d e Raadszitting Achtenveertigste Jaargang Vrijdag 3 mei 1974 VAN DINSDAG 23 APRIL 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 9400 NINOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 rr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. Het is 20.10 uur wanneer dhr Burgemeester Milo de zitting voor geopend verklaard. Dhr Goubert - Gelieve dhr Waltniel die, in ver band met de regerngsvorming, moet deelnemen aan het kongres van de PVV, te verontschuldigen. Dhr Evenepoel zal later de zitting bijwonen. 1) Kasverslag stad 1e kwartaal. Dhr Coppens geeft lezing van het kasverslag van de stad en van het kasverslag van het zwem bad. Beiden worden gunstig geadviseerd. 2) Stedelijk zwembad - goedkeuring balans, ver- lies- en winstrekening en exploitatierekening per 31 december 1973. Goedkeuring ontvang sten- en uitgavenstaat. Dhr Coppens - Op de vorige zitting werd dit punt verdaagd omdat dhr Waltniel toen beweerde dat een post van 416.149 fr. niet op zijn plaats was ingeschreven. Wij hebben de kwestie nader onder zocht en zijn tot de bevinding gekomen dat die post wel op zijn plaats staat. Wij hebben dhr Walt niel hierover schriftelijk ingelicht. Dhr Burgemeester - Kan dat volstaan Dhr Goubert - Ja. Goedgekeurd met 10 stemmen bij 3 onthoudin gen (PVV). Dhr Goubert - Wij hebben ons onthouden om dat doze post deel uitmaakt van de begroting bij welke stemming wij ons ook onthielden. 3) Kerkfabrieken O.L.-Vrouw en H. Thcresia goedkeuring rekening 1973. Dhr Coppens - De rekening van de Kerkfa briek O.L. Vrouw sluit af met een te kort van 152 168 fr. Gezien de toelagen niet tijdig uitbetaald werden door de Staat, waren er verwijlinteresten verschuldigd. Hierin treft de Stad noch de Kerk fabriek schuld. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. Dhr Coppens - De rekening van de Kerkfabriek St.-Theresia sluit met een boni van 13.326 fr. Algemene goedkeuring met 12 stemmen (dhr De Jonghe nam geen deel aan de stemming). 4) Goedkeuring van oninbare posten. Dhr Coppens - Eerst hebben we een post van 400 fr., wegens dubbel gebruik, en dan is er nog een post van 666 fr. op naam van een herbergierster waaruit bij onderzoek blijkt dat deze nooit te Ni- nove werd ingeschreven. 5) Loning saldo wogen- en rioolwerken Graan markt. Dhr Coppens - Het gaat hier om een lening van 1.573.000 fr. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 6) Lening voorschot op erelonen ontwerper we gen- en rioolwerken Nederwijk. Dhr Coppens - Het gaat hier om een lening van 252.000 fr. terugbetaalbaar op 5 jaar. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 7) Minnelijke aanwerving van eigendom, staande Koepoortstraat. Dhr De Riemaecker - Het betreft het huis van wijlen dhr Jozef Van Der Schueren in de Koe poortstraat met 2 werkplaatsen, palend aan de Vest- barm, samen 1 are 50 ca., voor de prijs van 450.000 fr., alles inbegrepen. In 1968 kochten wij de nevenliggende eigen dom van dhr Neut aan, met een oppervlakte van 1 are 10 ca., voor de prijs van 350.000 fr. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 8) Minnelijke aanwerving van eigendom, staande hoek Stweg naar Aalst en Fonteinstraat. Dhr De Riemaecker - Het betreft een huis met twee schuren en grond, gezamenlijk 4 aren 74 ca. Door het aanvragen van een verbouwingsvergun ning werd onze aandacht op deze hoek getrokken. Voor de prijs zan 241.771 fr. nemen wij 1 are 99 ca. van deze eigendom in. In die prijs is alles inbegre pen en de eigenaars gaan er mee akkoord. Dhr Goubert - Alleen de bijgebouwen wor den ingenomen Dhr De Riemaecker - Ja, en ook nog een stukje 11) Stedelijk kerkhof - weerslag van de nieuwe wetgeving op de gemeentelijke