d uu e 6/7 ut rt /QQiriS KRITISCH STEMMEN Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 8 maart 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Hl Na onze vroegere ernstige waarschuwing aan het adres van blanco-geneigde stemmers, willen we deze kiesstrijd afronden met enkele algemene be schouwingen, vooral ten behoeve van de nieuw komers, de jongeren die voor de eerste maal hun kiesplicht moeten vervullen en onder dewelke een niet onaanzienlijk aantal zeer kritisch ingesteld zijn. En dat is hun volledig recht, het is altijd zo geweest en veranderen zal het niet. Bovendien is kritiek nog goed ook, maar kritiek om de kritiek, uit afbraakwoede, om het plezier anderen in de wielen te rijden, is uit den 'boze. Goede, gezonde kritiek moet gepaard gaan met voorstellen die beter zijn dan de bestaande toe standen. iets wat niet altijd het geval is. We geven grif toe dat, is de keuze voor ouderen al niet ge makkelijk, het hele geval voor de schachten veel moeilijker wordt, rekening houdende met de verschillende politieke stromingen die ons voor het ogenblik beroeren. Het komt er dus op aan te kiezen, en goed te kiezen. Nuchter en kalm de aangeboden marchan- dies onderzoeken, kortom de ogen goed openen, waarbij een redelijk mens - en dat zijn de jonge kiezers toch allemaal - tot de verbazende vaststel ling komt dat achter al die inslaande leuzen en namen nog" altijd de oude reactionaire machten verscholen zitten. Zo viel het ons op dat de over gans Vlaanderen verspreide pamfletten van de Liberalen op de zij kant en in microscopische letterkens, als verant woordelijke uitgever de naam dragen van Beyens. A., Napelsstraat 39, 105 Brussel, zijnde de zetel van de oer-Franskiljonse en Vlaamshatende Liberale Partij van België. Moet er nog zand zijn Ja In de T.V.-uitzending Politieke Tribune van de Vlaamse P.V.V. was minutenlang de kop van Minister van Der Poorten zichtbaar vlak neven een wit O.L.Vrouw-beeld De promotor van de abortus met een Lieve Vrouw op zijn schouders! Nog wat anders In Faire le Point van de Franstalige R.T.B. kwamen verleden week o.a. op het scherm Kamer lid Schiltz van de Volksunie die op vraag van de moderatrice een korte maar duidelijke bepaling gal van wat een flamingant is. De rode pinn-up boy Minister Claes reageerde direct met te zeggen dat hij fier was geen flamingant te zijn terwijl de blauwe gebaarde De Croo er nog aan toevoegde dat, volgens hem, alle Belgen moesten tweetalig zijn. Of de terugkeer naar het Belgique de Papa Bij de V.U. is het al evenmin te zoeken. Als gevolg van interne twisten zit deze al kieine partij met een scheurlijst zodat de kansen om er in ons arrondissement één gekozene door te halen sterk zijn geslonken. Het feit dat in de streek van Lot en Buizingen door zeilde V.U. het gerucht werd verspreid dat C.V.P.-Minister Chabert in het geheim aan de Brus selaars 5 randgemeenten zou verkocht hebben - en hiervoor gerechtelijk zal vervolgd worden - draagt er niet toe bij om het vertrouwen te vergroten in een partij die wél in haar programma ijvert voor een propere democratie, maar niet terugdeinst de smerigste middelen te gebruiken om een politiek tegenstrever te nekken. En wat de B.S.P. betreft, wel, die weet wat ze wil, doet wat ze zegt. maar «pikt waar ze 't kan», zoals de verbeterde affiches het nu zo gevat zeggen. Er blijft ten slotte de C.V.P.. de enige partij die haar programma zo goed als haalbaar was ge trouw is gebleven, de parlementaire ouderdoms- grens van 65 jaar stipt toepast, in zake abortus een duidelijk standpunt heeft ingenomen en, zoals voor zitter Martens verklaarde, zich niet onderwerpt aan de ukasen van het Volkshuis. Maar dit wil niet zeggen dat we in ons arron dissement zo maar klakkeloos een stomme kopstem moeten uitbrengen. Ook bij ons zit kaf onder het koren, maar voor een intelligent kiezer bestaat de mogelijkheid van de VOORKEURSTEM. Inderdaad de C.V.P.-lijst biedt een zeer brede waaier van mo gelijkheden voor jong, oud, werknemer of werkge ver, boer of zelfstandige, allemaal solidair zoals blijkt uit de arrondisse men te-Ie meeting te Aalst, waar Voorzitter Martens en Minister Tindemans een onverhoopt succes boekten en door de 2.500 aanwezigen - welke partij kan die nog samen bren gen - daverend werden toegejuicht. Het enthousiasme zit er dus in. aan ons, kiezers, er de gevolgen uit te trekken. Dat kunnen en dat moeten we Kritisch zijn In eigen rangen zelf de nodige verbeteringen aanbrengen, hele en halve slapers op zij duwen om er de werkelijke ernstige kandidaten uit te pikken. En dat kan, zoals we het reeds zegden en er zullen blijven op hameren geen kopstem, maar een VOORKEURSTEM voor de kan didaat die het dichtst onze eigen mening benadert. DAT en DAT ALLEEN kan ons de overwinning brengen. Geen kuddegeest, maar door een VOOR KEURSTEM onze eigen kandidaten naar voor schui ven. Geloof maar dat met deze uitgesproken wil in de toekomst rekening zal worden gehouden. C.V.P. - VERVOERDIENST Personen die wensen vervoerd te worden om hun stemplicht te vervullen, gelieven zich te wen den tot het C.V.P.-Sekretariaat, Ons Huis, Dreef- straat, Ninove, en er hun naam, volledig adres en gewenst uur van vervoer aangeven. SENAAT Kandidaat-Titularissen 1. Verleysen Wim, Aalst 2. Dupont Achiel, Ronse 3. Delia Faille D'Huysse, Zottegem 4. Mat ton Willy, Schorisse Kandidaat-Opvolgers 1. D'Hondt-Van Opdenbosch Paula Kerksken 2. Van Heuverzwijn Charles, Brakel 3. De Jonghe Nestor, Ninove 4. Van Audenhove Albert, Munkzwalm 5. De Buyst Michel, Zottegem 6. Thienpont Jozef, Oudenaarde KAMER Kandidaat-Titularissen 1. Otte Roger, St.-Lievens-Houtem 2. Wiilems Ghisleen, Aalst 3. Maes Roger, Geraardsbergen 4. Van den Berghe, Jozef, Ninove 5. B la rsckaerf-Bourgeois Elisa, Aalst 6. De Turck Willy, Aalst Kandidaat-Opvolgers 1. Petit Hector, Zottegem 2. Van Achter Albert, Oordegem 3. Beerens Michel, Denderleeuw 4. Van de Maele Willy, Appelterre 5. Limbourg Re mi, Geraardsbergen 6. Van Vaerenbergh Remi, Erembodegem PROVINCIE 1. De Backer Gustaaf, Denderleeuw 2. Allebosch-De Munter Agnes, Viane 3. Callebaut Antoine, Denderwindeke 4. Van Damme Robert, Geraardsbergen 5. De Muyter Remi, Ninove e^6/ e^n

Denderklok | 1974 | | pagina 1