k /,/s^Gr} Q\'Ks Se u/aams z'ind iwee^/ v// Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 8 september 1972 VAN 1 SEPTEMBER 1972 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepnortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786.85 Prijs voor Jaarabonnement 150 Fr. Prijs per nummer 4 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Even na 20 u. opent dhr Burgemeester Milo de zitting. Dhr Waltniel wordt verontschuldigd wegens verblijf in het buitenland en dhr Schepen De Jon- ghe wegens het huwelijk van zijn zoon. 1) Aansluiting van de stad bij Interdender voor wat de gasbedeling betreft. Dhr Coppens - Om de kwestie van aansluiting van het aardgas beter te kennen hebben wij dhr Frerot uitgenodigd, die ons met kennis van zaken zal inlichten. Dhr Frerot - In uw industriepark komt zich een nieuw bedrijf vestigen dat voor zijn uitbating aard gas nodigt heeft. Dientengevolge werd ons ge vraagd of de mogelijkheid bestond de aardgaslei ding naar de binnenstad te brengen. Dit is niet rendabel met Ninove alleen. Daarom werd een eco nomisch onderzoek ingesteld om nog andere ver bruikers te vinden en dit onderzoek kreeg een po sitief resultaat. Het voedingspunt van deze leiding ligt te Kerksken waar een druk bereikt wordt van 70 kg. Vandaar gaat de leiding naar de industriezone van Erembodegem-Terjoden. Vandaar zal het aardgas geleid worden langs de Stweg naar Aalst (Welle, een klein deel Denderhoutem, Denderleeuw) naar Ninove. Aan de Doorn wordt een verdelingskabine opgericht en heeft het gas een druk van 15 kg. Dan gaat het naar de industriezone en naar de stad. Ons onderzoek wees uit dat 80V< van de huizen in Ninove aansluitbaar zijn. Wij menen dat van dit cijfer er na 1 jaar 15' zullen aansluiten en na 10 jaar 64'4. Dhr Burgemeester - Hoe is de verhouding van de stad tegenover Interdender. Dhr Frerot geeft dan een technische uiteen zetting over de winstverdeling die zeker niet zo rendabel is als de electriciteitsbedeling. Dhr Timmermans - Welke concessies moet de stad doen. Dhr Frerot - De stad moet niets inbrengen, maar Ikan investeren aan 4.25' wat dan zeker niet opportuun is. Dhr Stevens - Hoe zal de bevolking ingelicht worden over de aanvoer van aardgas Dhr Frerot - Wij voeren een commerciële aktie om het percentage aansluitingen te kennen. De aan sluiting is gratis mits een waarborg van 500 fr., welke wordt terugbetaald bij het in dienst komen. Dhr Van den Berghe - De stad hoeft dus geen enkele Ibijdrage te leveren Dhr Frerot - Neen. Dhr Evenepoel - Als wij toetreden is het als stad Dhr Frerot - Wij plegen geen chantage tegen over de stad omdat de Firma Eurogalva afzonder lijk aardgas aanvroeg. Dhr Burgemeester - Zeker niet, integendeel, na de aansluiting wordt Eurogalva klant van Inter- Dender. Dhr De Riemaecker - Een industriepark zonder aardgas is niet denkbaar. Dhr Goubert - Wordt de gasleiding ook op pri vate eigendommen aangelegd Dhr Frerot - Neen, steeds op openbaar domein. Dhr Goubert - Dat zal toch niet steeds mogelijk zijn (Er wordt gelachen). Dhr Timmermans - Maar allez, elke woning paalt toch wel aan de openbare weg. Dhr Burgemeester - Ik dank dhr Frerot voor zijn aanwezigheid en nuttige toelichtingen. Dhr Frerot dankt en verlaat de zaal. Dhr Burgemeester - Wij stemmen over het aan sluiten bij de aardgasleiding Inter-Dender. Algemene goedkeuring met 13 stemmen 2) Vraag voor toelating tot de verkoop van stads- gronden. Dhr Coppens - Het gaat om de grond van de hoek Rode Kruisstraat en Geraardsbersestraat met een oppervlakte van 216 m2. