor jeugdvorming 56.500 Fr. Dhr Waltniel - 21.500 Fr. te verdelen onder alle jeugdverenigingen en 25.000 Fr. voor de Jeugdclub. Dhr Timmermans - Wij hebben voor de jeugd gehaald wat haalbaar was binnen de begroting. De Jeugdclub komt van 1.000 naar 5.000 Fr. Wij heb- iben dus dezelfde principes maar wij verdelen an ders. Elke jeugdvereniging van de stad wordt ge holpen als zij er om vraagt en haar activiteiten k~en baar maakt. (Leest verder op pagina 2)

Denderklok | 1972 | | pagina 1