oZ\n /q Cl IV S d uc/ e jNinove heeft een zilveren gemeenteraadslid Armand De Riemaecker DANK! ninove Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 4 februari 1972 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 e%. Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Bij de eerste naoorloogse gemeenteraadsverkie zingen van oktober 1946 werd te Ninove op een normaal niet verkiesbare plaats van de C.V.P.-lijst een man verkozen, die op 24 januari 1947 zijn in trede deed in de nieuwe gemeenteraad, er tot de huidige dag ononderbroken in zetelde en meer dan wie ook zijn stempel sloeg op het politiek leven in onze stad tijdens de kwarteeuw die sindsdien voorbij is gegaan ARMAND DE RIEMAECKER. Bijna hadden wij hierboven geschreven hij deed zijn intrede met slaande trom. Maar dan zou den wij te veel aan de Eerste Schepen van 1972 denken en vergeten dat het kersverse C.V.P.-ge- meenteraadslid van 1947 zich nog volkomen te oriënteren had in deze destijds nog blauwe burcht van zuidelijk Oost-Vlaanderen en zich nog vast bijten moest om niet overspoeld te worden door de toenmalige B.S.P.-Liberaal-Communistische be- stuurscoalitie. Hij kreeg in 1953 nog eens voor zes jaar de tijd om het doen en vooral het laten van zijn B.S.P- Liberale tegenstrevers te bestuderen als oppositie leider. En om meteen voor hen een zwaar geval te worden. 9 januari 1959 wordt voor Ninove een histo rische datum voor het eerst sinds tientallen jaren koant de C.V.P. mee aan het roer, samen met de B.S.P. Armand De Riemaeoker wordt Schepen van Financiën en Onderwijs en Eerste Schepen. Be grijpelijk dat 9 januari 1959 ook in zijn leven niet weg te denken is. Hij kon aan het werk. Het stichten van de Stedelijke Culturele Com missie, de restauratie van de bovenzaal van de Koepoort, de speciale zorg voor de wijkschool op de Bakergem, om deze te brengen tot een bloei die ze voordien nooit kende en sindsdien nooit meer gekend heeft - het zijn al verwezenlijkingen, die hier met weinig woorden vermeld kunnen wor den, maar die elk apart een massa hardnekkig werk van Schepen De Riemaecker hebben gevergd. Op 25 april 1962 werd hij Schepen van Finan ciën en van de Electriciteitsregie. Hij bewerkstel ligde de toetreding van Ninove tot de Intercommu nale Edas, met als onmiddellijk gevolg de opslor ping van de Compagnie d'Electrdcdité de la Den- dre door Intercom. Na de laatste gemeenteraadsverkiezingen werd hij op 8 januari 1971 Schepen van Openbare Wer ken, Economische Zaken en Middenstand. Doch lang voor hij openbare werken in handen kreeg, besefte hij meer dan wie ook dat een Ninove, zoekend naar moderne ontplooiing en eigentijdse noodzakelijkheid, belangrijke open bare werken absoluut nodig 'had. Na de rechttrekking der Herllnkhovebeek door de aanleg van een afvoerkanaal werden de voor dien regelmatig terugkerende overstromingen stop gezet en werd de mogelijkheid geschapen tot af schaffing der binnenwaterwegen. In nieuwe wijken rezen lange rijen nette, frisse huizen uit de grond Polderkwartier, Kleine Land eigendom. Maar de grootste verwezenlijking van Schepen De Riemaecker is wellicht de idee en de aanleg van de oostelijke omleiding rond Ninove, thans volop in uitvoering na het bouwen van een prach tige, brede brug over de Dender en na onderbrug- ging van Astridlaan, spoorweg en IJzerenwegbaan. Wanneer eerlang deze omleiding in gebruik zal worden genomen zal de hele omgeving een ander uitzicht hebben gekregen. Wat destijds de open stelling van de Leopoldlaan voor de stad heeft be tekend, wordt nu na zoveel jaren herhaald, maar dan heel wat sterker. Schepen De Riemaecker zal die dag mogen uit kijken over een machtig resultaat. Natuurlijk, niet alleen hij heeft gewerkt. Maar zowel vriend als tegenstander zal moeten erkennen dat van hem in al deze aangelegenheden de meeste ideeën zijn uitgegaan, dat hij heeft doorgezet, soms tegen onverschilligheid of onachtzaamheid in, dat hij bergen administratieve slenter opspeuren kon en er weldra korte metten mee maakte. En met kennis van zaken én met stugge ver betenheid heeft hij zich steeds volledig gegeven en bij elke dringende noodwendigheid ging hij er achter staan met zijn hele gewicht - en dat is heel wat (Denk even aan beide industrieparken). En nooit was hij in al zijn werk - zijn vele werk, dat hem helemaal inpalmde, soms meer dan goed was voor hemzelf - begaan om eigen voordeel of populariteit. Nooit ook heeft hij geaarzeld het belang van de Ninoofse gemeenschap voor te laten gaan op dat van de enkeling, ook al leverde hem dat meer dan eens bittere vijanden op de nek. Dat het getal van de vrienden echter tientallen en tien tallen keren groter is, bewijzen de verkiezingsuit slagen van 1966 en '71, waar Schepen De Riemae oker van alle kandidaten het grootste aantal voor keurstemmen behaalde. Hij heeft voor Ninove zeer veel gedaan het ds een gemeenplaats geworden dat te schrijven, het is overbodig, want iedereen ziet en weet het. Ninove moet Schepen De Riemaecker dankbaar zijn. Als ooit geschiedkundigen zich zullen buigen over deze tijd en de balans opmaken van wat in deze stad in de zestiger- en zeventigerjaren werd tot stand gebracht dan zullen zij de naam Armand De Riemaecker op geen enkele bladzijde van hun geschriften weg kunnen laten en dan zal blijken dat de figuur en de hand van de Eerste Schepen in elk van de huidige stedelijke verwezenlijkingen duidelijk te onderscheiden vallen. Wij schreven ooit Nu is het natuurlijk nog veel jaren te vroeg. Want Eerste Schepen Ar mand De Riemaecker is nog lang niet klaar met zijn wenk. Bij de hulde die U wordt gebracht, Heer Sche pen De Riemaecker, sluit De Denderklok vol mondig aan en feliciteert U en uw achtbare dame van harte en oprecht. Precies op het ogenblik dat het Sint- Aloysiuscollege van deze stad zich klaar maakt om het hoogtepunt van de vierin gen bij gelegenheid van zijn 100-jarig be staan te beleven, is het niet meer dan pas send dat in deze kolommen een plechtig woord van dank wordt geplaatst aan deze school om wat zij een eeuw lang voor stad en streek heeft gedaan en heeft betekend de instelling waar honderden jongens een verstandelijke vorming en vooral een fiere christen levenshouding mee hebben ge kregen, die hen bijbleef, hun hele leven. Tevens een bijzonder hoogachtende groet aan alle leerkrachten die binnen de muren van het eerbiedwaardig instituut met kennis en vooral met liefde voor heel wat meer, heel wat edeler, werken dan voor een karig loon. Ten slotte een eresaluut aan Zeereer- waarde Heer Principaal Taelemans, die in moeilijke tijden als deze een hele ge meenschap van 1540 jonge mensen met vaste hand, met heldere blik maar vooral met liefdevolle zorg en kommer te leiden weet naar een hoger ideaal. De Redactie. 4

Denderklok | 1972 | | pagina 1