h 'Qqms b Q& 19 7 2?... Een schrikkeljaar voor Ninove Raadszitting GEMEENTERAAD VAN 21 JANUARI 1972 Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 28 januari 1972 Dru'kker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Alles wijst uit dat 1972 in de geschiedenis van Ninove zal ingeschreven worden als HET jaar der grote infrastructuurwerken. Wij stellen dit verheugd vast, tot spijt van wie het benijdt, ook... in eigen stad, en, zelfs... in eigen rangen. De lijst der ontworpen en nakende verwezen lijkingen is verbluffend. DE EERSTE de aanleg van de Ring tussen de Steenweg van Brussel te Meerbeke. en de Ne- derwijik te Ninove. De kostprijs van de wegenis- werken, thans in uitvoering, beloopt op 52 miljoen voor dit vak van de oostelijke omleiding. DE TWEEDE de aanleg van Ring tussen Ne- derwdjik en de Steenweg naar Aalst. De uitvoering van dit werk, geraamd op circa 15 miljoen, wordt in aanbesteding gelegd. De opening der aanbiedingen gaat door op 21 februari aanstaande. Dank zij deze aanbesteding zal de zo lang be loofde oostelijke omleiding eindelijk werkelijkheid worden in 1973. DE DERDE het bouwrijpmaken van het be- ned en industriepark, ttz. het nivelleren der percelen gelegen achter de Camouille en de volledige oprui ming van gans het vuilnisbelt en van het rietbos. De publicaties voor de aanbesteding zijn ge daan. De opening der aanbiedingen is vastgesteld op 9 februari aanstaande. Raming van de kostprijs der werken 32 miljoen. DE VIERDE de aanleg van een derde spoor voor de bediening van het benedeniindustriepark. Kostprijs 5 miljoen. Er is nog geen datum vastgesteld voor de aan besteding der werken. Doch de werken dienen vol tooid te zijn vóór het einde van 1972. DE VIJFDE de modernisering van Lange- muntsitraat en Graanmarkt, na de aanleg van een grote riolering vanaf de Oudstrijdersplaats, door de Langemuntstraat en de Graanmarkt, naar de Twijndersweg. Dit werk heeft als kapitaal gevolg de dem ping van de waterloop langs de Sigtay en achter de telefooncentrale, vanaf de Oudstrijdersplaats tot aan de Twijndersweg. De aanbesteding van de uitvoering dezer wer ken is reeds gedaan. De toewijzing moet nog goed gekeurd worden te Brussel. Kostprijs 10 miljoen. DE ZESDE de uitbreiding van het kompleks der Kleine Landeigendommen. In 1972 worden er 30 landeigendommen gebouwd. De uitvoering der werken is aanbesteed, doch nog niet toegewezen. Benaderende kostprijsraming: 700.000 Fr. en oneffen per woning, of. juister ge zegd, per villa DE ZEVENDE de verdere afwerking van het kompleks der goedkope woningen op de wijk Groe- neweg. Deze verwezenlijking is ver gevorderd. Het komt er enkel nog op aan niet meer los te laten. DE ACHTSTE buiten het grondgebied van onze stad en streek, doch rechtstreeks in voordeel van Ninove en 't Ninoofse de verdere voltooiing van de Steenweg Brussel-Ninove. De publicatie voor de aanbesteding der verbe- terings- en verbredingswerken van het vak Schep- daal-Itterbeek is gedaan. De opening der aanbiedin gen gaat door op 17 februari aanstaande. De verwe zenlijking van de snelweg Ninove-Itterbeek ligt in 't verschiet vóór einde 1972. Al deze verwezenlijkingen kwamen niet van zelf. Geen enkele viel uit de lucht. Niemand kwam uit Brussel, uit Gent noch uit Aalst om een afgehandeld dossier voor te schote len, noch om één zaak cadeau te doen. De vruchten van dertien jaar onverdroten werk vallen thans in handen van Ninove. Het werk en de inspanningen waren niet spec taculair. Spectakel verzwindt waar deze werken onuit wisbaar gegrift zullen blijven in het 'beeld van Ni nove en omstreken. A.D.R. Ingevolge het overlijden van stadsbediende de Heer Frans Van Hespelgem, die bij verkeersonge val om het leven kwam, zal de gemeenteraadszit ting gepland voor heden vrijdag 28 februari niet doorgaan, op persoonlijk verzoek van Schepen De De Riemaecker. Deze zitting wordt verschoven naar vrijdag 4 februari a,s. Tijdens deze bijzondere zitting van de gemeen teraad zal de heer Schepen A. De Riemaecker ge huldigd worden naar aanleiding van zijn 25-jarig lidmaatschap van de gemeenteraad. Kort na 20 uur verklaart dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend en verontschuldigt dhr Van den Berghe die in het buitenland vertoeft. Dhr Stevens is afwezig. Dhr De Riemaecker - De aanbesteding voor de werken op de Graanmarkt geeft dat deze opdracht werd toegewezen aan de Firma De Jonge en Zoon te Aalst voor een bedrag van 9.930.620 Fr.. 14 BTW inbegrepen. Aangeziien deze aanbieding 5% hoger ligt dan de raming is een nieuwe goedkeu ring van de gemeenteraad noodzakelijk. Dhr Waltniel - Hoeveel 'bedroeg de oorspronke lijke raming Dhr De Riemaecker - 9.440.000 Fr. De helft van de werken zijn rioleringswerken en deze zullen toe laten de beek neven de Sigtay en langs de Koe- poortstraat te dempen. Voor de rioleringswerken ontvangen we 65 subsidie en voor de wegeniswerken minimum 30 De hoogdringendheid en de aanbesteding wor den goedgekeurd met 13 stemmen. Dhr Stevens komt de vergadering vervoegen. Dhr De Riemaecker - Er is nog een punt met dringend karakter waarover wij ons moeten ak koord stellen nl. de plaats van beheerder van de zwemkom. Wij hebben ons uitgesproken dat deze plaats moest bekleed worden door een technicus met een Al-c.ploma of een diploma daaraan gelijkwaardig. Onder de acht ingestuurde kandidaturen zijn er heel wat diversiteiten van diploma's. De wijze waarop de plaats opengeschreven werd (electrici- teit-mechanica) brengt met zich dat 2 kandidaten niet aan het examen zouden mogen deelnemen nl. een technisch ingenieur' elektronika en een auto- matiseur, niet aan het vergelijkend examen zouden mogen deelnemen. En dit strookt niet met de geest van de beslissing die in de Raad daarover werd getroffen. Dhi V altniel - De geest van onze beslissing was iemand te vinden met technische scholing en wetenschappelijke vorming. Onze 'bedoelingen werden niet weergegeven door de open schrijving van de plaats. Nu lopen wij het gevaar dat beide bedoelde kandidaten in verhaal gaan indien zij niet 'bij de uitverkorenen behoren. Dhr De Riemaecker - Na het examen zou dat kunnen maar niet te voren. Dhr Evenepoel - Ik vraag mij af dat wij die plaats niet opnieuw zullen moeten openschrijven. (Leest verder op pagina 2) r's'zn Jo\H5S ez\nd vueekfo.

Denderklok | 1972 | | pagina 1