k fist 6/7 r0\\^Sezmd we^ó/( EN NU: VOORWAARTS EINDELIJK... "S3 Zaligs JCoogdag Raadszitting \j jt. 1 ui"1,*r A ,.i Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 31 maart 1972 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN VAN 20 MAART 1972 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 •jirroiiriiiïïiniBiiimiii aihii mmn n ii iiiiéihimiiiiH Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Zoals onze lezers reeds weten werd de heer Wilfried Martens als nieuwe voorzitter van de C.V.P. verkozen met een meerderheid van niet min der dan 837' van de stemmen. Alle omstandighe den in aeht genomen ikan dit een succes worden genoemd. Nu wisten we wel dat onze man, als kandidaat van het hoofdbestuur, de beste kans liep. maar dat een overdonderende meerderheid van toch in de politiek vergrijsde mannen deze kandidatuur zo volledig zou steunen, had niemand verwacht. Het doet ons bijzonder genoegen vast te stellen dat de leiding begreep dat er uit een ander vat diende getapt, dat de ikloof, ontstaan tussen basis en top, onverwijld diende toegestopt en dat der halve naar een noodzakelijke verjonging diende uitgezien. Het is niet de minste verdienste van mannen als Eyskens, Van Kerkhove en anderen dit te heb ben begrepen, de moed hebben gehad afstand te doen van persoonlijke ambitie en recht op promo tie, om alleen het belang der partij in het oog te houden en er konsekwent naar gehandeld te heb ben. Dat wijst op politieke moed die we helaas, zelden of nooit bij andere partijen vaststellen. De taak die de nieuwe voorzitter wacht is zwaar en moeilijk, nog een beetje moeilijker ge maakt omdat velen nog wantrouwig staan tegen over hem omwille van zijn nogal stormachtig po litiek begin dat niet vrij bleef van jeugdzonden. Ons hindert dat niet, want welke politieker mag zeggen dat hij nooit een jeugdzonde bedreef Wij zullen dus maar zeggen zand er over en wachten op wat komt. Want intussen is student Martens advokaat Martens geworden, met meer rijpheid, met meer 'bezadigdheid in oordeel en op treden, beselt hij wel dat tussen jeugddromen en reaalpolitiek een enorm verschil ligt. Kortom dat politiek de kunst der mogelijkheden is en blijft. Een van de moeilijkste taken die de nieuwe Praeses voorgeschoteld krijgt, is ongetwijfeld het bewerken van de terugkeer van een massa jonge ren die, zich onbegrepen voelend of denkend, hun hall elders gingen zoeken maar rap tot de bevin ding kwamen dat daar niets te bereiken viel, hoe aanlokkelijk het ook ward voorgesteld. Wij weten dat deze kwestie de heer Martens nauw aan het hart ligt, zijn hoofdbekommernis uitmaakt en dat al zijn inspanningen deze richting zullen uitgaan. Met reden trouwens. Lukt het de nieuwe Praeses terug de vroegere band te leggen tussen basis en leiding, door het verlenen van meer medezeggen schap, door het heropwekken van nieuw vertrou wen, door het besef te scheppen dat de stem van de basis ook aan de top wordt gehoord, dan zal meteen een eind zijn gesteld aan de achteruitgang der laatste jaren en krijgt de C.V.P. opnieuw de vitaliteit die haar altijd heeft gekenmerkt. Maar als tegenprestatie moet de jeugd uit haar negatieve houding treden en werkelijk aan het po litieke leven willen deelnemen. En dat zal, daar van zijn wij overtuigd. Ook bij de franstalige P.S.C. is er heel wat ver- derd. Daar ook is de jeugd aan bod gekomen want ze krijgen daar, weliswaar met slechts 46 van de stemmen, ook een nieuwe voorzitter, nl. de heer Fernand Nothomb. Rekening houdend met het aan tal kandidaten - er waren er minstens vier - mag ook hier gesproken van een doorbraak van de jonge generatie. Ook de heer Nothomb zal het moeilijk krijgen, want zitten wij hier gekweld met tegenwringers, dan krijgt de waalse Praeses toch nog wat meer op de rug. Het Rassemblement Wallon en de F.D.F- ers zijn geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken. Opmerkelijk bij deze verkiezingen is wel dat, zowel boven als onder de taalgrens, ofwel geen brusselse kandidatuur was, zoals bij de C.V.P., of wel dat de brusselse kandidaat geen schijn van kans kreeg de leiding der partij in handen te ne men. In dit opzicht mogen we zeggen dat de C.V.P.- P.S.C. volledig aan de brusselse invloed is onttrok ken. Te beter Wat ons vooral veel genoegen deed was de opvallende geest van wederzijds begrip opgebracht door de heren Martens en Nothomb, bijzonder in het geval van deze laatste die - dat blijkt uit een goed geslaagde T.V-reportage - een juist begrip toonde voor de noden en eisen van de Vlamingen. Alles bij alles, twee jongeren die een juist be grip tonen voor onze tijd en die bereid zijn samen aan het zelfde zeel te trekken. Als ze dat doen - en waarom zouden ize niet - dan staan er ons op nieuw schone dagen te wachten. Met zijn spoedzending van 29 maart ref. 564 BD. 0082, deelt de Dienst van Bruggen en Wegen ons mede dat DE NIEUWE DENDERBRUG nr 22, tussen de Désiré de Bodtkaai en de Oude Kaai, MORGEN ZATERDAG definitief voor het verkeer ■zal opengesteld worden. De Heren De Saeger en Fr. van Mechelen, respectievelijk minister van Openbare Werken en de Nederlandse Kuituur, zul len de plechtige opening bijwonen. Om 10 u. stipt zal de Heer De Saeger persoon lijk het traditionele lint doorknippen, nadat eerst nog een allerlaatste proef voor het regelmatig stij gen en dalen zal gedaan worden; dit werk dan on der leiding van de hoofd-ingenieurs Kemma en Clotmans. Ter gelegenheid van zijn aanwezigheid te Ni- nove zal Minister van Mechelen een bezoek bren gen aan de nieuwe installaties van V.K. Ninove, in de Dendermeersen, ten einde ter plaatse de mo gelijkheid tot eventuele subsidiëring te onderzoe ken. De automobilisten worden ervan verwittigd dat de geplaatste verkeerstekens en lichtsignalisatie stipt dienen nageleefd te worden. -Iv-u7AVv Even na 20 u. verklaart Burgemeester Milo de izitüing voor geopend. Dhr Burgemeester - Wij nemen dus eerst het punt terug van de voorgaande zitting 14) T.V.Distributie aansluiting aan de intercom munale Edas. Dhr Coppens - Wij zijn met de secties samen gekomen en de 'kwestie werd grondig besproken. Zijn er nu nog opmerkingen Dhr De Riemaecker - Het vraagstuk der TV- distnibutie op het grondgebied van Ninove werd grondig onderzocht (Leest verder op pagina 2) Vlaams

Denderklok | 1972 | | pagina 1