k "st Voetbal - Auto- en Motowijding NOG NINOVE-BRUSSEL mnove 100 JAAR St.-Aloqsius- FEESTEN Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 16 juni 1972 IN ONS COLLEGE TE NINOVE zaterdag 24 en zondag 25 juni vanaf 19 uur ALLES in eeuwfeeststijl WELKOM!!! Dru'kker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE TeL 054/327.27 - Postcheokrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Op het ogenblik dat we dit artikel stellen is nog niet geweten of de voetbalwedstrijd België- Duitsland al dan niet door de TV zal worden uit gezonden. De franstalige R.T.B. zegt voor haar part ja, de B.R.T. wacht op de beslissing van de Rege ring, want Minister Van Mechelen blijft bij zijn weigering. Officieel blijft dus het verbod, uitge vaardigd door Eurovisie Concern in Genève of hoe dat 'beest ook mag heten, nog altijd van kracht zo dat -in dit gezegend land enkele miljoenen kijkers gespeend kunnen blijven van een kijkstuk dat ze misschien ééns in hun leven onder ogen zullen krij gen. En dat allemaal omwille van een duistere zaak van relklame rond het Antwerp-stadion Zelf ook liefhebber van een gezonde ontspan ning na de dagtaak, hebben we ons zelf, net zoals de meeste landgenoten, gefrusteerd gevoeld en heb ben dan ook met de nodige aandacht de door de T.V. ter zake bevoegde technici in hun uitleg ge volgd Of trachten te volgen, want ingewikkeld is het hele geval wel De redenen tot weigeren van de uitzending zijn naar onze mening te dwaas en te onwillekeurig om ze maar klakkeloos te aanvaarden. Juridisch en administratief zal alles wel dik in orde zijn, maar dat maakt de zaaik niet van Jef De Kijker die het toch maar door een donkere bril ziet. Eenvoudig gezegd kocmt het hier op neer dat 'gewiekste zaken lui, eigenaars van een advertentie-kantoor - toe vallig toch niet van boven de Moerdijk - zot geld betaald ihebben voor elke beschikbare vier kante meter reki ame-oppe rv lakte op de Bosuil en deze oppervlakte dan aan nog zotter prijzen, aan hoofdzakelijk Duitse firma's, doorverhuren. Het cij fer 100.000 fr. voor één enkele avond werd genoemd als uitbetaald aan een Antwerps dagblad dat het ganse jaar door over een goed opvallende plaats TE POLLARE De jaarlijkse bedevaart naar de Sint- Kristoffelkerk zal dit jaar plaats hebben op zondag 18 en zondag 25 juni 1972, telkens te 10 u. beschikt. Hoeveel de onderhuurder hiervoor moet neertellen is ons niet bekend, maar uit wat we kun nen afleiden uit de kommentaar die er opviel moet het bedrag enorm zijn. Nu is het zo dat, volgens vroeger afgesloten ak koorden tussen de verschillende landen aangesloten bij het Eurovisienet, geen nieuwe reklame mag toe gevoegd aan de reeds bestaande, ter gelegenheid van internationale matchen, tenzij het hogerge- noemd Instituut m Genéve zijn toestemming geeft. En dat is niet gebeurd. Op de keper beschouwd is dat standpunt te verdedigen maar of de kijkers daarmede gediend zijn is een andere zaak. Feit is dat de zakenlui die aan deze uitzending schatten verdienen, zelf niet gestraft worden omdat de Duitse T.V. toch de uit zending verzorgt en de relklame dus toch het pu bliek bereikt dat werd gezocht. Komt daar nog bij dat de confraterniteit eist dat de B.R.T. hierbij nog behulpzaam moet zijn zodat we dan voor deze dwa ze toestand komen dat onze BJFLT. de kosten draagt van een uitzending die ons geweigerd wordt. De gestraften zijn dus niet de reklame-agenten noch de Duitse kijkers noch zij die Duitse of Hollandse posten kunnen nemen, maar gij en wij, de stak kerds die hun thans al veel te duur - en over een paar weken nog duurder - T.V.-geld betalen zonder te reageren of iets te ondernemen om aan deze staat van zaken iets te veranderen. •Want werd er veel gepraat over wederzijdse rechten en plichten aan het primaire recht van de kijker werd weinig of geen aandacht besteed. Al leen moderator Bauwens roerde even dit onder werp aan, maar noch de aanwezige sport-redacteurs noch de technici schenen hiervoor belangstelling te hebben. Dat de ganse B.R.T. ons, de kijkers, toch maai- voor een stomme betalende massa neemt, die zich laat vol proppen met allerlei 'goedkope prullen, staat nu wel vast. Dat er boven geëngageerd toneel, bedscènes, platte autobussenpraat, goedkope show en ander geklungel van zogezegd culturele aaitl, nog iets bestaat als gezonde ontspanning is nog altijd niet itot de verlichte geesten van de B.R.T. doorgedrongen. Wel krijgen we soms, als clowneske ontspanning, mededelingen van de Regering in ver beterde gewestspraak of Politieke Tribunes die een gezonde lachlust opwekken, maar hoog reikt het peil van onze uitzendingen niet. Er werd de laat ste tijd heel wat lawaai gemaakt over censuur ibdj de T.V. Welnu, als er één vorm van onverdraaglijke censuur bestaat is het verbod tot uitzenden van dit voetlbalprogTamma een 'klaar voorbeeld van wat ons eventueel te wachten staat. Met de eisen en de wil van de massa kijkers wordt geen rekening gehouden. Tijd en geld voor sex-gezwam is er wel, Ibinnen en buiten, maar zich de moedte getroosten de mening van de kijkers te vragen schijnt boven het intellectueel peil van onze pseudo culturele BR.T.-staf te liggen. Tenzij, en dat is een versie die ingang vindt, het ganse geval opgeschroefd werd om er de span ning dn te houden en op die manier de nog reste rende ing angskaartj es aan de man te brengen. Ter voorlichting van onze lezers achten wij het interessant de parlementaire vraag van Senator Bascour van 6.3.1972 met het ministerieel antwoord te pufriiceeren. Wij onthouden ons van nader kommentaar, Eerstdaags komen we op gans de kwestie eens grondig terug om te onderzoeken of de herriema- kende gemeentebestuurders al het geiijk op hun kant hebben VRAAG nr 30 van de heer Bascour d.d. 6 maart 72 Sinds de moderniseringswerken aan en de ver ruiming van de weg B r usselJNinove is de verkeers dichtheid sterk gestegen en drijven de meeste auto voerders hun snelheid nogal fel op. Dit heeft tot gevolg dat in minder dan zes maanden tientallen zware ongevallen zich op deze rijksweg voordeden, (Leest verder op pagina 2) 6/7 Waams en &zind wvee%; Censuur

Denderklok | 1972 | | pagina 1