h rist en ^iüQlTl S 6^ \l d we De Heer leeft... Alleluja talige JCoogdag Raadszitting VAN 29 MAART 1974 Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 12 april 1974 AAN AL ONZE LEZERS EN LEZERESSEN Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN - JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327 27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. SSHSKBBffifiMBSHH Heeft Pasen voor ons, jachtige, moderne men sen, die slachtoffer zijn van zovele dingen, nog een boodschap Kan het Paasgebeuren die nerveuze mens, die zichzelf verloren is, nog echt beroeren Kan deze Paasberoering hem brengen naar ver trouwen in zichzelf, in de mensen, in een toekomst die zó nieuw is als het ontluikende, bruisende lente leven in die duizende knoppen en in die ontelbare bloesems Kan de Paaservaring ons kil en stroei leven tje van geniet er maar van zoveel je kunt nog verwarmen en kan ze zoals de warme lentezon de knappen doet openbarsten, ook ons egoïsme doen barsten tot jong, fris, veel belovend christen-zijn Hier ligt, beste lezer, het geheim van Pasen. Alleen voor wie echt gelooft in Jezus' Verrijze nis, voor die zijn enorme mogelijkheden wegge legd... Geloven in de Verrezen Jezus is aanvaarden, en dit op grond van het getuigenis van de eerste leerlingen, dat diezelfde leerlingen sterk ervaren hebben dat voor Jezus van Nazareth de dood niet het einde was; dat <zij Hem hebben ontdoet en dat die ontmoetingen voor hen de spoorslag zijn ge weest om alles heroptenemen wat met de kruis dood zo reddeloos verloren scheen. Geloven in de Verrijzenis is aanvaarden dat deze ontmoetingen, zoals de leerlingen het getui gen, het gevolg zijn van een onvoorstelbaar gebeu ren dat God voltrokken heeft aan Jezus na diens menselijke dood; dat God die Jezus niet heeft laten steken in de dood maar Jezus tot nieuw leven heeft gewekt, Hem heeft doen opstaan uit de dood en Hem verheerlijkt heeft. Geloven in de Verrijzenis is aanvaarden dat sindsdien het voor ons duidelijk werd dat God in tegenslag, in mislukking, in ziekte, in vervolging, in uitzichtloze situaties van het menselijke leven altijd de mens nabij is, en steeds uitkomst biedt op voorwaarde dat de mens zijn hoop en vertrou wen tot het einde toe op God gevestigd houdt. Geloven in de Verrijzenis is geloven in het lezen dat reikt tot over de dood heen omdat God al wie zich aan Hem toevertrouwt bij de dood op vangt in Zijn eeuwigdurende liefde. Geloven in de Verrezen Jezus is aanvaarden dat wij Hem kunnen ontmoeten en ervaren evenals cle eerste getuigen van de Verrijzenis in ons gebed, in het breken van het Eucharistisch Brood, in de mens die met ons een eind meegaat op de weg van het leven, in de zieke, in de bejaarde, in de gehan dicapte, in de vreemdeling, in de minste van de Zijnen Geloven in de Verrezen Jezus is aanvaarden dat er bij God Vergiffenis bestaat voor elke mens en voor elk kwaad; dat Gods barmhartigheid groter is dan ons zondig hart; dat God in de Verrezen Jezus de zondige mens nieuw maakt. Geloven in de Verrezen Jezus is daden stellen die moed en hoop geven, die doen leven en her leven... Daarvan leven en daarvóór leven, beste lezer, dat is de paasboodschap voor ons 1 Deze boodschap zal vanzelfsprekend in ons een bron van vreugde doen ontspringen, een vreugde die voortdurend op borrelt en ons doet uitjubelen de Heer leeft echt Ik heb Hem ontmoet Dan is er geen plaats meer voor pessimisme of egoïsme, want dan brandt ons hart van liefde omdat Hij, de Verrezene, tot ons ■komt, tot ons spreekt, in de mensen, in de dingen, in de Schriften, in het Hemels Brood dat Hij ons aanreikt. Zoekt Hem bij de doden niet, maar versta het nieuwe lied De Heer is waarlijk opgestaan. Alleluja Zalige Paasberoering beste lezer (VERVOLG) 2) Kerkhof - grondafstand. Dhr Secretaris - Er is een vraag van de Fa milie De Winter voor 3 personen in betonnen bak. Algemene goedkeuring met 14 stemmen (dhr De Riemaecker had even de zaal verlaten). 3) Lening voor het betalen van een voorschot op erelonen aan de ontwerper van de sporthal. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 4) Lening voor de aankoop van de zate der Fa briekstraat (G.R. 7.9.1973 en 22.2.1974) en van het buurtdomein Burchtdam (G.R. 22.2.1974). Dhr Coppens - De totale lening beloopt 645.000 frank. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 5) Lening voor het bekostigen van uitbreiding of wijziging van het waterleidingsnet (G.R. 22.2.1974). Dhr Coppens - Hier gaat het om een lening" van 393.000 fr. 6) Lening voor het betalen der provisionele ver goeding onteigening Polderkwartier. Dhr Coppens - De provisionele vergoeding voor de eigendom Coppens aan de hoek van de Karei- hoofdstraat bedraagt 900.000 L\ Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 7) Machtiging aan het schepencollege om de ont ruiming te vorderen van de door de stad aan geworven eigendommen Twijndersweg. Dhr De Riemaecker - De Stad is eigenares van de gewezen eigendom Van Dondersele in de Twijn dersweg. Deze eigendommen worden nog gebruikt. In het ene huis woont een familielid van de ont eigenden en in het andere wordt nog een kolen handel uitgebaat. Tevens werden er publiciteitsbor- den aangebracht. De eigendom is vrij van enige opzeg en wij vragen de toelating om tot de ontrui ming te doen overgaan. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 8) Stadhuis omschakeling verwarmingsinstaila- tie op gas. Dhr De Riemaecker - De stookolie-installatie is totaal versleten. Tevens hebben zich in de stook- kelder gevaarlijke gassen opgestapeld. De bevoor rading moest gebeuren doorheen het stadhuis. Wij vragen toelating om een onderhands con tract te mogen afsluiten met de aardgasmaatschap pij. Kostprijs 256.000 fr. plus BTW. Algemene goedkeuring met 15 stemmen. 9) Wegen- en rioolwerken Nederwijk - goedkeu ring ontwerp. Dhr De Riemaecker - Even voorbij de Kelder- meersbaan werden die werken stilgelegd wegens moeilijkheden in de ondergrond. De zaak werd gron dig onderzocht en het niveau van de riolering zal dienen gewijzigd te worden. Tevens zal men be schotten moeten aanwenden om de huizen van de (Lees verder op pagina 2) f 0\v^S &kb/

Denderklok | 1974 | | pagina 1