d e z\n e/7 V/° 'Qa/ns 6^ Zonder Zorgen 7 Raadszitting Hernieuwing van de Abonnementen Zesenveertigste Jaargang Vrijdag 29 december 1972 ZALIG EN GELUKKIG NIEUWJAAR VAN 22 DECEMBER 1972 Drukker Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 170 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Driehonderd vijfenzestig kommerloze dagen wensen we U allen van harte toe, lieve lezers, maar zoals alle dingen in het leven zal het wel bij een droom blijven. De algemene toestand is er immers niet naar om met overdreven optimisme het nieuwe jaar aan te pakken. Afgezien van de internationale verwik kelingen, die toch ook hun invloed op ons eigen land hebben, ziet de toekomst er niet zo rooskleu rig uit dat we U onvermengd geluk kunnen voor spellen. Dat we leven zonder regering beroerd ons nau welijks; dat varkentje zullen de politikasters wel wassen. Onze zorgen gaan meer naar de altijd maar dieper in ons leven ingrijpende administratieve rompslomp, naar allerlei soorten fiskale, gemeen telijke, sociale en andere vragenlijsten en papieren die op tijd en stond dienen ingevuld, ons van de gewone taak afhouden en bovendien het leven nog zuur maken op de koop toe. Een verschijnsel dat eigen blijkt te zijn aan de welvaartstaat. Laten we daarom toch niet zwartgallig wor den en nemen we liever de zaken zoals ze zijn. Het nieuwe jaar brengt ons vast en zeker een hoop mee- en tegenvallers, pret of zorgen, alle maal dingen die we met goede wil, hard werken en Gods zegen wel te boven zullen komen. Maken we ons op voorhand niet te veel zorgen, ten slotte komt alles toch wel op 'zijn poten, als we maar goed gezond blijven. Doe daarom zoals wij het zullen doen. Geniet op de eerste dag van het jaar van een goed likeur tje, proef met smaak van de taart, steek een feest- sigaar op en wens aan vrienden en kennissen een Even na 20 uur verklaart Burgemeester Milo de zitting voor geopend. Alle raadsleden zijn aanwezig. Dhr Stadssecretaris, nog steeds ziek, wordt ver vangen door Mw Deck. Dhr Burgemeeter - Ik meen dat het iedereen zal genoegen doen dat we hier Schepen De Rie- maecker bijna volledig fit mogen begroeten. Dhr Goubert - Ik vraag het woord bij orde motie. Dhr Burgemeester - Waarover Dhr Goubert - Over de begroting. Dhr Burgemeester - Over de begroting (na enige aarzeling) Ge hebt het woord. Dhr Goubert - De wet voorziet dat in de maand oktober een voorstel van begroting aan de goed keuring van de gemeenteraad wordt voorgelegd evenals een verslag over de toestand van de ge meentezaken. Door dhr Gouverneur werd hierom trent een omzendbrief gestuurd. Dhr Coppens - Het is juist van die omzendbrief maar dat we nog niet zijn klaar gekomen met de begroting is de schuld van de beenbreuk van Sche pen De Riemaecker. (Alle aanwezigen kijken verrast op). Dhr De Riemaecker - Ik heb het altijd aan mijn been (algemeen gelach). Dhr Burgemeester - Door die beenbreuk had den we natuurlijk geen regelmatig contact met Schepen De Riemaecker. Nog nooit is de bespreking van de begroting hier in de maand oktober voor gekomen. Het laattijdig binnenkomen van de be groting van de C.O.O. gaf ons wel enige vertraging in het opmaken van ons begrotingsvoorstel. Dhr Goubert - Dan moet er in de toekomst bij de ondergeschikte besturen aangedrongen worden opdat zij tijdig hun begrotingen zouden inleve ren. Dhr Timmermans - Maar de besturen die ons omzendbrieven sturen voor de begroting laten ons wachten op de goedkeuring van de rekeningen. Dhr Burgemeester - Het zal zeker 10 jaar ge leden zijn dat we de begroting na nieuwjaar nog moeten bespreken. Vroeger is dat nog al vaak ge beurd. Dhr Goubert - Dhr De Riemaecker is nu toch geen Schepen van Financies meer Dhr De Riemaecker - Voor één keer dat ik zeer kalm naar de gemeenteraadszitting kom, daagt men me nu nog uit. Dhr Burgemeester - De voorgestelde termijnen om de oppositie toe te laten het begrotingsvoorstel te onderzoeken konden we vóór nieuwjaar niet meer respecteren. 1) Grondafstanden op het kerkhof. Mw Deck - Er zijn drie aanvragen Familie Van Der Schueren, 2 plaatsen in volle grond. Familie C. Van der Haegen. 2 plaatsen in ce menten bak. Familie M. De Deyn, 2 plaatsen in cementen bak. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 2) Kasverslag stad 4e kwartaal. Dhr Coppens geeft lezing van het kasverslag. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 3) Provisie ten bedrage van 2.080 fr. voor het dek ken van kleine uitgaven aan het stedelijk zwembad. Dhr Coppens - Vroeger was de provisie 1.000 fr. doch de Beheerder van het zwembad vraagt deze te brengen op 2.000 fr. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 4) Stemmen van twee voorlopige twaalfden. Dhr Coppens - Daar -we niet tijdig klaar kwa men met de begroting, zien we ons verplicht U de goedkeuring te vragen van twee voorlopige twaalf den. Deze zullen alleen maar aangewend worden voor de strikt noodzakelijke uitgaven en gebaseerd op de goedgekeurde begroting 1972. Dhr Waltniel - Ik sluit mij aan bij de woorden van mijn collega Goubert in verband met het niet tijdig klaar komen van de begroting. Het zal in derdaad meer dan 10 jaar geleden zijn dat we hier nog voorlopige twaalfden moesten goedkeuren. Zelfs in de verkiezingsjaren 1964 en 1970 hoef den wij dit niet te doen en werden die begrotingen in de maand december goedgekeurd met de opmer king dat een eventuele nieuwe coalitie deze begro ting mocht amenderen. Zeggen dat de vertraging voor het voorleggen van de begroting voortkomt door de beenbreuk van Schepen De Riemaecker kan ik wel veel hulde voor dit been noemen en er veel belangstelling voor hebben, maar kan ik niet aanvaarden als de echte reden. Volgens Schepen Coppens zou dit been een been vóór de begroting hebben gezet. De vertraging vindt wel zijn oorzaak in het feit dat de partiële begrotingen laattijdig binnen kwamen. Wanneer werd de begroting van de C.O.O. goed gekeurd Dhr Burgemeester - Vorige week. (Lees verder op vagina 2) De hernieuwing van de abonnementen voor 1973 is zo goed als afgesloten, en wij danken de honderden die ook in 1973 hun jarenlange ver trouwde u Denderklok zullen lezen. Van harte heten wij onze nieuwe abonnenten welkom in onze lezerskring. Nog een paar abonné's waren afwezig toen de kwitantie werd aangeboden. Zij kunnen het be drag van 170 Fr. overschrijven of storten op post rekening 4786.85 van Paul Luysterman, Ninove, of het komen betalen op het redaktieadres te Ninove, Koepoortstraat 10. e^ó/

Denderklok | 1972 | | pagina 1