d uu e Bhb/ qZ\U /dams 6^ ONZE DURE KUST! WEKELIJKSE MARKT Zeereerwaarde Heer J. SCHOTSAERT Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 11 augustus 1972 HET ST.-ALOYSIUSCOLLEGE, NINOVE HEEFT EEN NIEUWE PRINCIPAAL Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Zo zijn we dan, de ene iets vroeger dan de andere, ongeveer allen terug uit verlof om onze dagelijkse bezigheden te hervatten. Allemaal vertrokken, de zon en het goed weer tegemoet, met de bedoeling het er eens goed en rustig van te nemen, voor enkele tijd weg uit de sleur der dagelijkse dingen om met vernieuwde ijver onze plaats in deze overdrukke tijd te her vatten. Hoe goed ook we 't mogen gehad hebben, toch wisten we op voorhand dat de kermis niet kan blijven duren, dat schone liedekens nooit lang du ren zodat we, wel noodgedwongen, met een zeker gevoel van gelatenheid weer in het gareel zijn gaan lopen. Alleen de aangename herinnering blijft ons, maar uit wat we zo hier en daar oppikten blijkt dat niet iedereen met een totale voldoening van zijn uitstap is weergekeerd. Zoals verwacht is de grote massa naar zuid- Europa of noord-Afrika getogen, waarbij de zeker heid van het goed weer en zon wel de doorslag geeft, maar waar ook het goede onthaal, de schap pelijke prijzen en het goede eten een grote rol spe len. Want al hebben we de reputatie friet en bief stukken-vreters te zijn, in feite weet de Belg een goede keuken van een minder goede te onderschei den en iaat hij zich niet gemakkelijk in de doeks- kens doen. OP DINSDAG 15 OOGST E.K. Wij vestigen er de aandacht op van on ze lezers dat de eerstvolgende marktdag WEL plaats heeft op de Hoogdag van O.-L.-Vrouw-Hemelvaart, dus op dinsdag 15 augustus e.k, Dit wordt beslist een handels-toptref- fen voor stad en streek In het zuiden hebben ze reeds lang beseft langs welke kant we te pakken zijn, welke rijke bron van inkomsten via het toerisme kunnen aangeboord en werden hiervoor de nodige aanpassingen en in spanningen gedaan. Met het gekende resultaat de miljarden die jaarlijks naar het zuiden gaan lie gen er niet om. Dit dan in tegenstelling tot ons eigen land waar, en dat werd ons dikwijls bevestigd, de va kantieganger nog altijd wordt beschouwd als iemand wiens zakken zo vlug mogelijk dienen leeg gepompt. Beter bewust van het feit dat er in de toerist een dikke boterham zit, hebben de Arden nen zich al veel beter aangepast, zijn hun prijzen aan een redelijk peil gaan houden en mogen ze zich verheugen in een jaarlijkse groei van het toe risme. Hetzelfde geldt voor het Groot Hertogdom en de Eifei, waar, benevens een goede keuken het onthaal vriendelijk is en de prijzen redelijk. Maar spreekt ons niet van de kust. We zullen niet in detail treden over wat we hieromtrent ver namen, maar we stellen vast dat de prijzen er. in volle seizoen, buitensporig hoog zijn, de keuken maar zus en zo, en het onthaal niet al te bemoe digend. Dat zal wel zijn oorzaak vinden in de ligging onzer badsteden, vlak bij zeer grote industriële centra als Antwerpen, Brussel, het Roergebied en de streek van Aken en Keulen, met de dichtste bevolking en het grootste inkomen per kop van gans West-Europa. Voegt daarbij de mogelijkheid om. met de eigen wagen, in enkele uren tijd de kust te bereiken en meteen hebben we de uitleg voor de veel te dure prijzen die de toerist er moet betalen. Wel wordt door de west-fluten als argument aangevoerd dat ze in enkele maanden hun brood voor het ganse jaar moeten verdienen, maar juist deze redenering is fout. Het opdrijven van de prij zen voor de drie klassieke zomermaanden heeft als gevolg dat langs om meer het gebruik van tent en woonwagen ingang vindt met als gevolg het leeg staan van appartementen waarvoor inderdaad al te zotte prijzen worden gevraagd. Met de bestaande mogelijkheden tot snelle en gemakkelijke verplaatsing van ganse families zit het heil in de spreiding van de uitbatingskosten niet over enkele maanden, wél in de spreiding ervan over een langere tijd die gerust van juni tot einde oktober mag lopen. Het heeft geen zin bv. 30.000 fr. per maand te eisen voor de huur van een appartement in juli en augustus, en hetzelfde appartement voor sep- tember-oktober aan ongeveer een tiende ervan be schikbaar te stellen. We weten, praten is gemakkelijk en iemands rekening maken moeilijk. Toch zijn we ervan over tuigd dat, mits een akkoord tussen de betrokkenen kan worden bereikt en de nodige inspanningen ge daan, onze toch aantrekkelijke en goed van acco- modatie uitgeruste kust in de zogezegd slappe maanden een dichte bevolking van toeristen zal aantrekken. Maar aan de mentaliteit van handelaars en ho teliers zal hiervoor veel moeten veranderen. Op dezelfde dag van het ter perse gaan van ons laatste nummer vóór het jaarlijks verlof werd de benoeming bekend gemaakt. Inderdaad op 12 juli II. aanvaardde de Zeereerwaarde Heer J. Schot- saert zijn nieuwe benoeming uit de handen van Monseigneur de Bisschop van Gent. Zeereerwaarde Heer J. Schotsaert werd gebo ren te Sint-Lievens-Esse op 3 oktober 1935. Na zijn middelbare, philosofische en theologische studies werd hij in 1960 tot priester gewijd. Hij werd be noemd tot leraar aan het H. Maagdcollege te Den- dermonde welke functie hij tot dusver waarnam. Principaal Schotsaert, hartelijk en welgemeend feliciteren wij U om het groot vertrouwen dat door de bisschoppelijke overheid in U gesteld wordt om in ons college te mogen voorgaan Profi ciat om uw benoeming Tevens heten we U oprecht welkom en bidden we de Heer onze God dat Hij u de kracht, de no dige moed en durf zou schenken om in deze lastige tijd uw coiiege met de meeste toewijding te leiden. De redactie van u De Denderklok wenst u dan ook een vruchtbaar apostolaat

Denderklok | 1972 | | pagina 1