k 'Qa/ns B^n Qtf Raadszitting Achtenveertigste Jaargang VAN 30 MEI 1974 Vrijdag 14 juni 1974 Drukker - Uitgever PAUL LUYSTERMAN JACOBS Koepoortstraat 10 - 3400 NiNOVE Tel. 054/327.27 - Postcheckrek. 4786 85 Prijs voor Jaarabonnement 190 Fr. Prijs per nummer 5 Fr. VERSCHIJNT IEDERE WEEK. (VERVOLG) 10) Inplantingsmogelijkheden nieuw stadhuis. Dhr Burgemeester - Tot tweemaal toe werd dit punt verdaagd zodat nu wel iedere groep tijd genoeg kreeg om dit punt grondig te onderzoeken en te bespreken. Graag willen we thans de ziens wijzen kennen. Dhr Waltniei - Vooraf wens ik er toch eerst op te wijzen dat het Stadsbestuur veel hooi op de vork neemt. Er is hier sprake van de oprichting van een nieuw brandweerarsenaal, een nieuwe kli niek, een cultureel centrum, een nieuwe gemeente school, een sporthalle, een nieuw stadhuis enz... Van Schepen De Riemaecker ontvingen we een zeer degelijk rapport in verband met de bouw van een nieuw stadhuis. En inderdaad het huidig stad huis voldoet niet meer en het zal zeker te kort schieten wanneer in 1976 de fusie hier bijna zeker een feit zal worden. Als er een nieuw stadhuis moet komen kan het onmogelijk opgericht worden op de 1310 m2 eigendom van de stad op de Graanmarkt. Een nieuw stadhuis moet zeker voor de duur van een eeuw gebouwd worden en derhalve moe ten we het situeren dat het modern en efficient ten dienste kan staan van de bevolking. Het moet te vens over uitbreidingsmogelijkheden beschikken, want over 30 of 40 jaar moet men aan eventuele nieuwe eisen kunnen voldoen. En waar moet het nieuw stadhuis dan opge richt worden De gebouwen van de Fabriek Sigtay wijzen op een logische uitbreiding van het stads- patrimonium. Of elders en dan waar Aan de aankoop van de Fabriek Sigtay zijn positieve en negatieve elementen verbonden. Deze eigendom heeft als voordeel van een cen trale ligging in het hart van de stad met ruime parkeergelegenheid op de Graanmarkt. Als negatieve elementen voor de aankoop van de eigendom Sigtay citeren wij beperkte uitbrei dingsmogelijkheden want de Sigtay ligt ingesloten tussen de Edm. De Deynstraat en de Beverstraat. Het verdwijnen van de parkeerruimte op de kermis dagen en tijdens de wekelijkse markt. De hoge prijs die aan Sigtay zou moeten betaald worden 9 mil joen plus index en dan nog 2 miljoen voor de af braak van de gebouwen. Als zwaarste argument tegen deze aankoop zien wij het feit dat de eigen dom maar met stukken en brokken zal beschikbaar zijn en pas in 1982 volledig zou vrij komen. En daar de fusie in 1976 een feit zal zijn, komen we dus te laat. Conclusie we moeten een nieuwe vestigings plaats zoeken elders, maar elders wil nog niet zeg gen om het even waar. De plaats moet zeer oordeel kundig uitgekozen worden en moet voldoen aan voornoemde eisen. Langs de Centrumlaan is net plan realiseerbaar Onze groep dringt aan op een vlugge beslissing en een prioritaire verwezenlijking. Dhr Burgemeester - Het is een klare steliing- name van uw groep en wij luisteren nu naar andere stemmen want het gaat hier om een zware beslis sing voor de toekomst. Dhr Waltniei - Mijn uiteenzetting was een aan vulling van het verslag van Schepen De Riemae cker en geen strikt engagement. Dhr Burgemeester - Akkoord. Dhr Timmermans - Wij hebben reeds vroeger onze opmerkingen geformuleerd. Het aankopen van de Fabriek Sigtay is geen gunstige zaak en wij kunnen ons aansluiten bij de argumenten die de oppositie voorbracht. Het nieu we stadhuis moet een degelijke inrichting zijn met mogelijkheid tot uitbreiding en daarvoor is de eigen dom Sigtay onvoldoende. Ons konkreet voorstel is het nieuwe stadhuis te vestigen op de stadsgronden gelegen tussen de Centrumlaan, de Onderwijslaan en de Vuurkruisers laan. Het pand is centraal gelegen ten aanzien van de fusiegemeenten, gelet op de besohikbare invals wegen. Het geeft de architekten de kans hier