Raadszitting DAG VOOR DE KERK in Centraal-Afrika 2 DE DENDERKLOK VAN 29 DECEMBER 1972 DENDERKULTUUR EPIFANIE-zondag - 7 januari 1973 Artikel 14. - Ais geen overeenkomst tot stand komt, wordt de inbreuk beslecht door de strafrech ter. Artikel 15. - De bezwaren tegen de aanslag in de belasting worden, bij aangetekend schrijven, in gediend bij de bestendige deputatie van de pro vinciale raad binnen drie maanden na de uitgifte van het aanslagbiljet. Degene die bezwaar indient moet het bewijs niet leveren dat de belasting betaald is. Door het indienen van het bezwaar is hij echter niet vrij gesteld van de verplichting de belasting binnen de vastgestelde termijn te betalen. Voor de verbetering van de materiële vergis singen, die o.m. voortkomen uit dubbele posten of rekenfouten, kunnen de belastingplichtigen zich wenden tot de bestendige deputatie zolang de ge meen terekening over het dienstjaar waarop de be lasting betrekking heeft niet is goedgekeurd. Artikel 16. - De aan deze belasting onderwor pen kavels komen niet in aanmerking voor de be lasting op de niet-gebouwde gronden, gelegen in het woongebied en palende aan een openbare uit geruste weg. Artikel 17. - Deze belastingsverordening zal in drievoud voor goedkeuring aan de bevoegde over heid worden overgezonden. Vorige vrijdag ging op het stadhuis de laatste gemeenteraadszitting van het jaar door. Een bij zondere feestzitting om de vereremerkte stadsge noten te huldigen. Piano-virtuoos De Mol zette de feestzitting in met het spelen van het Belgisch Volkslied. Voor de bijna voltallige gemeenteraad (sche pen Coppens was afwezig) verwelkomde de heer Burgemeester alle aanwezigen. Vermits de voorgestelde kandidaten voor de Désiré de Bodtkaai niet voldeden aan de gestelde voorwaarden wordt deze prijs, evenals vorig jaar, niet toegekend en in reserve gehouden. Dhr Burgemeester belichtte de betekenis van Laureaat van de Arbeid en mocht dan vol gende onderscheidingen overhandigd Van Den Haute Henri Eredeken van de arbeid - symbolisch halssnoer. De Beek Remi Bronzen erekenteken. Groep meubelnijverheid, klasse arbeiders. Carlier Roger Bronzen erekenteken. Groep asfaltwerken, klasse ploegbaas. Walckiers Hubert Bronzen erekenteken. Groep huisschilders, klasse aannemers. Wegens hun uitzonderlijke verdiensten in de oudstrijders-verenigingen werden volgende stadsge noten onderscheiden Van Varenbergh Jules Kruis Officier Kroonorde met zwaarden. Vanderroost Leo Zilveren Palmen Kroonorde. Burgemeester Milo mocht dan een verdienste lijk lid van de Brandweer (25 jaar dienst) en te vens huidige chef van het muziekkorps, in de bloe metjes zetten Braekmans Edmond Burgerlijke Medaille 2e klasse. Toen was het aan de beurt van drie heren die reeds 25 jaar met hart en ziel verkleefd zijn aan de Technische en Beroepsleergangen van de stad Van De Wiele Marcel-Richard Burgerlijke Medaille le klasse. Schandevel Cyriel Burgerlijke Medaille le klasse. Schietecat Frans Burgerlijke Medaille le klasse. Een dame die vandaag ver ere merkt werd voor 25 jaar geduldig en naarstig werk in het kleuter onderwijs, heeft in feite reeds 35 jaar dienst. Wij zullen ons best doen om deze achterstand in te lopen, verklaarde Burgemeester Milo Wachtelaer Jeanne Burgerlijke Medaille le klasse. Ook in de eigen stadsadministratie mocht men twee personeelsleden lauweren voor 25 plichtsvolle dienstjaren Gnderbureelhoofd öuym Willy Burgerlijke Medaille le klasse. De Henau Lea Burgerlijke Medaille le klasse. Ook de plaatselijke politie mocht juichen met vier van haar leden die reeds lang het wel en het wee van een politiedienst mochten ervaren en die op een zeer verdienstelijke loopbaan mogen terug blikken Brigadier De Henau Marcel Zilveren Medaille Kroonorde. Agent Van Pachterbeke Frans Zilveren Medaille Kroonorde, beiden 30 jaar dienst. Ageni De Langhe Marcel Burgerlijke Medaille 2e klasse. Brigadier Van Butseele René Burgerlijke Medaille 2e klasse, beiden 25 jaar dienst. De heer Burgemeester had dan een bijzonder woord van lof voor twee werknemers bij de Dienst Openbare Werken. Twee mannen waarop voor al les en nog wat