&/1 yj 'Ü.Q tn s Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 21 juli 1972 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NiNOVE Tel. 054/327.27 - Postcheokrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. van vrijdag 14 juli 1972 Een paar minuten na 20 u. verklaart de heer Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Hiij verontschuldigt d'hren Coppens en Collyns die in het .buitenland vertoeven. Dhr iWaltniel - lik verontschuldig dhr De Ville die ook in het buitenland verblijft. Dhr Van den Berghe is nog niet in de zaal aan wezig. D:hr Waltniel - Ik vraag het woord voor een persoonlijk feit. Dhr Burgemeester - U hebt het woord. Dhr Waltniel - Tijdens de vorige zitting kwam hier volgend punt ter sprake goedkeuring over eenkomst tussen Assubel en de stad, houdende erf pacht op een strook grond, vertrekkende vanaf de Albertlaan langsheen het kompleks G.B. Daar ik rechtstreeks of onrechtstreeks bij die zaak ibetrokken ben heb ik doen de zitting verlaten. In mijn afwezigheid werden hier dingen gezegd die niet met de waarheid stroken en waarvoor ik van dhr Schepen De Riemaeoker graag wat ophel dering zou willen krijgen. Er werd gezegd dat ik tegen de wet in de Com missie van Financiën heb bijgewoond waarop dit punt ter sprake kwam. Dat is niet waar. Toen ik op dat ogenblik de zitting' wou verlaten heeft men mij teruggeroepen om de zaak nader toe te lichten. Dhr Burgemeester - Dat is hier tijdens de vo rige zitting bevestigd. Dhr Waltniel - I'k meen toch wel al enige erva ring te ^bezitten om te weten wat niet-wettelijk en wettelijk is. Er werd hier gezegd dat de Firma Dewalux zou opgericht zijn zonder bouwvergunning. 'Ook dat is niet waar. Ik ben hier in het bezit van de drie bouwvergunningen die eraan te pas kwamen en die werden toegekend op volgende da ta 7 februari 1967, 19 maart 1968 en 13 januari 1970. Er werd gewag gemaakt dat de Firma Dewa lux een eigendom grond in het industriepark ver kocht aan een firma die achteraf failliet ging. Dit werd toegestaan door het Schepencollege indien deze grond verkocht werd aan dezelfde prijs dat Dewalux hem had aangekocht. En die verkoop is zo gebeurd. (Dhr Van den Berghe vervoegt de zitting). Dhr De Riemaeoker - I'k zal er goed aan doen eens het officieel verslag te lezen. Soms vindt men daar alleen maar de besluiten in... Dhr Waltniel - Ik vraag lezing van het verslag. Dhr Secretaris geeft lezing van heit gedeelte van het verslag dat met dit punt betrekking heeft. Dhr De Riemaeoker - Ik zal de kwestie onder zoeken en antwoorden op de volgende zitting. Dhr Waltniel - Ik zal er op terugkomen. Dhr De Riemaecker - Als ik mij vergist heb zal ik het hier pulbliek zeggen. Dhr Burgemeester - Dat is een woord. Hiermee kunnen wij voorlopig dit punt beëindigen. 1 Sporthal - toelichting project door ontwerper - bespreking. Dhr Timmermans - De schets van het voor ontwerp is klaar. De sporthal wordt ingeplant tus sen de Elisabethlaan en het stadspark, met de hoofdingang langs het stadspark. De nuttige ruimte van het speelterrein heeft als afmetingen 28 x 42 m. wat alle sporten toelaat. Op de benedenverdieping zijn er 250 zitplaatsen voorzien en op de bovenverdieping zo wat 300. Er is een bijzondere sanitaire installatie voor zien voor gehandicapten. Voor de gerant komen er privégebouwen ter beschikking en ook de drie wipmaatschappijen zul len in de sporthal ondergebracht worden. Een cafetaria is ook beschikbaar. Op