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 3) Princiepsbeslissing omtrent de inplanting van het stadhuis in het kader van het B.P.A. Graanmarkt. Dhr De Riemaecker - Het opmaken van het B.P.A. Koepoort dwingt er ons toe principieel te bepalen dat het nieuw stadhuis zal ingepland wor den op de stadseigendom waarop thans het café De Waag staan en het politiebureau, en op de eigendom Sigtay waarvan de stad optie tot aan koop heeft. Dhr Goubert - Het is wel verstaan dat de Sig tay door de stad wrordt aangekocht indien deze Fir ma hier een nieuwe fabriek bouwt Dhr De Riemaecker - Zeker. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 4) Vraag tot ongezonderkenning van woningen, staande Pamelstraat en Nederwijk. Toepassing van de huisvestingscode. Dhr Burgemeester - Het betreft hier krotwo ningen, eigendom van de erven Behn. In de Pamelstraat de nummers 11, 13, 15 en 17. In de Nederwijk de nummers 18, 20, 22 en 32. Daarna wordt ons de schattingsprijs van de huizen en de afbraakkosten terugbetaald. Dhr Evenepoel - De huidige beslissing houdt geen verband met de onteigeningswaarde. Dhr Burgemeester - Neen, de aankopen gebeu ren achteraf. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 5) Wijziging van artikel 32 van het algemeen politiereglement van 23 april 1883. Reglemen tering van het ruimen van beer- en septische putten. Dhr Burgemeester - Het desbetreffend regle ment dateert van 1883 en dient te worden aange past. Wij stellen voor het ledigen en reinigen van beer- en septische putten in rijwoningen dient te geschieden met mechanische middelen tussen 6 en 10 uur 's morgens en derwijze dat zij buiten de getrokken gebouwen geen onaangename geuren verspreiden. Dhr Evenepoel - Is dit niet moeilijk voor men sen die reeds vanaf 6 uur gaan werken Dhr Burgemeester - Sommigen zullen dan an dere uren niet goedvinden. Dhr De Riemaecker - Nu dat iedereen met de luchtbezoedeling begaan is, wordt het wel tijd dat wij ons reglement van 1883 aanpassen. Dhr Goubert - Wanneer spreekt men van rij woningen Dhr De Riemaecker - Twee woningen samen is een duplexwoning, vanaf drie zijn het rijwoningen. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. (Leest verder op pagina 2) 't Normale leven herneemt stilaan weer zijn gang. Haast iedereen heeft er zijn verlof opzitten: en onze peuters, kleuters en groteren (kort- of lang-gehaarden en -gerokten), zien we dagelijks weer optrekken naar klas, school of instituut om er dat te gaan opdoen wat hen vroeg of laat moet toelaten op eigen benen hun mannetje te staan in de maatschappij van morgen. Al bekruipt ons dan soms de indruk dat het weieens gaat lijken op een echte rush naar diplo ma's en flinkrenderende posities, toch willen we nog geloven dat het de eerste zorg blijft van de ouders hun kinderen te zien opgroeien tot volwaar dige, goede en gelukkige mensen. at meteen ook impliceert dat een grote meer derheid van ouders, hun jeugd willen toevertrouwd zien - en blijven zien - aan dat soort onderwijs dat niet louter vakkundig gericht is. maar door desemd is van christelijke spiritualiteit. En daar moeten alle verantwoordelijken wel degelijk rekening mee houden staatslieden, poli tici, direkties, onderwijzend personeel en ouder verenigingen. Opvallend is de dag van vandaag wel hoe in ons land de idee van de pluralistische gemeen schapsschool wordt aangegrepen door socialisten en liberalen als middel om de kosten van het onder wijs te drukken en als aanloop tot een grotere ver draagzaamheid in onze samenleving. Ouders, let op uw saeok Raadszitting A K T E E L- TJES...

Denderklok | 1972 | | pagina 1