Waardige Huldiging van Jubilerend Raadslid Armond De Riemaecker HOOGDAG voor het 100-jaar-jong Sint- Aloqsiuscollege Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 11 februari 1972 ZONDAG 6 FEBRUARI 1972 Drukker - Uitgever Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Prijs per nummer 4 Fr. Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Vorige vrijdag bereikten wij de stemmig met bloemen versierde raadszaal van het stadhuis langs roden fluwelen tapijten. Het stadsmagistraat vier de feest naar aanleiding van het zilveren ambtsju bileum van Raadslid de Heer A De Riemaecker. (Dhr Van den Berghe, in het buitenland ver blijvend, liet zioh verontschuldigen). Schepen De Riemaecker en zijn dame. verge zeld van hun vier zonen en ééndochter (drie doch ters hadden moeten belet geven) bezetten de ere plaatsen toen de voltallige gemeenteraad zijn in trede deed en de rij der sprekers werd ingezet door BURGEMEESTER MiLO, namens de Raad Als voorzitter van de raad, krijg ik de eer, als eerste, hartelijke felicitaties te richten aan mijn collega, schepen Armand De Riemaecker, naar aan leiding van zijn jubileum van 25 jaar lidmaatschap van deze gemeenteraad. Bij de eerste verkiezingen na de oorlog, name lijk op 24 november 1946, werd hij verkozen om zijn mandaat aan te vangen op 24 januari 1947 en het ononderbroken voort te zetten tot heden. Dit politiek mandaat onafgebroken gedurende 25 jaar uitoefenen ten dienste van de Ninoofse ge meenschap verdient alle lof en gelukwensen. De snelle evolutie in de problemen, de ver scheidenheid van de aangesneden materie in deze na-oorlogse tijd, hebben onafgebroken van hem een grote inspanning gevérgd; niet alleen om de speci fieke behoeften in die takken te ontdekken maar ook om door constructief mede te werken de pas sende structuren uit te bouwen om eigentijdse aan de evolutie aangepaste en op de toekomst gerichte vormen te vinden om onze bevolking betere levens voorwaarden te bieden, passende werkgelegenheid te verschaffen en zich cultureel te verheffen. De jubilaris heeft in zijn groep en in de raad daartoe een zeer ernstige bijdrage geleverd, met zeer veel persoonlijke inzet en doorzettingsvermo gen - het waren niet altijd rozen zonder doornen - en vele projecten heeft hij mede weten te realise ren danlk zij zijn overredingskracht en zijn geloof in de toekomst. Thans staat hij op een bepaalde sport van de ladder van deze gemeenteraad, hij heeft niet stil gezeten. (Lees verder op pagina 3) ONTVANGST OP HET STADHUIS Te 11 uur had het magistraat van onze stad eraan gehouden, de directie en het ganse leraren corps op het stadhuis te ontvangen, naar aanleiding van het 100-rig bestaan van het Sint-Aloysiuscolie- ge te Ninove. Wij ontlenen de volgende citaten uit de merkwaardige toespraak van Burgemeester Milo Het is U, meen ik, genoegzaam bekend hoe graag het stedelijk bestuur aan het compacte lera renkorps van het St.-Aloysiuscollege gastvrijheid verleent, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van hun inrichting. Het welkom dat ik U namens het stadsbestuur en in eigen naam van deze plaats toestuur is bijzonder hartelijk. Deze ontvangst biedt de gelegenheid mijn vreugde over dit eeuwfeest luid uit te spreken en tevens U te doen weten dat het stadsbestuur Uw aktiviteit niet alleen met woord waardeert maar ook met de daad aanmoedigt. De inspanningen die door Uw huidige en vroe gere directies op diverse tijdstippen werden gele verd worden heden beloond en >bekroond. Het stads bestuur acht zich bijzonder tevreden met Uw zeer voorname onderwijsinrichting, die het voortgezet onderwijs sinds vele jaren zo veel direkter in het bereik stelt van onze jeugd. De Vlaamse voorman, priester Hugo Verriest zegde Een volk dat zijn verleden eert, is een groot volk En zijn leerling Albrecht Rodenbach, dichtte Uit 't verleden groeit 'het heden, uit het nu wat worden zal De stad als gemeenschap smeedt in het onder wijs haar toekomst. Ais burgemeester gaat het on derwijs me zeer ter harte. Ik ben me ervan bewust dat we op dit terrein een hefboom van de algemeen beoogde volksverheffing in handen hebben. De be stendige zorg van het stadsbestuur gaat uit naar het kwalitatieve peil van het hele onderwijsbestel. Wij danken allen die bekend of onbekend tot de tot standkoming Uwer school hebben bijgedra gen. Wij danken de directie en het lerarencorps voor het mooie werk dat zij reeds hebben ge leverd en nog zullen leveren. Wij vertrouwen op hen zoals wij vertrouwen op onze jeugd. Met speciale aandacht denk ik aan de vele oud- leerlingen, voor wie dit eeuwfeest zo talrijke mooie herinneringen oproept en die zich als 't ware voe len herleven. Ik denk aan de hele schaar leerlingen die hieruit mogen onthouden dat ordevolle samen werking en inspanning tot verbluffende resultaten in staat zijn. De stad Ninove huldigt het St.-Aoysiuscollege niet om de Principaal en zijn gevolg in de bloemen te zetten, maar om uiting te geven aan haar vreug de, omdat de gemeenschap verder in het bezit blijft van een culturele verworvenheid te meer. Het vruchtgebruik komt trouwens ieder kinderrijk ge zin ten goede. De stad vindt het bijzonder aange naam dat U haar heeft uitgekozen om Uw onder wijsinrichting verder uit te bouwen. Zij draagt U de warmste sympathie toe en heeft U dan ook bij de verwezenlijking van Uw initiatieven de ruimst mogelijke faciliteit verleend. Het honderd jaar ou de St.-Aloysiuscollege is een erfdeel waarvoor Ni nove diegenen die het ons aan de hand deden uiterst dankbaar zijn. Het is een bezit waar we allen gezamenlijk fier mogen op gaan. Graag breng ik met alle aanwezigen een heil dronk op deze steeds jeugdiger wordende eeuwe- ling. Zeereerwaarde Heer Principaal Taelemans antwoordde gevat op de hooggestemde hulde van het Stadsbestuur met een dankwoord dat wederke rig oprecht en hartelijk was. Hij prees de Heer Burgemeester voor de waar devolle plaats die hij het College toekende, onder streepte sterk de rol van de opvoeding der jeugd als fundament voor alle verdere zorg voor welvaart en welzijn geen straat, geen wijk, geen onderne ming, geen ambt of 'beroep - zei hij - waar het St.- Aloysiuscollege niet in aanwezig is met een stukje van zijn geest. Hij waardeerde biezonder de medewerking van het stadsmagistraat voor alle plechtigheden van het eeuwfeestjaar, voor de aanvaarding van het Sche pencollege deel uit te maken van het Bescherm- comité dat alles in de lijn van meeste welwil lendheid die het Stadsbestuur aan de dag legde bij het bekeuren der bouwplannen 'bij de steeds terug kerende uitbreidingsnood van het College. Als de schoolbevolking van het College gedu rende de laatste 10 jaren quasi verdubbelde, dan (Leest verder op pagina 2)

Denderklok | 1972 | | pagina 1