d e 0lQams o\\^Se VRIJHEID OF VOORUITGANG Zalige JCoogdag SINKSEN-KERMIS 1972 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN STAD NINOVE Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 19 mei 1972 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Vlaanderen is een land waar de folklore - bol- len, boogschieten, potten pakken, hanengevechten en dorpspolitiek altijd weelderig hebben getierd. Tot de moderne welvaart ook aan deze aangename zijde van het vroegere leven een einde heeft ge steld zonder er nochtans in te lukken onze ingebo ren drang naar gezellig samenzijn, vergaderen en politiek volledig uit te roeien. Alleen is er een verschuiving waar te nemen naar wat we met veel durf intellectuele ontspan ning zouden noemen, zoals wedden op velokoer- sen, pronostikeren op Littlewood, kontesteren, dia logeren en ko ngr esse re nmet "n uitgesproken voor liefde van de politieke elite tot deze laatste bezig heid. Eigenaardig is het wel dat al deze kongressen, nationaal of internationaal, nooit plaats vinden er gens op een stille plaats in de hei, maar wel daar waar in de onmiddellijke nabijheid alle komfort, mitsgaders goede spijshuizen en dergelijke te vin den zijn. Voor politieke kongressen schijnt de maand mei bijzonder geschikt, want nauwelijks zijn de Vlaamse liberalen uit Knokke weg, of de socialis ten zijn aan de Noordzee verschenen terwijl nog enkele andere kongressen voor deze maand op de agenda staan. Dat er op deze vergaderingen veel gepraat en w einig gezegd wordt is gekend, maar met iets nieuws voor de pinnen komen zoals de Vlaamse liberalen, wel, dat is duiven. Want de P.V.V. boog zich zwaarwichtig over een aantal eigentijdse verschijnselen zoals censuur, abortus, opwekkende en geestesverruimende mid delen, athanasie en homofielen. Noch min. noch meer. Voor zo ver we weten werd geen aandacht geschonken aan lang haar en vloeren broeken, iets dat aan de aandacht der Vlaamse liberalen moet zijn ontsnapt. Als nuchter mens vraagt ge U toch af of het wel de moeite loont aan elk dezer gevallen, pardon problemen, zoveel aandacht te schenken, dit dan in een tijd waarin achterlijke gebieden tot Derde Wereld, drugsverslaafden tot zieken en... anderen tot homofielen worden omgedoopt. Zoals het een open vraag blijft waar de ge zonde staatszin en het zelfrespect zit van de libe rale politieke leiders - oud-ministers, ministers van Staat en pa riemen tariërs op kop - die zich plots geroepen voeden zich aan deze afwijkingen te gaan interesseren. De P.V.V. beweert dat er in België 400.000 homofielen, zo mannen als vrouwen, rondlopen. Naar ons beste weten bestaat er - tot hiertoe - nog altijd geen officieel register van homofielen, zodat we met reden veronderstellen dat de liberalen een speciale studie aan dit weinig stichtend en nog minder interessant klein deel van de bevolking heeft besteed. V at al op een kronkel in sommige liberale geesten wijst, maar er is nog erger. Op gezegd kongres werd geijverd om via het Parlement voor de homofielen een statuut en zelfs vergadercentra te bekomen. In klare en duidelijke taal gezegd zouden homofielen, op onze kosten en openlijk, vergaderzalen ter beschikking krijgen. "Verder zouden ze nog, zoals een normaal kop pel, abnormaal en wettelijk met mekaar kunnen trouwen, met trouwboek, huwelijkscontract en al de wettelijke voorschriften aan deze staat verbon den, adoptie van kinderen incluis, wat dan meteen aanleiding zou geven tot de meest ongelooflijke toestanden. Lach er niet om. in deze dwaze tijd is alles mogelijk. Persoonlijk geloven we niet dat het zo ver komt, maar wel geloven we dat de liberalen, tra ditiegetrouw, een gooi doen naar de 400.000 stem men die hun progressief optreden zou kunnen opbrengen. ies zijn ze in elk geval niet. Hoe is het an ders mogelijk dat iemand als de heer Van Der Poorten, oud-minister van Nationale Opvoeding en niet van intellect gespeend, het openlijk voor de homofielen opneemt, omdat hij ze als volwassenen beschouwt. Volwassen zijn ze wel, anders waren het geen homofielen, maar abnormalen zijn ze heel zeker en moeten diensvolgens als dusdanig behan deld worden. En van dezelfde heer Van Der Poorten, con- servateur door geboorte en afstamming, moeten hoi en ciat Minister van Justitie Vranckx de vlag- drager is van het conservatisme omdat hij de jeugd wil beschermen, is weer een bewijs dat er bij de liberalen iets losgeslagen is. Na Mijn Partij is mijn Land, na Nieuwe De- mociatie, na Steeds Beter, na deze Homofiele Ge loofsbelijdenis, staat het voor ons vast dat het heimwee naar minister-portefeuilles en prebenden de liberalen totaal het hoofd doet verliezen. Vrijdag 19 mei te 1830 u. in de Nederwijk en aanpalende straten Wielercriterium voor Internation. Liefhebbers ingericht door Biljartclub 't Hoeksken. Zaterdag 20 mei te 17 u. in de zaal Roxy Tentoonstelling van werken van Ninoofse Schilders en andere plastische kunstenaars. Ingericht door de Stedelijke Kulturele Raad. Te 19 u. in de Vlaminckstraat Openluchtconcert door het Philharmonisch Ko perensemble van Boom-Willebroek (70 uitv.) ingericht door het Davidsfonds onder auspiciën van het Ministerie van de Nederlandse Kui tuur Dienst Volksontwikkeling. N.B. - Ingeval van ongunstige weersomstandig heden zal dit concert doorgaan in de zaal Roo sevelt, Oudstrijdersplaats. Zondag 21 mei te 9 u. op de vijver in het stadspark Hengelwedstrï jden ingericht door de Visserij Hof ten Berg, Ninove Te 15 u. op het Paul De Montplein Judo-Demonstratie en Wedstrijd ingericht door de judoclub Dojokodokan Dendervindeke, met medewerking van de af deling Geraardsbergeri. Maandag 22 mei, vanaf 930 u. in het stadspark Basketballtornooi met het volgende programma te 9u.30 Euroman Mere - Olympia Denderleeuw te 11 u. Europa Ninove - Osiris Aalst Te 18 u. op de Oudstrijdersplaats Muziek- en Majoretten-Festival met de verzekerde deelname van de volgende muziekkorpsen en majorettenpeletons 1. De Flandria's Showfanfare uit Zedelgem (80 uitvoerders) De Koninklijke Siadsharmonie De Cxoede rienden uit Tielt (80 uitvoerders) 3. De Harmonie De Christene Werklieden uit V aarschoot (80 uitvoerders) 4. De Fanfare St-Cecilia uit Meldert (109 uitv.) 5. De Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia uit Erondegem (72 uitvoerders). Twee uur show. Prachtige muziek- en dansnummers met als apotheose, gezamentlijk optreden van de hoger- genoemde 5 muziekmaatsch. (421 uitvoerders). Dinsdag 23 mei te 13 u. in de Statiestraat Koers voor Beroepsrenners ingei icht door De Standaertvrienden Vertrek in de Koepoortstraat te 14 u. Zaterdag 27 mei te 15 u in de Vredelaan Kaatslutte tussen Gilly en Quaregnon ingericht door Ninove Eendracht w

Denderklok | 1972 | | pagina 1