e n Qatns en VOOR VERZAMELD WITTE DONDERDAG 1972 Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 7 april 1972 DE SCHEPEN VAN DE MIDDENSTAND Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheekrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Al sinds lang reageren we niet meer op het proza waarmede De Jong Socialist de schamele bladzijden van zijn twee maandelijks aktieblad moet vullen. Dat tijdschrift gaat, net als menig ander, ongeopend naar de prullemand. Maar hoe komt iets Een goede vriend, bij wie we toevallig binnenvielen, reikte ons dit blad over en zei, tussen zijn lach tranen door geen Kof fie voor Nederland of Bloed voor Angola, maar de verzameling onderaan. Het resultaat was een straffe anti-lachkrampen-borrel voor beiden want. volgens verzamelaar A.W. van de Jong Socialist Volgens vluchtelingen gaan in Mozambique de Portugese soldaten als volgt te werk bloeders worden gedwongen hun kleine kinderen in nton- do's (dit zijn blokken hout waarin maïs wordt gestampt) te leggen. Toen ze niet konden ver- tellen waar de troepen van FREL1MO (Bevrij- dingsfront voor Mozambique) zich bevonden wer- den ze verplicht hun eigen kinderen met de stum- pers te verbrijzelen Lekker griezelig voor de snullen die zo iets geloven. Spijtig zegt A.W. ons niet of die kinder stamppot later als filet werd verkocht. Americain natuurlijk, want die zijn nog een stuksken barbaar ser dan de Portugese of Spaanse fascisten. Dat zou het gevalletje een nog meer aktiever en ge kruider smaak gegeven hebben. En als ge dat niet gelooft, dan heeft A.W. nog wel iets beter, ditmaal niet zo ver van huis, maar vlak hierbij te Antwerpen-Zuid nl. waar een man woont die in een beekje (let op het kleinwoord) waarin de petroleuminstallaties (meervoud) hun afval lozen, een soort sluisje (nog een kleinwoord) samen knutselde (sic), dat het water doorlaat en de olie tegen houdt. Een paar duizend liter per dag (kan de man aldus van het water scheppen - met een (koffielepel - en tegen goede prijs verkopen, bij izo verre dat deze schepper zich al een tank wagen heeft aangeschaft. Wij weten niet precies waar A.W. dit wereld schokkend nieuws heeft opgerakeld maar naar on ze mening is de tapkast wel zijn bijzonderste in formatiebron. Tenzij deze kwakkels uit een gees- tes-verruimd brein spruiten, wat meteen de uitleg zo zijn voor deze pseudo akelige toestanden in fas cistische landen zoals België en Mozambique. Dichter bij de waarheid zullen we wel zijn als we beweren dat AW. zijn journalistieke weten schap pui uit proza van boven de Moerdijk, bij de Hollandse Mao-jongens die precies niet van de eer ste leugen gebarsten zijn en maar doordraven als het maar tégen alles wat kristen en westers gaat. Indachtig de woorden van aarts-leugenaar Dr. Joseph Goebbels die beweerde dat, hoe grover de leugen hoe gemakkelijker ze er bij de massa in gaat, zullen we A.W. maar geloven als hij met naam en stuk de waarheid van de aangehaalde fei ten kan bevestigen. In afwachting... En terloops nog iets. In België is de pers vrij, zo zeggen toch de grondwet en Manfred Janssens in zelfde Jong Socialist. We vinden erg jammer dat de Constituante daar niet enkele woorden heeft aan toegevoegd, zoals b.v. voor mensen met een ge zond verstand Want van de ene kant zijn waar heid gaan zoeken in Angolees koffiedik en de af hankelijkheid der pers aan publiciteit aan de kaak stellen, en anderzijds zelf beroep moeten doen op adverteerders om een snertblad in leven te houden, ligt een afstand die een rare geestesgesteldheid weergeeft. Of deze adverteerders weten welk misbruik van hun lieve centen wordt gemaakt, is een zaak die zij zelf maar moeten uitmaken. DANKT de talrijke handelaars van Ninove om hun flinke medewerking voer de winkelshow van Witte Donderdag 1972; DANKT de verschillende wijkcomité's om hun vernuftige attracties; FELICITEERT allen voor de gedane inspan ningen; STELT MET GENOEGEN VAST dat een mas saal publiek zijn interesse betuigde en het bewijs leverde van de onbegrensde mogelijkheden die blijven bestaan voor alle vooruitstrevende hande laars op gans het grondgebied van Ninove. Begunstigd door uitzonderlijke gunstige weers omstandigheden is Witte Donderdag 1972 een uit zonderlijk handelsevent geweest te Ninove. Het weer heeft er weliswaar goed toe bijge dragen, doch gans de verdienste voor het wellukken is de beloning voor de grote inspanningen geleverd door de handelaars zelf en voor de vernuftige ini tiatieven van de verschillende wijkcomité's. Veel volk in Stations- en Biezenstraat waar het muziekkorps van Aspelare wandelconcert hield in een mooi verlichte wijk. Een massa volk in Lavendel- en Geraardsberg- sestraat alwaar een paar dunvers over vedetten beschikten om platen en andere artikelen te naam- tekenen. Zeer veel volk in het Centrum alwaar het mu ziekkorps van Appelterre een wandelconcert gaf en alwaar de Carini Boetiek opening hield. Veel bezoekers voor de autoshow op de Graan markt. Een massa volk over de Dender, op Burcht- dam en Brusselstraat, alwaar benevens een wandel concert, een autoshow, een regen van attracties, de zwemkom bezichtigd werd door 3 a 4.000 be zoekers. Kortom, zonder de minste overdrijving, een massaal succes voor de handelaars van Ninove. Zij hebben op Witte Donderdag het bewijs ge leverd dat ze van zich kunnen afbijten. Het publiek heeft bewezen dat inspanningen op prijs gesteld worden en dat de gewone hande laars er mogen en moeten zijn. Spijtig dat enkele zeldzame uitzonderingen nog niet begrepen hebben dat solidariteit ook bate brengt Witte Donderdag 1972 heeft afdoende bewezen dat er onbegrensde mogelijkheden blijven bestaan voor elke handelaar, die meewil met zijn tijd. op GANS het grondgebied van Ninove. A.D.R. e^6/

Denderklok | 1972 | | pagina 1