begraafplaat sen - treffen van de nodige maatregelen. Dhr De Riemaecker - De wet van 20.7.1971 op de begraafplaatsen en de lijkbezorging - gewijzigd en aangevuld door de wet van 4.7.1973 - behekst een reglementering van de begraafplaatsen en van de lijkbezorging. Die nieuwe reglementering heeft grondige en verstrekkende hervormingen ingevoerd. Thans beperken we ons tot de weerslag der nieuwe wetgeving op de Ninoofse begraafplaatsen, hetgeen ons onderzoek africht - op de grondconcessies - op de verwaarloosde graven of geconcedeerde grond - op de begraafplaats rond de O.L.-Vrouwexerk. 1) DE GRAFCONCESSIES. De feitelijke toestand te Ninove ziet er uit als volgt O.L.V.-kerk Denderhoutembaan Orond. Dhr Goubert - Het huis dus niet Dhr De Riemaecker - Natuurlijk niet. Wij kun nen met deze onteigening de toegang tot de straat met 7 m. verbreden. Algemene goedkeuring met 13 stemmen. 9) Interdender - aanduiding kandidaat-beheerder Dhr Burgemeester - Wij dachten eerst dat het ging om de aanduiding van een vertegenw ooid.gei op de algemene vergadering, en nu blijkt dat het een mandaatdrager betreft. En derhalve moeten we dit punt voorbrengen in de geheime zitting. 10) Herstellingswerken Désiré de Bodtkaai en Fonteinstraat - Goedkeuring advies. Dhr De Riemaecker - Wij hebben het lasten boek opgemaakt en prijzen gevraagd aan vijf on dernemers. maar wij hebben geen enkel antwoord gekregen. Gezien de huidige toestand durft nie mand zich nog engageren. Dhr Burgemeester - Het is eigenlijk normaal te noemen. Dhr De Riemaecker - Het best zal zijn de zaak een paar maanden te laten rusten en dan zien w aar heen de toestand evolueert. Dhr Burgemeester - Het ware misschien toch mogelijk de grootste putten in de Dés. de Bodtkaai met eigen middelen te vullen. Dhr De Riemaecker - Akkoord, maar dan ach teraf niet komen aandraven met opmerkingen dat het werk niet goed werd gedaan, want van dit weik is geen eer te halen. Dhr Burgemeester - Ik geef mij daar zeer goed rekenschap van. Dhr Goubert - Het zelfde kan dan ook gedaan worden in de Fontemstraat. Dhr De Riemaecker - Wij zullen nagaan wat er kan gedaan worden. Altijddurende 99-jarige 50-jarige met kelder 50-jarige, volle grond 30-jarige met kelder 30-jarige, volle grond 50 48 225 3 93 4 241 30 65 De nieuwe wetgeving stelt drie grote princie pen voorop 1) In artikel 6 - De gemeenteraad kan op de gemeentelijke begraafplaatsen grafconcessies verle- Hij kan die bevoegdheid opdragen aan het col lege van burgemeester en schepenen. Een zelfde concessie mag slechts dienen als graf voor de aanvrager, zijn echtgenoot en zijn bloed- of aanverwanten. Een concessieaanvraag mag worden ingediend ten behoeve van een derde en van diens familie. 2) In art. 8 - De gemeenteraad stelt het tarief en de voorwaarden voor het verlenen van de con cessie vast. 3) In artikel 7 - De concessies worden voor ten hoogste vijftig jaar verleend. Op aanviaag van eni ge belanghebbende die erom verzoekt vóór de be paalde tijd verstreken is, kunnen opeenvolgende hernieuwingen worden toegestaan. Geen hernieuwing mag voor langere tijd dan de oorspronkelijke concessie worden toegestaan. Nochtans neemt een nieuwe termijn van de zelfde duur van rechtswege een aanvang vanaf de laatste bijzetting in een concessie. De weerslag ervan te Ninove waar thans enkel nog 30-jarige concessies verleend worden ze zijn of worden allen van rechtswege verlengd voor een termijn van 30 jaar, vanaf de laatste bijzetting. De ministeriële onderrichtingen luiden als volgt Er zullen geen altijddurende concessies meer worden verleend. De duur van de concessie zal (Lees verder op pagina 2) O* nen- U 4. 1

Denderklok | 1974 | | pagina 1