de bovenverdieping is er ruimte om aan po wer-training te doen, judo en tafeltennis. Het BLOSO heeft reeds een pré-gunstig advies gegeven. Dhr Evenepoel - Was de speelruimte van het kompleks dat wij in Holland bezochten groter of kleiner Dhr Timmermans - In dat kompleks was de speelruimte 42 x 22 m. Dhr Waltniel - Op welke plaats komt de ver warmingsinstallatie Dhr Van de Kerckhove (ontwerper) - Middenin de 'kleedkamers om daar aan de beste distributie te hebben. Dhr De Riemaecker - Zou U niet best twee ver warmingsinstallaties voorzien, afzonderlijk voor het cafateria enz... Dhr Van de Kerckhove - Daarover zal ik de technieker moeten raadplegen. Dhr De Riemaecker - Hoeveel personen kunnen er in één kleedkamer Dhr Van de Kerckhove - 20 volwassenen. Dhr De Riemaeoker - Is dat voldoende voor één schoolklas Dhr Van de Kerckhove - In zo een kleedkamer van 7 z 3 m. kunnen er zeker 30 kinderen. Er zijn 6 dergelijke kleedkamers. Dhr Goubert - Waaruit zal de grondbedekking bestaan Dhr De Riemaecker - Dat is nu nog voorbarig. Dhr Waltniel - Is er een administratief lokaal voorzien - Dhr Van de Kerckhove - Ja, en van daaruit heeft men toezicht over alles. Dhr .Evenepoel - In Holland was er ook een ruimte voorzien voor de kleine kinderen. Dhr Van de Kerckhove - Dit lokaal is prak tisch ook voorzien en zeer gemakkelijk te bereiken door de ouders. Dhr De Riemaecker - Is er een lokaal voorzien voor het onderhoudspersoneel Dhr Van de Kerckhove - Eigenlijk niet. Wel is er een ruime bergplaats voor onderhoudsmaterieel voorhanden. Dhr Waltniel - Het administratief lokaal en de ruimte voor de kassa moeten van elkaar worden gescheiden. Dhr Timmermans - Die mogelijkheid bestaat. Dhr Waltniel - Dit is alleszins noodzakelijk, evenals een lokaal voor het onderhoudspersoneel Dhr De Riemaecker - Dat is inderdaad nodig. Dhr Timmermans - Ook daaraan kan voldaan worden. Dhr Evenepoel - Zijn er voldoende uitgangen Dhr Van de Kerckhove - Er zijn nooduitgangen voorzien en zelfs een grote poort langs waar de brandweer de lokalen gemakkelijk kan bereiken. Dhr Burgemeester - Ik meen dat de evacuatie degelijk is voorzien. Dhr De Riemaecker - Op de verdieping moet men de ruimte voor tafeltennis vooraan brengen, daar deze sporttak méér zal beoefend worden dan power en judo. Andersom zouden de drie ruimten steeds belopen worden. Dhr Van de Kerckhove - Dit is zeker mogelijk. Dhr De Riemaecker - Ik veronderstel dat de verlichting met gedeelten kan gebeuren, zodat be paalde lokalen kunnen uitgeschakeld blijven. Dhr Van de Kerckhove - Dit is voorzien. Dhr Van den Berghe - Ik meen dat de boven verdieping beter zou afgesloten worden met glas dan met een balustrade. Dat is minder gevaarlijk. Dhr De Jonghe - Achter glas kan men niet intens meeleven met het spektakel. Dhr Van den Berghe - Maak die balustrade dan maai' sterk en hoog genoeg. Dhr De Riemaecker - Zouden wij er benevens een cafetaria ook niet een restaurant inrichten Na de ruwbouw kunnen we dan misschien over gaan tot de verpachting om eventuele wensen te kennen. Dhr Burgemeester - Ge kunt toch moeilijk een 'buitenstaander hieroveT zijn zeg laten doen. Dhr Evenepoel - En dan .komt er ook nog een keuken- en een afwasinrichting bij te pas. VERLOFPERIODE Wegens het wettelijk jaarlijks verlof zal De Denderklok de eerstvolgende TWEE weken niet verschijnen (op vrijda gen 28 juli en 4 augustus). 8 *6/ e^n Raadszitting

Denderklok | 1972 | | pagina 1