we z\u u/aams erA C.V.P.-Ninove vierde op waardige wijze haar JUBILARIS SCHEPEN A. DE RIEMAECKER Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 10 maart 1972 96 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NSNOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Vorige vrijdag, 3 maart, had in Ons Huis de viering plaats van de Heer Schepen Armand De Riemaecker, naar aanleiding van zijn 25 jaar lidmaatschap van de Ninoofse Gemeenteraad. De zaal was volledig bezet en tussen een gezellig democratisch etentje in, werd het woord gevoerd door de hiernavolgende sprekers. Plaatselijk Voorzitter de heer E. Van Dalem Mijn'heer de Minister, heren parlementairen, Geachte dames, juffrouwen en heren, In naam van het C.V.P.-bestuur onzer afdeling heet ik U allen hartelijk welkom op deze feest avond. Ilk dank ook onze drie sprekers van van avond omdat ize zo vriendelijk zijn geweest met ons allemaal samen onze jubilaris en zijn achtbare familie te willen komen vieren. Tevens dank ik alle leden en sympathisanten der partij die op finan ciële of andere wijze aan deze feestviering hebben meegeholpen. Wel beste vrienden, als u hier vanavond zo talrijk aanwezig bent toont dat uwe echte aanhan kelijkheid aan onze jubilaris en zijn achtbare fa milie. Voor mij zou het zeker onmogelijk zijn een kwarteeuw actief politiek leven en werk van Sche pen De Riemaecker te belichten. Daarom koos on ze partij in de eerste plaats iemand die de laatste 8 jaar elke dinsdagavond samen met onze gevierde in de 'biechtstoel zat. Samen hebben ze getracht de alomgekende leuze van onze jubilaris Voor een schoon, groot en welvarend Ninove waar te ma ken. Nogmaals dank ik U allen van harte en op recht. Heer Schepen N. De Jonghe Waarde Jubilaris, Een paar weken terug zijt ge in de schoot van de gemeenteraad officieel gehuldigd voor uw zil veren jubileum als gemeenteraadslid. Het was een waardige en verdiende hulde, die vanwege alle woordvoerders oprecht en gemeend was. De weer klank ervan heeft zich ondertussen in de stad ver spreid en heeft allerlei genuanceerd gunstige com mentaren uitgelokt. Een daarvan was de C.V.P. Iheeft geluk dat ze zulk een bevoegd voorman heeft. Hetgeen we volmondig beamen. Het is dan ook een plicht voor de C.V.P. dat ze U huldigt. Maar het is een aangename plicht. Dat er daarbij gevierd wordt en een stukske geta feld is maar 'heel natuurlijk. Een jubilaris in de familie wordt gevierd met een feestmaal, al is het dan ooik nog zo 'bescheiden, en met een geschenk. En vermits de C.V.P.-afdeling een grote familie is. of toch zou moeten zijn, doen we dat ook. Natuurlijk blikken we bij dat familiefeest eens terug in die voorbije tijdspanne van 25 jaar. En we herinneren ons dat ge IJ van bij de oprichting van de C.V.P. in 1945 met voile overgave hebt ingespan nen om te ijveren voor de christelijke princiepen van de vernieuwde partij. WTeldra kwam uw zin voor organisatie aan het licht. Het begon met het oprichten van een schaar jeugdige en enthoesiaste propaganda- en plakkers- ploegen, waaraan ge daadwerkelijk deelnaamt bij al de parlementaire en gemeentelijke verkiezings- kampagnes van de veertiger tot de zestiger jaren. Resultaat Ge werdt in 1946 onmiddellijk verkozen als gemeenteraadslid. Nadien was de inrichting van een grote ten toonstelling van de katholieke pers in de lokalen van het Instituut der HH. Harten grotendeels uw werk. De toenmalige pauselijke nuntius was aan wezig bij de plechtige opening ervan. Hoeveel ministers en invloedrijke personalitei ten ge nadien nog naar Ninove hebt kunnen bren gen op plaatselijke of kantonnale C.V.P.-vergade- ringen, is moeilijk met juistheid te bepalen. Uw organisatietalent bereikte een hoogtepunt in de strijd om de Koningskwestie. Onder uw im puls als kantonnaal C.V.P.