°laams A K T U E E L- TJ ES... DRAMATISCHE DODENWEG BRUSSEL-NINOVE Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 18 februari 1972 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOES Koepoortstraat 10 - 9400 NIN'OVE Tel. 054/327.27 - Postcneckrek. 4736.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Onze Ninoofse Jongsocialisten laten werkelijk geen gelegenheid voorbijgaan om hun doorgedre ven negativisme ten -toon te spreiden Telkens een of andere aktie ten bate van noodlijdenden of misdeelden wordt georganiseerd, 'zijn ze er als de kippen bij om deze te bekritiseren en derhalve te (boycotten. Zo destijds met Boemerang zo met de hulp aan de Pakistaanse vluchtelingen, zo met de 11.11.11 -aktie. Deze aiktie, door tal van Ninoofse verenigingen gesteund, trekken zij eenvoudigweg in het belache lijke. Op hun houding terzake moeten de Jongsocia listen echt niet prat gaan, en hoe hoge borst ze ook opzetten ze komen er echt pietluttig uit in vergelijking met grootse figuren als een Dokter Frans Hemerijckx, die zich edelmoedig en onbaat zuchtig inzette voor de genezing van duizenden melaatsen. En aan wie Ninove, met rechtmatige fierheid en trots, het ereburgerschap der stad verleende. Men kent de klok aan heuren galm zegt een oud Vlaams spreekwoord. En zo moet het ons niet verwonderen dat bij velen en hoe langer hoe meer een gewettigde argwaan groeit t.o.v. de door diezelfde kringen zo veelvuldig gelanceerde nieuwe 'ideeën, als pro gressieve frontvorming en het ten onrechte ge bruikte woord pluralisme Pluralisme is nu wel geen nieuwbakken begrip. Wel een reeds zeer oude wijsgerige opvatting die inhoudt dat de werkelijkheid niet ibestaat uit één (momisme), maar uit vele betrekkelijke zelfstandige wezens Getransponeerd in moderne termen en toege past op de aktuele maatschappij zou men kunnen zeggen de herkenning van hot feit dat er ver schillende filosofische en politieke (in de brede zin van het woord) overtuigingen bestaan, het op brengen van respekt en verdraagzaamheid t.o.v. ieders overtuiging, met last but not least het behoud en de vrijwaring van de eigen persoonlijke overtuiging. In die zin lijkt pluralisme ons niet alleen een lofwaardige bestreving, maar zelfs een nood zakelijk element in een moderne demokratische samenleving. (Je zal het trouwens tevergeefs zoe ken in diktatoriale staatsvormen). Open deur dus voor het echte pluralisme. Een krachtdadig NEEN evenwel aan de tegen woordig nogal in-zijnde pluralistische slogans, ge hanteerd door mensen wier allereerste bekommer nis niet het echte pluralisme is. maar dikwijls een poging tot verantwoording van het verlies van de eigen identiteit. De voorbeelden liggen izó maar voor het ra- De hoofdvogel hebben ze echter NU geschoten Pen' In een plaatselijk reklameblad publiceren ze een rechtzetting waarin ze formeel te kennen geven NIET te hebben meegewerkt (en het ook niet te willen doen) aan de Melaatsenaktie Maar die houden we voor een volgende keer. Uit het tijdschrift De Bouwkroniek van 5 februari 1972, ontleenden wij een artikel dat al onze lezers zal interesseren en niet in het minst de gebruikers van het baanvak Ninove-Brussel. n Het is ongewoon dat we De Bouwkroniek ge bruiken als rubriek voor ongevallen en zeker niet als hoekje voor gebroken armen en benen. Maar voor éénmaal moeten we daarop een uitzondering maken voor de weg Brussel-Ninove, waar de over heid niets doet om het dramatische dodencijfer in te perken slechte verkeerssignalisatie, amper zichtbare wegmarkering, een verlichting slechter dan mot kaarsjes... De jongste balans tien voetgangers doodgere den op amper tien dagen, en dat op een wegstuk van nauwelijks 20 kilometer... het is afgrijselijk. We spreken dan nog niet. van de vele ongevallen mot blikschade en izwaar- of lichtgewonden. Dat onthutsend cijfer mag dan nog een spits zijn, maar het gemiddelde dodencijfer op die weg ligt niet zo veel lager. Op het tot vier rijstroken verbrede vak tussen Roosdaal en Schepdaal (is de signalisatie beneden alles, van Schepdaal tot Dilbeek vernauwt de steenweg midden lintbebouwing tot een gevaar lijke driebaansweg. In afwachting van de verbre- dingswerken laat men de weg daar maar zo slecht als hij is. De verzoeken tot verbetering van de gemeen tebesturen blijven meestal gevolgloos. Thans héb ben een 120-tal verenigingen uit de gemeenten die aan de steenweg palen., beroep gedaan op de Mi nister van Openbare Werken; 120 verenigingen uit het tot op heden door Openbare Werken wel erg stiefmoederlijk behandelde Pajottenland, de ver waarloosde Vlaamse westkant van Brussel... Het wordt inderdaad werkelijk misdadig lan ger onverschillig te blijven toekijken. Dat zullen ook de ouders van de drie onlangs op die steenweg doodgereden kinderen te Dilbeek beamen. Maar sedertdien werd de zwarte lijst al indrukwekkend uitgebreid BOOMPLANTINGSAKTIE 'NINOVE De nationale boomplantingsaktie, die jaarlijks plaats vindt rond 21 maart, heeft dit jaar het thema Boom, Bomen, Bossen gekozen. In dit kader heeft de stedelijke kulturele raad de aangesloten verenigingen, de jeugdorganisaties en de scholen uitgenodigd tot een gezamenlijke ak tie. Het resultaat is drievoudig 1) een wedstrijd in plastische kunsten (teke nen, schilderen en andere technieken) voor drie kategorieën 6 tot 12 jaar, 12 tot 18 jaar, en 18 jaar en meer. Thema Boom, Bomen, Bos - Zij bedreigd, wij bedreigd laten we ze redden. Inzendingen vóór 10 maart aan Kulturele Raad - Stadhuis Ninove. Uit de ingezonden werken zal een selectie ten toongesteld worden op 17, 18 en i9 maart. In elke reeks worden drie werken bekroond. 2) een symbolische boomplanting op de Astrid- laan op 18 maart. 3) een verkoop van 'bomen aan particulieren. Elke inwoner van de stad krijgt door een omzend brief de gelegenheid bestellingen te doen aan de werkgroep van de boomplantingsaktie. Op 18 maart worden die bestellingen dan afgeleverd. Dit jaar wordt de boomplantingsaktie te Nino ve gezamenlijk en grootser ingericht. Langs de pers om zal de bevolking nadere details vernemen over deze akitie. Die bomen izullen een rol spelen om ons te beschermen tegen luchtbezoedeling, maar te vens het uitzicht van onze stad rianter, aantrekke lijker maken. In dit verband werden ook door het stadsbestuur grote plannen voor groene zones ont worpen.

Denderklok | 1972 | | pagina 1