beroep wordt gedaan en die steeds zich volledig inzetten voor hun werk. Voor die 25 jaar trouwe dienst worden zij thans beloond Van Den Berghe Jozef-Henri Burgerlijke Medaille 3e Klasse. Dufour Willy Burgerlijke Medaiile 3e Klasse. Tenslotte verheugde de voorzitter zich in het feit hier twee stadsgenoten te mogen huldigen voor hun moed en zelfverloochening. Toen op 16 december jl. een auto in de Dender reed aarzelden de twee redders van het stedelijk zwembad niet om in het ijskoude water te duiken en twee mensen van de verdrinkingsdood te redden Dhr Burgemeester las brieven vol lof voor van de heer De Pril, beheerder van het zwembad en van de heer Neckebroeck, eigenaar van de wagen. Van Der Kelen Robert Windens Oscar mochten voor hun moedige daad het Ereplaket van de Stad Ninove in ontvangst nemen. Alle laureaten werden op warm applaus ont haald en werden door elk gemeenteraadslid per soonlijk gelukgewenst. Na het drinken van de erewijn bij een stukje kunstmuziek van de heer De Mol, bracht Raadslid Violon een paar filmpjes over Ninoofse feestelijk heden. Met de beste wensen voor het nieuwe jaar be sloot de heer Burgemeester deze gezellige en sfeer volle feestzitting. De Denderklok sluit zich graag aan bij deze plechtige huldiging van haar stadsgenoten en feli citeert oprecht ai de laureaten. De stad heeft in de jongste tijden lofwaardige inspanningen gedaan voor openbare beplantingen op haar grondgebied. Dit was namelijk het geval voor de midden berm van de Centrumlaan, waar iedereen voldoe ning aan beleeft. Herhaaldelijk werden er diefstallen gepleegd van planten. Tot nog toe beperkte het misdrijf zich steeds tot het ontvreemden van een paar planten. Nooit kon een dief gesnapt worden. In de loop van de Kerstweek ging het alle palen en perken te buiten. In één enkele nacht of avond werden er niet minder dan EENENZEVENTIG planten ontvreemd! Deze diefstal gaf vanzelfsprekend aanleiding tot een politioneel onderzoek. Zonder medewerking van het publiek kan het onderzoek geen positieve uitslag opleveren. Het is de plicht van elke burger de nodige in lichtingen te verstrekken om de dader of daders te helpen ontmaskeren. Het gaat om de eigendom van de gemeenschap en om de gaafheid van het stadsbeeld. Het Woord is vlees geworden en het heelt onder ons gewoond Het ware Licht, dat ieder mens verlicht, kwam in de wereld. Kerstmis en feest van Openbaring dagen waar cp wij, meer dan ooit, ons gedrongen voelen te denken aan anderen, aan vluchtelingen en margi nalen, aan Vrede over de wereld, aan de Geest van de Heer die heel deze wereld zou moeten door dringen, aan evangelie dat werkelijkheid zou moe ten worden in alle landen en alle werelddelen. Op dit Openbaringsfeest trachten wij aan deze openheid gestalte te geven in een inzet voor Cen traal-Afrika. Tien jaar geleden verscheen een gekend boek onder de titel L'Afrique Noire est mal partie (Zwart Afrika nam een slechte start). Vandaag willen we, samen met de Afrikanen, zeggen GEEF AFRIKA 'N KANS De Kerk van Centraal-Afrika kan nooit meer verdwijnen uit de interessesfeer van ons volk. Zaïre, Burundi, Rwanda wat daar gebeurt is een stu.; van onszelf, dat beroerd wordt. Vele duizen den van onze eigen mensen, een oom of een tante, een broer of een zus, een vriend of een kennis hebben zich voor die Afrikaanse Kerk ingezet en zetten er zich nog voor in, door dik en door dun. Nu meer dan ooit zijn wij, hier in België, verbon den met hen en MET DIE KERK. Hoe taktvol dit ook moet gebeuren, sympatic en hulp verwachten die Jonge Kerken van Cen traal-Afrika van ons. En zij hebben daar recht op. Wij brachten hen het Evangelie van Jezus. Die evangelizering verdiepen en verder verspreiden blijft onze bekommernis. Voor de Afrikaanse Kerk is op het huidig ogen blik blijkbaar op twee gebieden speciaal onze daad werkelijke en financiële hulp onontbeerlijk aan de top en aan de basis. Daarom twee objektieven voor de Afrikaanse Missies voor deze zondag - De werking van de Bisschoppenkonferenties in Zaïre, Burundi, Rwanda. - Het Katoliek Beurzenfonds voor Afrikanen, K.B.A.

Denderklok | 1973 | | pagina 2