de vrije teugel te laten aan hun fantasie. Hier zijn geen problemen van afbraak en onteigening. Dhr Burgemeester - Is er nog iemand Dhr De Riemaecker - Ik betreur dat van deze kwestie een partijzaak gemaakt wordt. Wij nemen in deze kwestie geen houding aan als C.V.P. maar als Ninovieter. Dhr Burgemeester - Niet akkoord. Het is niet omdat wij in onze groep deze zaak onderzoeken en bespreken, dat wij daar een partij'zaak van maken. Dhr De Riemaecker - Ik nodig alle raadsleden uit om op 10 juni hier aanwezig te zijn voor een belangrijke vergadering met vertegenwoordigers van Stedebouw Gent en van de centrale dienst te Brussel, met de ontwerpers van het RTT-gebouw, 'het Cultureel Centrum en het stadhuis, en de res taurateurs van de Koepoort. Daar zullen nog rui me besprekingen gevoerd worden en nuttige vin gerwijzingen worden gegeven over de inplanting van het stadhuis. Akkoord dat. de aankoop van de Sigtay een enor me last en ook akkoord dat we veel hooi op onze vork nemen, maar dat komt omdat we hier jaren lang in de woestijn geleefd hebben. Een vergelijk tussen nieuwbouw en verbouwen is wel te discus siëren. Het vestigen van het stadhuis in het Polder kwartier is zeker wel de laatste plaats waar het zou kunnen komen. De Centrumlaan is de toegangsweg tot de stad die zeer druk gebruikt wordt. Het stadhuis moet niet in het centrum liggen, zegt men, maar een stadhuis is en blijft toch steeds het hart van een stad. En dan de hoge kostprijs en de afbraak. Ge vergeet dat de prijs eerst veel hoger lag en dan op 9 mil joen werd gebracht zonder de afbraak. Als het niet in volle centrum kan en op de Centrumkan zeker niet zal mogen, is voor mij de ideale plaats het einde van de Graanmarkt. Vroeger had men hier reeds een beslissing ge nomen een nieuw stadhuis op te richten op de eigen dom van Sigtay. Ik zeg niet dat het de ideale plaats is, maar ik durf toch niet zo direct zeggen dat het daar niet kan. Eveneens ben ik akkoord dat het nieuwe stadhuis voor vele jaren moet kunnen in dienst blijven. En dan nog het feit dat het nadelig is de Sigtay in stukken en brokken aan te werven. De bouw van het nieuwe stadhuis zal wel ook niet in ene keer gebeuren maar zeker over 2 of 3 fazen ver wezenlijkt worden. Ik wacht de richtlijnen af die op genoemde vergadering zullen verstrekt worden en waarop iedereen is uitgenodigd. Dhr Waltniei - De aankoop van de Sigtay stelt zich ook zonder het probleem van het stadhuis. Misschien kan daar de Vak- of Muziekschool ko men of het Cultureel Centrum. Misschien wel het Vredegerecht dat nu toch niet meer aan het nieuw stadhuis zal gebonden worden. Dhr De Riemaecker - Akkoord, wij kennen nu pro en contra en ik ben benieuwd wat men op de geplande vergadering zal zeggen. Dhr Waltniei - Eens bezochten we samen een tzeer mooi stadhuis in Holland, maar dat kan al leen maar buiten de aaneengebouvvde ruimte. Sig tay ligt. daarvoor t'e veel ingesloten. Dhr Timmermans - Ik begrijp niet goed waar om de Centrumlaan niet geschikt is voor de bouw van een nieuw stadhuis. Dhr De Riemaecker - Laat ons een objectief verslag opstellen over pro en contra en dat als grond van verdere bespreking nemen. Dhr Timmermans - Vroeger was wel het ad ministratief centrum en de Post in het Polderkwar tier voorzien, en een nieuw stadhuis zou nu niet kunnen. Dhr Waltniei - Onze Post is werkelijk onge lukkig gelegen. Dhr De Riemaecker - En de Diensten van de Belastingen ook. Dhr Waltniei - Daar blijft iedereen graag bui ten maar in de Post moet iedereen wel eens zijn. Dhr Timmermans - Het is een loopje nemen met de vrijheid van de Gemeenteraad als eerst die ver gadering van 10 juni moet afgewacht worden. Vaak zegde hier trouwens Schepen De Riemaecker zelf dat de Gemeenteraad zijn eigen potje moet koken en aich geen beslissing moet laten opdringen van hogerhand. r d we

Denderklok | 1974 | | pagina 1