-voorzitter werd er toen in elke gemeente van ons kanton een manifestatie voor het Vorstenhuis georganiseerd. Om de 14 da gen een optocht en een meeting in een andere ge meente. Daarop werden dan alle plaatselijke CVP- bestuursleden uit het kanton verwacht. En ze wa ren er elke keer samen met de CVP-ers uit de be togende gemeente, altijd met één of verschillende muziekkorpsen op kop. Het waren, maanden aan een stuk, geestdriftige getuigenissen van hoge waar dering en onwankelbare trouw aan onze Dynastie. Enkele jaren was de schoolkwestie een nieuwe aanleiding om uw organisatiegeest de vrije teugel te laten vieren. Als arrondissementeel CVP-voor- izitter waart ge de spil van de inrichting der beto gingen in de strijd voor de rechten van ons katho liek onderwijs. Dat de verwezenlijking van het schoolpakt te danken is aan de taaie strijd van de CVP-ers van toen, is nu grotendeels vergeten. Zelfs door velen die er baat bij hébben gehad. Een politieke partij moet steeds ijveren om zelf aan het bestuur te geraken. Dat is altijd uw leuze geweest. Die leuze getrouw zijt ge er na de gemeenteraadsverkiezingen van 1958 in gelukt een CVP-BSP coalitie tot stand te brengen. Gij hadt ge durende 12 jaar in de oppositie kunnen vaststellen wat er in het Ninoofse stadsbeleid dringend moest veranderen om mee te kunnen met de snelle evo lutie van de naoorlogse tijd. Onmiddellijk na uw aanstelling als eerste sche pen, begin 1959, hebt ge U met ongemeten ijver aan het werk gezet om projecten naar voor te brengen en plannen op te maken van de openbare werken, die Ninove, volgens uw opvatting, dringend nodig had. Het waren geen plannen om in de schuif te blijven liggen, maar de uitvoering ervan werd on middellijk aangevat. Zonder dosering van krachten, zonder het najagen van enig eigenbelang hebt ge er U achter gezet. Het moest gaan en liefst zo vlug mogelijk; zonder iets of iemand te ontzien, zelfs niet in eigen rangen. Dat ge aldus hadt af te rekenen met twijfel, onverschilligheid, onbegrip en zelfs met gemene laster, omdat uw plannen in het begin niet werden begrepen, heeft U niet weerhouden om met koppi ge vastberadenheid voort te werken. Ge hebt U dikwijls mogen verheugen in flinke resultaten. Maar ge hebt ook uw deel gekregen van ernstige teleurstellingen. We hebben ons samen met U mogen verheugen bij uw aanstelling als se nator. Maar we hebben ons evenzeer als U diep ge griefd gevoeld toen uw kandidatuur voor de eerste plaats bij de vervroegde parlementsverkiezingen van 1961 niet meer weerhouden werd als gevolg van een onfair gevoerde poll-kampagne. Maar halsstarrig en vastbesloten hebt ge door gebeten en U verder volledig ingezet voor de goede werking van onze plaatselijke CVP-afdeling en voor het welzijn van onze stad. Dat kunnen alleen sterke karakters, mensen die een rotsvast geloof hebben in de degelijkheid van hun werk en een onwankelbaar vertrouwen in de goede afloop ervan De resultaten van uw inspanningen spreken voor zichzelf het afvoerkanaal, waardoor onze stad gespaard wordt van overstromingen - de klei ne landeigendommen, die een sierlijke open wijk vormen en waarvan de uitbreiding met nog 100 nieuwe woningen in het verschiet ligt - de urbani satie van het Polderkwartier, waardoor het hart van de stad een mogelijkheid tot grote uitbreiding wordt geboden - het opruimen van krotwoningen - de oprichting van het boven- en benedenindustrie- park, waar nieuwe nijverheden gelegenheid zullen bieden tot wenk in eigen streek - de vernieuwing van de openbare verlichting in het stadscentrum, op de Albert- en Elisabethlanen en de Steenweg naar Aalst - de oostelijke omleiding van aan het busstation te Meerbeke tot aan de Doom, met de grote brug over de Dender en de onderbrugging van de spoorweg, omleiding welke in de eindfase van volledige afwerking is en waardoor het verkeer in het centrum van de stad merkelijk zal vermin deren - het afwerken van de zwemkom - het dem pen van de binnenwateren in de stad en de ver nieuwing van de Graanmarkt, welke eerlang zullen aangevangen worden. Zonder de projecten te ver geten welke in voorbereiding zijn sporthalle - sportstadion - cultureel centrum alles te samen reeds een meer dan indrukwekkend geheel. Niiernand zal zich werkelijk kunnen indenken wat een berg werk zulks heeft gekost besprekin gen, samenstellen van dossiers, schrijven van ontel bare brieven, bezoeken en verzoeken aan hogere instanties, verwerven van begrip en steun bij het (Leest verder op pagina 2) 8*6/

Denderklok | 1972 | | pagina 1